Přeposlat Canon Pixma MG8150

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG8150

30.11.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes pro vás máme recenzi velmi povedené inkoustové multifunkční tiskárny Pixma MG8150, která pochází od společnosti Canon. Jedná se o lépe vybaveného a dražšího bratříčka nesmírně úspěšné tiskárny MG6150, je ale skutečně lepší?

Canon Pixma MG8150

Design se nám vcelku zamlouval a nejvíce se nám líbilo, že stanice vypadá hodně moderně. Elegantní stříbrný pruh na přední části těla přístroje je hodně výrazný a při bližším pohledu vynikne také rozsáhlý ovládací na horní části těla tiskárny. Dílenské zpracování je podle očekávání na velmi dobré úrovni. Teď se na chvíli zastavíme u ovládacího panelu, protože je prostě skvělý a jedná se o jeden z nejlepších ovládacích panelů, s jakým jsme se kdy setkali. Obsahuje barevný výklopný LCD displej s úhlopříčkou 3.5 palce a hlavně, celý ovládací panel je dotykový. Dotykové rozhraní má nejen skvělou odezvu, ale je také jednoduché a výrazně tak přispívá k celkové jednoduché ovladatelnosti. Na displeji se zobrazují jak informace o tisku, tak o tiskárně. Zaměřením se jedná o tiskárnu určenou převážně pro použití v domácnosti, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony. Tento model zvládne tisk, kopírování a také skenování. Fax zde nenajdete, což jenom potvrzuje zaměření do domácnosti. Rozměry jsou relativně kompaktní a i když je tento model o malý kousek větší, než jeho kolega MG6150, s nalezením vhodného místa na stole jsme neměli vůbec žádné problémy. Hmotnost činí 10.7 kg, takže manipulace také není přehnaně obtížná. V základní výbavě dostanete například vstupní zásobník na 150 listů papíru a také čtečku paměťových karet, která podporuje většinu dnes běžně používaných formátů.

Canon Pixma MG8150

Canon Pixma MG8150

Uvedení stanice do provozu je velmi jednoduché a zvládli jsme to bez větších zádrhelů. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, zapojit elektrický kabel a pro propojení tiskárny s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tiskárna podporuje jak Windows 7, Vista a XP, tak operační systémy MAC OS, takže na své si přijdou skutečně všichni. Ovladače dostanete samozřejmě spolu s tiskárnou na CD, ale můžete si je také stáhnout z webu výrobce. Co se týče konektivity, najdete zde rozhraní USB a také WiFi, takže připojení tiskárny do internetové sítě je hračka. Trochu nás zklamala rychlost tisku, která je nejen horší než u méně vybaveného sourozence MG6150, ale také horší než u většiny tiskáren v této třídě. Pixma MG8150 zvládne černobílý tisk rychlosti 12.5 ppm a ten barevný zvládá rychlostí 9.3 ppm. Co ale tiskárna ztrácí na rychlosti tisku, to dohání jeho kvalitou. Ta je skutečně špičková a nejvíce vynikne kvalita tisku barevných fotografií. Zobrazení barev, detailnost i ostrost je na nejvyšší možné úrovni a v tomto ohledu se zde příliš mnoho konkurence nechytá. Potěšila nás také možnost potisku CD / DVD, což není až tak běžné. Kvalita kopírování je vcelku dobré úrovni a spokojeni jsme byli také se skenerem, který plně odpovídá zaměření tiskárny pro domácnost.

Canon Pixma MG8150

Canon Pixma MG8150

Canon Pixma MG8150 je velmi dobrá multifunkční tiskárna pro domácnost, která vyniká velmi dobrou výbavou a hlavně špičkovou kvalitou tisku barevných fotografií. Ta v této kategorii takřka nemá konkurenci a pokud jste na tisk fotografií zatížení, je tento model přesně pro vás.

Canon Pixma MG8150

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG8150


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.