Přeposlat Konica Minolta Magicolor 4750

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Konica Minolta Magicolor 4750

24.09.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 2 |

V dnešní novince se podíváme na novou řadu laserových barevných tiskáren od společnosti Konica Minolta, a to konkrétně na řadu s označením Magicolor 4750. Ta byla představena před nedávnem a velmi rychle by se měla objevit v prodeji.

Konica Minolta Magicolor 4750

Hned ze začátku by se slušelo říct, že tato modelová řada bude obsahovat dva modely, a to konkrétně 4750EN a 4750DN, přičemž hlaví rozdíl bude v přítomnosti automatického duplexeru u modelu DN. Jedná se o nejmenší tiskárny ve své třídě a díky velmi dobrým výkonům se hodí hlavně pro použití v kanceláři. Design není nijak zázračný a vlastně by se dalo říct, že je opravdu tuctový. Tiskárna má krabicové tělo, které je ale dobře zpracované a byly na něj použity opravdu kvalitní materiály,. Díky tomuto tvaru těla je manipulace s tiskárnou jednoduchá, i když vzhledem k hmotnosti takřka 27 kg je lepší si k tomu někoho přizvat. O pohon těchto dvou tiskáren se stará systém Emperon Print, který je podporovaný procesorem pracujícím na frekvenci 800 MHz a operační pamětí 256 MB RAM. Díky tomu je tisk opravdu rychlý, ale na to se podíváme až později. Jednoduchý ovládací panel je umístěný na přední straně těla tiskáren a skládá se z displeje a několika funkčních tlačítek. Samotné ovládání je opravdu jednoduché a intuitivní, o čemž jsme měli možnost se přesvědčit. Standardní vstupní zásobník pojme 350 listů papíru a můžete ho rozšířit až na konečných 850 listů, což je opravdu hodně a oceníte to hlavně ve velmi vytížené kanceláři.

Konica Minolta Magicolor 4750

Konica Minolta Magicolor 4750

Po stránce konektivity jsou na tom oba modely takřka stejně, takže velmi dobře. O propojení s počítačem se postará klasický port USB 2.0 a jak už bývá v poslední době zvykem a u podobně zaměřených modelů samozřejmostí, je zde také rozhraní 10/100/1000 Ethernet. Takže připojení k internetové síti je hračka. Slušná je i podpora operačních systémů, kromě klasických Windows XP / Vista / 7 můžete použít také systémy Server2003 a 2008 a také MAC OS, Netware a některé variace Linuxu, jako třeba Redhat. Potěšila nás velmi dobrá rychlost, zahřívání zvládnou obě tiskárny za 39 sekund, takže prvního výtisku se dočkáte opravdu rychle. Co se týče klasického tisku, můžete se těšit na rychlost až 30 stánek za minutu (ppm) u černobílého i barevného tisku a stejných hodnot se dočkáte také při tisku s duplexerem (model DN). Vzhledem k tomu, že jsou obě tiskárny koncipovány pro použití ve vytížených kancelářích, dá se očekávat nadprůměrná měsíční zátěž. A skutečně tomu tak je, s vysokokapacitními tonery zvládnete měsíčně vytisknout až 120 tisíc listů papíru. Oba modely používají speciální tonery Simitri & HD toner, které obsahují biomasu, takže jsou k našemu prostředí o poznání přívětivější, než drtivá většina klasických tonerů. Ještě bychom určitě měli zmínit nejvyšší rozlišení tisku, které je 2400 x 1200 dpi a cenu, která je 700, respektive 840 dolarů za model s duplexerem (asi 14 000 a 16800 Kč).

Konica Minolta Magicolor 4750


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Konica Minolta Magicolor 4750


počet příspěvků: 2

Jiří Plánička

16.03.2011 v 20:36

Tuto tiskárnu nikomu nedoporučuji. Od začátku, co jsem ji koupil špinila. Reklamace přímo v servisním středisku společnosti Konica Minolta byly něco hororového, neochota až vulgarita. Při třetí reklamaci jsem žádal vrácení peněz, skončilo to tím, že prý používám špatný papír, peníze nevrátili a hodně drsným způsobem mne doslova vypakovali!

Odpovědět

David Louženský

19.03.2011 v 21:26

Že by servis v podání firmy Dileris ? Nebo jiný servisní partner ?

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.