Přeposlat Panasonic KX-MB2000

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MB2000

05.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Panasonic je známá spoustou druhů elektroniky, ale tiskárny mezi ně příliš nepatří. Nicméně je vyrábí a dnes jsme otestovali multifunkční stanici s označením KX-MB2000, která se nám celkem líbila.

foto 1 Panasonic KX-MB2000

Jedná se o multifunkční monochromatickou laserovou stanici, která je určená hlavně pro použití v domácnosti. Jedna z nejlepších věcí na tomto modelu je zcela jistě cena, když jsem ji viděl poprvé, myslel jsem si, že je to překlep. Přece jenom, multifunkční laserová stanice za 120 dolarů (cca 2300 Kč), to nenajdete každý den. Hlavní cenový konkurent v této kategorii je velmi dobrý Brother HL-2240. Multifunkce od Panasonicu zvládá tisk, kopírování, skenování a může fungovat také jako samostatná kopírka, což zcela jistě oceníte. Další potěšující věc jsou relativně kompaktní rozměry, díky kterým nebudete mít s nalezením vhodného místa na stole problém a jednoduchá je také veškerá manipulace. Základní zásobník na papír pojme 250 listů, což je tak akorát, ale určitě bychom uvítali možnost tento zásobník rozšířit pomocí doplňkové výbavy. Panasonic nic takového bohužel nenabízí. Chybí zde také automatický duplexer, ale v této cenové kategorii se to dá očekávat. Po designové stránce se jedná o nemastný neslaný model, stanice vypadá jako krabice od bot a příliš krásy nepobrala. Nicméně je tento jednoduchý design praktický a díky tomu se stanice dobře ovládá. Ovládací panel se nachází na přední straně a skládá se z několika tlačítek a monochromatického displeje. S panelem jsme byli celkově spokojeni a určitě si na něj rychle zvyknete. Jednotlivá tlačítka jsou rozmístěná intuitivně.

foto 2 Panasonic KX-MB2000foto 3 Panasonic KX-MB2000

Uvedení stanice do provozu je velmi jednoduché a zvládli jsme to opravdu rychle. Pro stanici stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit ji do elektrické sítě, do počítače a po instalaci se můžete pustit do práce. Instalace je rychlá, spolu se stanicí dostanete také CD s ovladači, které jsou ale samozřejmě také ke stažení na stránkách výrobce. Při našem testu jsme používali operační systém Windows Vista, a to bez jakýchkoliv potíží. Konektivní výbava je průměrná, ale žádné zázraky jsme ani nečekali. O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB 2.0 a pokud budete chtít stanici používat v síti, můžete sáhnout po rozhraní Ethernet. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk z fotoaparátu zde chybí, ale u tototo druhu stanic to není podstatné. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a tato stanice vyniká přesně v tom, v čem má. A to v kvalitě tisku textu. Zobrazení černé barvy je realistické, výsledný text je ostrý a díky tomu je bez větších problémů čitelný i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky je pro domácí použití dostatečná. Rychlost tisku se nám také zamlouvala, tiskárna zvládne až 24 stránek za minutu (ppm), což je určitě dostatečné. Co se nám ale už nezamlouvalo, byly provozní náklady. Ty jsou o poznání vyšší, než u konkurenčních modelů a jedná se o jeden z hlavních nedostatků této stanice. Nízká cena to sice částečně sráží, ale ani tak to není dobré.

foto 4 Panasonic KX-MB2000

Panasonic KX-MB2000 je velmi slušná a hlavně velmi levná monochromatická laserová stanice, která vyniká slušnou kvalitou tisku, dobrou rychlostí a také jednoduchým ovládáním. Na druhou stranu, provozní náklady jsou relativně vysoké, chybí zde automatický duplexer a doplňková výbava je podprůměrná.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic KX-MB2000


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.