Přeposlat Canon Pixma iX7000 Inkjet Business

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iX7000 Inkjet Business

02.06.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na inkoustovou tiskárnu od společnosti Canon, a sice na model s označením Pixma iX7000 Inkjet Business. V našem testu dopadl velmi dobře, takže ho můžeme jenom doporučit.

foto 1 Canon Pixma iX7000 Inkjet Business

Tato tiskárna je přímo určena pro použití v méně vytížené kanceláři, čemuž odpovídá jak výkon, tak výbava. Zvládne tisk na malý i na velký formát, takže plakáty nebo různá sdělení určitě nebudou problém. Po designové stránce se nám tato tiskárna vcelku zamlouvala, sice nepatří mezi nejatraktivnější, ale není ani ošklivá. Tělo je vyrobeno z kvalitních materiálů a v ruce působí Canon hodnotným a odolným dojmem. Ovládací panel se nachází klasicky na pravé straně těla tiskárny a všechny jeho prvky jsou bez větších problémů přístupné. Bohužel zde chybí LCD displej, který by vám usnadnil práci s fotografiemi a vlastně i s celou tiskárnou. LCD displej je v současnosti standard hlavně na multifunkčních stanicích, ale určitě bychom ho uvítali i u této tiskárny. Konektivita je dobrá, ale chybí zde například možnost tisku přímo z digitálního fotoaparátu prostřednictvím rozhraní PictBridge. O propojení tiskárny s počítačem se stará klasický USB port a najdete zde také rozhraní Ethernet, díky kterému můžete tento model zapojit také do sítě. To oceníte hlavně právě při použití v kanceláři. Potěšila nás přítomnost automatického duplexeru, díky kterému můžete pohodlně tisknout na obě strany papíru. Zásobník pojme až 250 listů papíru a najdete zde hned tři různé zásobníky, takže můžete mít v pohotovosti až tři druhy papírů najednou, což je skvělé.

foto 2 Canon Pixma iX7000 Inkjet Business

foto 3 Canon Pixma iX7000 Inkjet Business
Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon a určitě ho zvládnete stejně jako my během chvilky. Pro tiskárnu musíte najít vhodné místo na stole, odstranit ochranné a balicí materiály, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě, popřípadě počítače, a můžete se pustit do práce. Po zapojení do počítače budete muset spustit automatický instalační program, který dostanete na CD při koupi. Samotná instalace je jednoduchá, rychlá a povedla se nám na první pokus. Co se týče podporovaných operačních systémů, můžete použít většinu druhů systémů Windows a na své si přijdou také uživatelé operačních systémů MAC OS. Většinu ovladačů si můžete stáhnout přímo na webu výrobce a v průběhu našeho testu jsme používali operační systém Windows Vista, a to bez jakýchkoliv problémů. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a v této třídě tiskáren patří určitě mezi nadprůměrnou. Text jsme mohli tisknout i v malém fontu, bez problémů byl čitelný a ostrý i při použití velikosti okolo 6ti bodů. Kvalita tisku grafiky je dostatečná, ale určitě není nijak zázračná. V tomto ohledu barvy trochu ztrácejí a určitě jsme očekávali lepší výsledky. Kvalita tisku fotografií byla o poznání lepší a velmi nás potěšila, hlavně jejich detailnost a ostrost. Rychlost tisku je sice dostatečná a řadí se k průměru, ale určitě není nijak zázračná. Na trhu jsou tiskárny, které zvládnou tisk rychleji. Provozní náklady jsou v normě a odpovídají nabízeným výkonům.

foto 4 Canon Pixma iX7000 Inkjet Business
Canon Pixma iX7000 Inkjet Business je velmi dobrá tiskárna určená pro použití v kanceláři, která vyniká hlavně možností použít různé velikosti papíru, od obálek po opravdu velké rozměry. Líbila se nám jednoduchá ovladatelnost, automatický duplexer a přítomnost rozhraní Ethernet. Kvalita tisku grafiky mohla být o trochu lepší.

Canon Pixma iX7000 Inkjet Business

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma iX7000 Inkjet Business


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.