Přeposlat Epson Artisan 725 Arctic Edition

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Artisan 725 Arctic Edition

24.11.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Stylové tiskány nebo multifunkční stanice se na trhu neobjevují příliš často. Dnes se na jednu takovou podíváme, a to na model od společnosti Epson. Jedná se o multifunkční stanici s označením Artisan 725 Arctic Edition.

foto 1 Epson Artisan 725 Arctic Edition

Většina tiskáren a multifunkčních stanic je oděna do černého nebo tmavě šedého kabátu a čistě bílých modelů určených pro použití v domácnosti i v kanceláři na trhu mnoho není. Proto se nám tato stanice opravdu zalíbila již na první pohled. Design je velmi elegantní, díky bílé barvě trochu netradiční a určitě se bude jednat o nejvýraznější prvek na vašem stole. Celkovým vzhledem nám trochu připomínala některé výrobky společnosti Apple. Jak jsme se již zmínili, jedná se o multifunkční stanici a jenom doplníme, že je inkoustová a barevná. Kromě tisku, kopírování a skenování, takže se hodí i pro použití v kanceláři. Dominantou celého přístroje je opravdu velký ovládací panel, který obsahuje také 2.5 palcový LCD displej. Ten je dostatečně ostrý, zobrazují se na něm informace o tisku a samotné stanici, ale bohužel není dotykový, což by celkovou ovladatelnost zcela jistě ještě zlepšilo. Jinak jsme ale byli s ovládacím panelem spokojeni a rychle jsme si na něj zvykli. I základní výbava nás potěšila. Najdete zde například čtečku paměťových karet, která podporuje velké množství formátů, rozhraní PictBridge, které slouží k přímému tisku z digitálního fotoaparátu a je zde také užitečný automatický duplexer, který slouží k pohodlnému oboustrannému tisku. Prostě všechno, co budete pro práci potřebovat, zde najdete.

foto 2 Epson Artisan 725 Arctic Edition

Uvedení stanice do provozu není nikterak složitý úkon a pokud jste to již někdy dělali, zcela jistě to zvládnete i v tomto případě. Pro stanici stačí najít vhodné místo, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, zapojit ji do elektrické sítě a do počítače a po instalaci se můžete pustit do práce. S instalací jsme neměli vůbec žádný problém, zvládli jsme to napoprvé a celkem rychle. Co se týče operačních systémů, v průběhu našeho testu jsme používali Windows 7 a všechno bylo v pořádku. Stanice podporuje také operační systémy XP, Vista a MAC OS. Většina ovladačů je samozřejmě k dispozici na webu výrobce. Rychlost tisku je vcelku slušná a stanice zvládne černobílý tisk rychlostí 9.5 stránek za minutu (ppm), zatímco barevný je s 9 ppm nepatrně pomalejší. Rychlost tisku fotografií je také velmi dobrá a stanice zvládne fotografii o rozměru 4 x 6 za 10 sekund. Kvalita tisku textu je sice slušná, ale s laserovými konkurenty se rovnat nemůže, to by musel být text o trochu více ostrý. Jestli v něčem tato stanice opravdu vyniká, tak je to tisk barevných fotografií. Ty vypadají opravdu úžasně a v tomto ohledu se jedná o jednu z nejlepších multifunkčních stanic na trhu. Nejvíce nás potěšila celková ostrost, detailnost a velmi dobré zobrazení barev. Kvalita kopírování je dobrá, stejně tak jako skener a v ničem nevybočují z průměru.

foto 3 Epson Artisan 725 Arctic Edition

 

foto 4 Epson Artisan 725 Arctic Edition

Epson Artisan 725 Arctic Edition je skvělá a vizuálně zajímavá multifunkční stanice, která vyniká kromě designu také slušnou základní výbavou. Po technické stránce jsme byli spokojeni hlavně s tiskem fotografií, který je prostě perfektní.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Artisan 725 Arctic Edition


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.