Přeposlat HP ENVY 100

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP ENVY 100

06.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

I když jsou multifunkční tiskárny pouze pracanty pro domácnost nebo kancelář, nikde není napsáno, že nemusí vypadat elegantně a stylově. To dokazuje společnost HP se svým modelem ENVY 100, na který se dnes podíváme trochu blíže.

HP ENVY 100

HP prodává pod označením ENVY jak tiskárny, tak notebooky. Kromě názvu mají společný také elegantní design, který vynikne hned na první pohled. A to je také jeden z hlavních prodejních artiklů tohoto modelu. Zaujme vás určitě okamžitě, protože je prostě stylový a proti spoustě tuctových multifunkčních tiskáren na trhu je to hezká změna. Tělo je vyvedeno v černé barvě a doplňky jsou šedé, což spolu velmi hezky kontrastuje. Samozřejmostí je precizní dílenské zpracování a plasty příjemné na dotek. Co se týče velikosti, nejedná se sice o žádného prcka, ale hmotnost 7.79 kg není určitě nijak závratná a manipulace by neměla být vážnější problém. Problém byste neměli mít ani s nalezením vhodného místa na stole. Jedná se o multifunkční tiskárnu, která zvládne tisk, kopírování a skenování. Fax zde bohužel schází, takže je tento model vhodný spíše pro použití v domácnosti. Na přední straně se nachází elegantní ovládací panel, který je zastoupený barevným dotykovým LCD displej o úhlopříčce 3.45 palců. Přes něj probíhá veškerá přímá komunikace s tiskárnou, je vcelku dobře čitelný, ale máme k němu i několik výhrad. Dotykové ovládání nám přišlo takové tupé, reagovalo hůře, než jsme byli zvyklí z konkurenčních modelů a zcela jistě se tak nejedná o nejlepší dotykové ovládání na trhu. Na displeji se zobrazují informace jak o tisku, tak o tiskárně a uživatelské rozhraní je vcelku přehledné.

HP ENVY 100

HP ENVY 100

Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a rychlé, neměli jsme s tím tedy vůbec žádný problém. Tiskárnu můžete propojit s počítačem pomocí USB rozhraní a kromě toho zde najdete také bezdrátové rozhraní WiFi, které slouží k připojení k internetové síti. S tímto nastavením jsme neměli problémy a práce v síti probíhala velmi dobře. Základní vstupní zásobník pojme 80 listů papíru, což není mnoho i u modelu určeného pro domácnost bychom si uměli představit větší zásobník. Tiskárna podporuje snad všechny moderní operační systémy dneška, při našem testu jsme používali systém Windows 7 a v průběhu jsme s tím neměli žádné potíže. Ovladače dostanete samozřejmě na CD a jsou také ke stažení na stránkách výrobce. Co se týče rychlosti tisku, byli jsme trochu v rozpacích. Výrobce uvádí rychlost tisku 22 stránek za minutu (ppm) v barvě a 27 ppm při použití monochromatického tisku, čehož jsme ale nedosáhli. Stanice je o trochu pomalejší, nicméně to není nic vážného. Rychlost tisku fotografií o klasickém rozměru 4 x 5 za 56 sekund také není nejlepší. Kvalita tisku je naštěstí o poznání lepší, nejvíce jsme ocenili dobře zobrazené barvy a skvělou ostrost při tisku fotografií. Tisk textu je velmi dobrý, i když na laserové konkurenty samozřejmě nemá. V oblasti kopírování a skenování HP nezklamalo a výsledy patří zcela jistě k tomu lepšímu, co můžete v této kategorii najít. A na závěr máme ještě jednu menší výtku, a to k provozním nákladům. Ty jsou vcelku vysoké, stanice tonery opravdu nešetří a pokud budete tisknout hlavně fotografie, mohlo by se vám to prodražit.

HP ENVY 100

HP ENVY 100

HP ENVY 100 je dobrá multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně svým elegantním designem. Shodli jsme se na tom, že se jedná o nejpohlednější model ve své kategorii na trhu. Mezi kladné vlastnosti patří zcela jistě kvalita tisku fotografií, slušná konektivní výbava a také kvalita skeneru a kopírky. Ty horší vlastnosti jsou hlavně necitlivé dotykové ovládání, se kterým budete chvilku bojovat, vyšší provozní náklady a vysoká cena (v přepočtu cca 7200 Kč), která se nám zdála pro tento typ tiskárny jako přemrštěná.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP ENVY 100


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.