Přeposlat Kodak ESP 7250

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak ESP 7250

24.06.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 3 |

Multifunkční stanice v současnosti letí a jedná se o jedny z nejpopulárnějších přístrojů v oblasti kancelářské techniky. Dnes se ne jednu takovou stanici podíváme, a to na model Kodak ESP 7250.

Kodak ESP 7250

Kodak je společnost, jejíž produkty jsou vždy zárukou kvality a dobře odvedené práce a to platí ve všech odvětvích, ve kterých tato firma tvoří. Hned na první pohled nás u tohoto inkoustového barevného modelu zaujal povedený design, který je takový hravý a veselý. Stanice nepůsobí vůbec usedle a vedle klasických a nevýrazných přístrojů tohoto typu se jedná o příjemné zpestření. Na přední straně se nachází přehledný a velmi povedený ovládací panel, kterému dominuje barevný LCD displej s úhlopříčkou 2.4 palce. Díky tomuto displeji, na kterém se zobrazují informace o tisku a stanici, je ovládání pohodlné a přehledné. Panel obsahuje několik tlačítek, přičemž to hlavní, kruhový ovladač, je příjemně citlivý a má dobrou odezvu. Jak jsme se již zmínili, jedná se o multifunkční stanici, takže se můžete těšit na tisk, kopírování a skenování, Faxovací mechanizmus zde není, takže se jedná o model určený převážně pro použití v domácnosti. Konektivita je velmi dobrá a líbila se nám hlavně přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Dále zde najdete klasické rozhraní USB, bezdrátové rozhraní WiFi a také ethernet. O tisk přímo z fotoaparátu se stará rozhraní PictBridge a samozřejmostí je také čtečka paměťových karet, která podporuje všemožné formáty od MMC až po miniSD.

Kodak ESP 7250

Kodak ESP 7250


 

Uvedení stanice do provozu je jednoduché a takřka ve všem stejná, jako u podobných přístrojů. Pro stanici musíte najít vhodné místo na stole, odstranit všechny ochranné a balicí materiály, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po spojení s počítačem nebo zapojení do internetové sítě se můžete pustit do práce. Samotná instalace do počítače je jednoduchá a použili jsme ovladače, které se nacházejí na přiloženém CD. Co se týče podporovaných operačních systémů, můžete používat takřka všechny současné operační systémy, jako jsou Windows 7, XP, Vista nebo MAC OS. V našem testu jsme používali systém Windows Vista a všechno probíhalo naprosto bez problémů a komplikací. Rychlost tisku není nijak zázračná a při našem testování jsme se dočkali výsledku 4.6 stránek za minutu (ppm) pro tisk textu v nejvyšší kvalitě. To opravdu není žádný zázrak, ale pro většinu uživatelů by to mělo stačit. Rychlosti tisku fotografií je v porovnání s ostatními stanicemi o trochu lepší a s výsledkem 1.8ppm pro tisk fotografií ve standardní velikosti jsme byli spokojeni. Na speciálním fotopapíře Kodak byl výsledek tisku fotografií skutečně impozantní a líbilo se nám jak zobrazení barev, tak špičková ostrost a detailnost. Kvalita tisku textu je také skvělá a jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití menšího fontu. Nejvíce nás ale zklamala mizerná kvalita při skenování, kdy jsme si všimli hlavně nevýrazných barev a značného rozostření. To ale byla jediná výraznější vada tohoto modelu.

Kodak ESP 7250


 

Kodak ESP 7250 je slušná multifunkční stanice určená hlavně pro použití v domácnosti, která nás zaujala svým designem hned na první pohled. Pod líbivým tělem se ukrývá dobrá výbava, skvělá kvalita tisku jak textu, tak fotografií, průměrná rychlost a bohužel špatná kvalita skenování.

Kodak ESP 7250

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak ESP 7250


počet příspěvků: 3

Marek

29.06.2010 v 09:17

Dá se nějak rychlost tisku zvýšit?

Odpovědět

ptas

30.06.2010 v 09:05

To asi těžko si myslím...

Suri

30.06.2010 v 09:17

No jasně vezmi si štětec a můžeš tiskárně pomoci dobarvovat:-)

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.