Přeposlat PictBridge

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

PictBridge

10.09.2007 | Jan Bilík | Komentářů: 0 |

S rostoucí oblibou digitálních fotoaparátů, které měli za úkol co nejjednodušeji fotit a co nejrychleji zobrazit výsledek.

Rostl i zájem co nejrychleji mít obrázek na papíře. Zapnout počítač, připojit fotoaparát k počítači, překopírovat fotky a přes ne zrovna jednoduchého průvodce začít konečně tisknout. To se výrobcům tiskáren zdálo moc času, tak dostali nápad s názvem PictBridge.

Jak to vlastně funguje?

PictBridge

PictBridge je na ovládání opravdu velmi jednoduché zařízení. Jediné co potřebujete ke správné funkci je fotoaparát s podporou PictBridge a tiskárnu s podporou PictBridge. Nepotřebujete žádný počítač či notebook, tyto dvě věci vám stačí. Stačí fotoaparát pomocí kabelu připojit k tiskárně, vybrat fotografii, kterou chcete vytisknout a pak už stačí zmáčknout u fotoaparátu tlačítko print (tisknout). Jak jednoduché a zároveň elegantní. Fotoaparát sám zjistí, že je připojen k tiskárně a sám se začne chovat, že je v tomto formátu, takže nemusíte nic nastavovat. Jen připojíte, vyberete fotku, co chcete tisknout a to je vše. Můžete také nastavit nějaká základní nastavení, jako velikost tisku, barevné rámečky a podobné blbůstky, každý si najde to svoje.

PictBridge

To by byla ovšem jen jedna stránka PictBridge. Fotoaparát odesílá data tiskárně, ale tiskárna dokáže odesílat data fotoaparátu. Máte přesný přehled o tom, co tiskárna dělá, ohlásí Vám všechny chyby při tisku, průběh tisku. To vše vidíte na displayi fotoaparátu.

PictBridge

Co do budoucna?

PictBridge by se dal využít i u dalších zařízení jak mobily, PDA, MDA, kapesní počítače a podobně. Co je k tomu ovšem potřeba? Stačí jen aby PictBridge pracovalo s IRDA, bluetooth anebo hifi, což by neměl být problém. Potom stačí jen tyto zařízení integrovat do tiskárny a můžete tisknout fotky přes bluetooth ze svého mobilu či PDA. Opravdu užitečná věcička do tiskáren.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku PictBridge


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.