Přeposlat Brother HL-4570CDW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-4570CDW

13.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Brother vyniká hlavně povedenými laserovými tiskárnami, které nabídnou kvalitní a rychlý text a dobrou výbavu. Velmi často se dá také narazit na cenově atraktivní model, stejně jako je tomu u dnešní recenzované tiskárny s označením HL-4570CDW.

Brother HL-4570CDW

Za cenu zhruba 11 tisíc Kč dostanete velmi dobrou tiskárnu určenou pro použití ve středně vytížené kanceláři a potěšila nás také relativně nízká cena náhradních tonerů. Ve spojení se slušnými provozními náklady se tato tiskárna prostě vyplatí. Design není nijak zázračný, ale na přísně geometrické tělo jsme si u laserových tiskáren už zvykli, takže jsme s tím problém neměli. Dílenské zpracování těla je výborné a použité plasty jsou solidně zpracované. Po stránce velikosti je na tom tento model slušně, není to sice žádný prcek, ale není ani přehnaně velký. Nalezení vhodného místa na stole by tak neměl být problém a stejné je to také s manipulací. Na horní straně těla tiskárny se nachází velmi přehledný a jednoduchý ovládací panel, který obsahuje také monochromatický displej. Díky tomuto displeji je ovládání skutečně hračka, všechno probíhá intuitivně a rychle jsme si na celé ovládání zvykli. Co se týče základní výbavy, tak ta je slušná a za své peníze dostanete například vstupní zásobník na 300 listů papíru a automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Měsíční zátěž 60 000 výtisků je slušná a plně odpovídá zaměření a určení tiskárny. O pohon tohoto modelu se stará procesor pracující na frekvenci 400 MHz a základní paměť čítá 128 MB. Tu můžete dodatečně rozšířit až na 256 MB, což nám přijde jako optimální hodnota.

Brother HL-4570CDW

Uvedení tiskárny do provozu je příkladně jednoduché a zvládne to i ten, kdo s tím nemá žádné větší zkušenosti. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po instalaci do počítače můžete začít s tiskem. Samotná instalace je také jednoduchá a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů včetně MAC OS. Při našem testu jsme používali Windows 7 a vše bylo naprosto v pořádku. Ovladače jsou samozřejmě součást balení a můžete si je také stáhnout z webu výrobce. O připojení se stará klasické trio USB, WiFi a Ethernet. Rychlost tisku je velmi dobrá a určitě patří mezi ty nejlepší vlastnosti tohoto modelu. Prvního výtisku se dočkáte už po 16 sekundách při pohotovostním režimu a můžete se dostat k maximální rychlosti 28 stránek za minutu (to platí pro černobílý i barevný tisk). Potěšila nás také kvalita tisku, a to hlavně textu. Při něm oceníte výborné zobrazení černé barvy a špičkovou ostrost, díky které jsou jednotlivá písmena bez problémů čitelná i při použitá malého fontu. Už hodně dlouhou jsme neviděli tak kvalitní tisk textu. Kvalita tisku grafiky a fotografií je slušná, nicméně svým inkoustovým konkurentům, kteří jsou pro to přímo určeni, se nevyrovná. Trochu nás zklamaly detaily, které jsou při tisku barevných fotografií hodně nevýrazné. Jak jsme se již zmínili, provozní náklady jsou na relativně nízké úrovni a tiskárna s tonery šetří, což je také příjemná vlastnost.

Brother HL-4570CDW

Brother HL-4570CDW je velmi dobrá laserová tiskárna, kterou oceníte hlavně ve středně vytížené kanceláři. Sem se hodí hlavně vysoká měsíční vytíženost a špičková kvalita tisku textu. Líbilo se nám také jednoduché ovládání. Kvalita tisku grafiky a fotografií je sice trochu horší, ale vzhledem k určení a příznivé ceně se nad tím dá přimhouřit oko.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-4570CDW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.