Přeposlat Nejlepší tiskárny v různých kategoriích

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejlepší tiskárny v různých kategoriích

29.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes pro vás máme další hitparádu a tentokrát se bude jednat o tiskárny. Bude to ale trochu jiná hitparáda, protože tiskáren je opravdu spousta druhů, tak jsme vybrali různé kategorie a v každé kategorii jsme našli ten nejlepší model.

 

Tisk ve větším formátu
 

Pokud budete chtít tisknout ve velkém formátu, zcela jistě pro vás bude nejlepší model od HP, a to konkrétně multifunkce s označením Officejet 7500A Wide Format. Jedná se o zcela ideální přístroj hlavně pro tisk různých obchodních dokumentů ve větším měřítku. Nabídne také až překvapivě vysokou rychlost tisku a slušnou konektivní výbavu. Trochu nám zde ale scházel automatický duplexer a ocenili bychom určitě větší zásobník, než na 150 listů papíru. V této třídě ale lepší model nenajdete. Cena sice mezi nejmenší nepatří, ale vzhledem ke slušné základní výbavě se to trochu ztratí.

Nejlepší tiskárny v různých kategoriích

Domácnost / méně vytížená kancelář
 

V oblasti domácnosti nebo méně vytížené kanceláře jsme jako nejlepší model vybrali opět přístroj od HP, a to Officejet 6500A Plus. Mezi nejlepší vlastnosti této stanice patří hlavně jednoduchá obsluha a možnost zapojit ji do internetové sítě. V základu dostanete dokonce automatický duplexer, což se u podobně zaměřené tiskárny až tak často nevidí. Kvalita tisku je na velmi slušné úrovni, ale v několika málo případech se nám zobrazení barev nezdálo zrovna ideální. Rychlost je dostatečná jak pro domácnost, tak pro kancelář. Zamrzela nás také absence rozhraní PictBridge pro přímý tisk z fotoaparátu.

Nejlepší tiskárny v různých kategoriích

Monochromatický laser
 

Tyto druhy tiskáren mají na trhu své nezastupitelné místo a mezi jejich největší výhody patří špičková kvalita tisku textu a rychlost. V této kategorii jsme vybrali model OKI B431dn, protože mimo jiné nabídne jeden z nejlepších poměrů cena / výkon. V základní výbavě totiž dostanete automatický duplexer a vstupní zásobník na 350 lisů papíru. Ten můžete rozšířit až na 830 listů. Hlavní zbraní této tiskárny je ale rychlost tisku, která je až 40 stránek za minutu (ppm), což řadí OKI mezi nejrychlejší tiskárny vůbec. Ve výbavě najdete samozřejmě také rozhraní Ethernet pro připojení tiskárny k internetu a USB 2.0.

Nejlepší tiskárny v různých kategoriích

Foto laboratoř
 

Model určený primárně pro tisk fotografií nemusí být zrovna a pouze single tiskárna, ale klidně se může jednat také o multifunkci. A přesně tak tomu je i v tomto případě a pokud potřebujete nebo pouze chcete tisknout fotografie, stanice Canon Pixma MP990 je pro vás jako stvořená. Je jasné, že zvládá opravdu špičkové fotografie a jejich kvalita patří vůbec k tomu nejlepšímu, co lze v této skupině pořídit. Samozřejmostí je také dostatečná výbava, kdy se nezapomnělo ani na WiFi, ani na Ethernet a o propojení s počítačem se stará klasický port USB 2.0. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk z fotoaparátu zde najdete také. Jen je škoda, že tento model postrádá fax, jeho uplatnění by bylo ještě vyšší.


Nejlepší tiskárny v různých kategoriích

Monochromatický laser do kanceláře
 

V kanceláři jde především o rychlost tisku a také o nízké provozní náklady. A přesně to splňuje single tiskárna Lexmark E462dtn, která je podle nás do menší kanceláře nejlepší. To, jaké má tento model zaměření, poznáte již na první pohled, ale zde se na design opravdu nehraje. Jde o praktičnost, a tou tento model oplývá a začíná to již u jednoduchého a pohodlného ovládání. Co se nám opravdu velmi líbilo, byl vstupní zásobník na 550 listů papíru, což je více než dostatečné pro všechny typy tisku. Rychlost tisku je vysoká, jeho kvalita dostatečná a navíc dostanete také automatický duplexer. Co víc si za rozumnou cenu ještě přát?
 

Nejlepší tiskárny v různých kategoriích

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejlepší tiskárny v různých kategoriích


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.