Přeposlat Dell 2150cdn - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 2150cdn - první dojmy

22.11.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince zavítáme opět mezi produkty společnosti Dell, když si v rychlosti otestujeme jejich novou laserovou tiskárnu 2150cdn. Jedná se o model určený hlavně pro použití v kanceláři, čemuž odpovídá jak výbava, tak také cena.

Dell 2150cdn - první dojmy

To, že se jedná o přístroj určený do kanceláře, napoví také design. Tiskárna je hranatá, není moc pohledná a je také opravdu velká a těžká. I s duplexní jednotkou váží značných 20 kg, takže manipulace opravdu není nejjednodušší. Najít vhodné místo také nebude lehké, jen tak na stůl si ji dát prostě nemůžete. Velmi nás potěšilo kvalitní dílenské zpracování, na které jsme si u tiskáren a stanic Dell zvykli a tento model je na tom samozřejmě stejně. Na pravé straně horní části tiskárny se nachází velmi jednoduchý a přehledný ovládací panel, který obsahuje také jednořádkový LCD displej pro zjednodušení ovládání a nastavení. S panelem jsme byli celkově spokojeni a zvykli jsme si na něj opravdu rychle. Další kladná vlastnost této tiskárny je slušná základní výbava, kdy dostanete většinu věcí, které budete k práci potřebovat. Například základní zásobník pojme slušných 250 listů papíru a za příplatek si ho můžete samozřejmě ještě rozšířit, a to až na konečných 501 listů. Ve výbavě tohoto modelu je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a paměť 256 MB DDR2. Hodnotu paměti můžete samozřejmě rozšířit, a to až na konečných 768 MB. O pohon tiskárny se stará procesor pracující na frekvenci 400 MHz, který zaručuje slušnou rychlost tisku. Měsíční zátěž odpovídá zaměření a činí až 40 000 výtisků, což se nám zdálo jako dostatečné.

Dell 2150cdn - první dojmy

Zapojení tiskárny a její uvedení do provozu nejsou nijak náročné úkoly a zvládli jsme to vcelku rychle. Pro tiskárnu musíte najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do počítače a do elektrické sítě a po instalaci můžete začít pracovat. Samotná instalace je rychlá, jednoduchá a neměli jsme s ní vůbec žádné problémy. Tiskárna samozřejmě podporuje velkou škálu operačních systémů, od Windows 7 až po MAC OS. Spokojeni budou i uživatelé Linuxu a některých jeho modifikací, protože jsou také podporovány. Co se týče rychlosti tisku, tak ta by měla všem plně vyhovovat, protože patří mezi nejlepší vlastnosti tiskárny. Ta zvládne podat výkon až 23 stránek za minutu (ppm) v barevném a jednostranném módu, přičemž při oboustranném tisku se můžete těšit také na velmi slušnou rychlost 16.1 ppm. Spokojeni jsme byli také s kvalitou tisku, a to hlavně tisku textu. V tomto případě jsme nejvíce ocenili skvělou ostrost a velmi výraznou černou barvu, díky čemuž jsou jednotlivá písmena bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku fotografií a grafiky je na lehce nadprůměrné úrovni a i když nejlepší inkoustové konkurenty nepřekoná, neměli jsme si takřka na co stěžovat. Snad jen trošku horší zobrazení některých barev, jinak ale bylo vše v pořádku. Maximální rozlišení tisku může být až 600 x 600 dpi.

Dell 2150cdn - první dojmy

Dell 2150cdn je velmi dobrá barevná laserová tiskárna, která je přímo určená pro použití v kanceláři a tady také předvádí ty nejlepší výsledky. Potěšil nás hlavně jednoduchý a přehledný ovládací panel, skvělá rychlost tisku a také jeho slušná kvalita.

Dell 2150cdn - první dojmy

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell 2150cdn - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.