Přeposlat Nejpopulárnější stanice a tiskárny v listopadu 2010

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejpopulárnější stanice a tiskárny v listopadu 2010

14.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 2 |

V dnešní krátké zajímavosti si představíme čtyři tiskárny a multifunkční stanice, které se nám nejvíce zalíbily za měsíc listopad. Stejně jako v žebříčku z října, i tentokrát se sem dostaly hned dva modely od společnosti Canon.

1. Epson Artisan 835
Tento model nás zaujal hned několika povedenými vlastnostmi. Hned v úvodu musíme zmínit obrovský dotykový displej o úhlopříčce 7.8 palců, díky kterému je ovládání této stanice jednoduché a pohodlné. Takže se tedy jedná o multifunkční stanici, která zvládne tisk, kopírování, skenování a nechybí zde ani fax, takže se hodí i pro použití v kanceláři. Jedná se vlastně o vlajkovou loď modelové řady Artisan a je to vidět i na výbavě. Najdete zde snad všechno, od čtečky paměťových karet, přes rozhraní PictBridge, automatický duplexer až po USB rozhraní a také WiFi a Ethernet. Nejvíce se nám zalíbila skvělá kvalita tisku barevných fotografií, která se blíží úrovni profesionálních zařízení.

Nejpopulárnější stanice a tiskárny v listopadu 2010

2. Canon Pixma MP495
Tato jednoduchá multifunkční tiskárna vyniká hlavně velmi nízkou cenou a slušnými provozními náklady. I při tom si ale zachovala slušnou kvalitu tisku jak textu, tak fotografií a dobře funguje také skener a kopírka. Fax zde chybí, takže se jedná o model určený primárně pro použití v domácnosti. Tomu odpovídá také výbava, která je trochu skromnější, než u výše postavené tiskárny, ale i tak je dostatečná. O připojení k počítači se stará rozhraní USB 2.0 a do internetové sítě se můžete připojit pomocí rozhraní WiFi. Zaujaly nás některé moderní technologie, jako je například Full HD Movie Print, která slouží k tisku okének z filmů. Nejlepší je ale stejně cena, na našem trhu se dá tento model sehnat za zhruba 1700 Kč.

Nejpopulárnější stanice a tiskárny v listopadu 2010

3. Canon Pixma iP4820
Oba modely od Canonu jsou hezky pod sebou a oba jsou velmi vyrovnané. Hlavní rozdíl mezi nimi je, že tento model je pouze single tiskárnou a je tak zaměřen hlavně na kvalitní tisk barevných fotografií. A ten je skutečně skvělý, jedná se v tomto ohledu o nejlepší tiskárnu v přehledu a určitě stejně jako my oceníte kvalitní zobrazení barev a výtečnou ostrost. Nicméně, ani v tisku textu a grafiky není tiskárna pozadu a kvalita je taktéž velmi dobrá. Výbava je průměrná a najdete zde například rozhraní USB 2.0, automatický duplexer a stejně jako u předchozího modelu, technologii Full HD Movie Print. Potěšila nás také rychlost tisku, klasickou fotografii o rozměru 4x6 zvládne tento model za 20 sekund. Maximální rozlišení tisku činí 9600 x 2400 dpi.

Nejpopulárnější stanice a tiskárny v listopadu 2010

4. Kodak ESP 9250
A na konci přehledu se umístila další vlajková loď, a to tentokrát společnosti Kodak. Jedná se o multifunkční stanici, která nabízí jak tisk, tak kopírování, skenování a najdete zde také fax, takže se hodí i pro použití v domácnosti. Jedna z nejlepších věcí na tomto modelu je povedený ovládací panel, který se dobře používá a rychle jsme si na něj zvykli. Ocenili jsme i bohatou výbavu, tiskárna obsahuje USB rozhraní, WiFi, Ethernet, automatický duplexer a čtečku paměťových karet. Rychlost tisku je průměrná a jeho kvalita je na nadprůměrné úrovni. Líbily se nám hlavně dobře zobrazené barvy a celková detailnost výsledných fotografií. Skener i kopírka jsou na tom dobře a patří ve své kategorii mezi ty nejlepší.

Nejpopulárnější stanice a tiskárny v listopadu 2010

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejpopulárnější stanice a tiskárny v listopadu 2010


počet příspěvků: 2

Petr Novak

09.01.2011 v 16:43

Zdavím, nevíte někdo kde se dá koupit Epson Artisan 835? Hledal jsem ve standardnich e-shopech a nikde nic.

Odpovědět

David Louženský

09.01.2011 v 21:40

Je možné, že se jedná o novinku, která teprve přijde na český trh. V žádném případě nedoporučuji nákup tiskárny např. z Ameriky, jak zmiňujete v předchozím příspěvku, a to z důvodu, že ve spotřebním materiálu panuje podobná situace jako např. u DVD - svět je rozdělen na regiony které nejsou vzájemně kkompatibilní a pokud by jste si tiskárnu z USA objednal tak inkousty u nás zakoupené by Vám v ní nemuseli fungovat.

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.