Přeposlat Dell představil osm nových tiskáren

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell představil osm nových tiskáren

02.04.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 3 |

V dnešní novince se podíváme na společnost Dell, která má do budoucnosti opravdu zajímavé plány. Před nedávnem totiž představila hned osm nových tiskáren různých typů a velikostí. Pojďme se na ně v rychlosti podívat.

V dnešní novince se podíváme na společnost Dell, která má do budoucnosti opravdu zajímavé plány. Před nedávnem totiž představila hned osm nových tiskáren různých typů a velikostí. Pojďme se na ně v rychlosti podívat. ~i1 Všech osm laserových tiskáren je monochromatických a liší se hlavně v zaměření, některé z nich jsou určeny pro použití v domácnosti a některé se hodí zase do kanceláře.

Dell 1130 a 1130n

První dva modely nesou označení 1130 a 1130n a jedná se o tiskárny určené převážně do domácnosti. Zbytek tiskáren je určen pro použití v kanceláři a těmito modely dává Dell najevo, že nezapomíná ani na klasické uživatele. Největší přednosti těchto dvou tiskáren je určitě jednoduchý a nenáročný design, který se pozitivně promítl také v bezproblémové ovladatelnosti. Bohužel, o výbavě těchto dvou nenáročných tiskáren se zatím nic moc neví a budeme si muset počkat až do uvedení na trh.

Dell představil osm nových tiskáren

Dell 3333dn a 3335dn

Tyto dva modely jsou již zaměřeny pro použití v kanceláři, čemuž napovídají jak větší rozměry, tak i rozsáhlá výbava. I přes větší složitost, než u předcházejících dvou modelů, by nemělo být nastavení a ovládání těchto tiskáren jednoduché a intuitivní. Oba modely obsahují automatický duplexer pro oboustranný tisk a základní zásobník na 200 listů papíru. Ten jde rozšířit až na 800 listů měsíční cyklus obou tiskáren je 80 000 výtisků. Vlastně se nejedná pouze o tiskárny, ale o multifunkční stanice. Model 3333dn obsahuje kopírku a 3335dn také faxovací jednotku a skener, takže je do kanceláře skutečně jako dělaný. Rychlost tisku je 40 stánek za minutu (ppm), a to u obou modelů.

Dell představil osm nových tiskáren

Dell 5230n a 5230dn

Jedná se o střední třídu mezi tiskárnami a oba modely vynikají hlavně vysokým výkonem, díky kterému je úplně ideální také do velmi vytížené kanceláře. Měsíční cyklus tisku je až 200 000 výtisků o najdete zde samozřejmě velmi bohatou výbavu, která zahrnuje jak automatický duplexer (pouze u modelu 5230dn), tak rozšiřitelný zásobník na papír. Tyto dva modely jsou také o malý kousek rychlejší, než předchozí dva a zvládnou tisk rychlostí až 45 stránek za minutu (ppm). Samozřejmostí je možnost zapojení tiskáren do počítačové sítě, bez toho by byly podobné tiskárny v kanceláři k ničemu. Základní cena odhaduje na 700 dolarů (13300 Kč) u 5230n a 800 dolarů (14400) u 5230dn.

Dell představil osm nových tiskáren

Dell 5530d a 5535dn

Oba modely patří mezi špičku mezi kancelářskými tiskárnami a zaujmou hlavně špičkovým výkonem a samozřejmě také výbavou. Model 5530dn možnost zapojení do počítačové sítě, zvládne tisk rychlostí až 55 ppm a měsíční cyklus tisku činí 275 000 výtisků. Maximální kapacita zásobníku na papír je až 4300 listů papíru, což je opravdu hodně a určitě se bude jednat o jeden z hlavních prodejních artiklů. Model 5535dn je takřka identický a zvládne stejnou rychlost tisku a také stejný měsíční cyklus, ale za peníze navíc dostanete faxovací jednotku, skener a kopírku. Tento model disponuje i kvalitnějším tiskem a jeho nejvyšší rozlišení může být až 2400dpi. Dell samozřejmě slibuje snížení nákladů na tisk a také snížení spotřeby energie, ale to si ověříme až po prvním testu.

Dell představil osm nových tiskáren

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell představil osm nových tiskáren


počet příspěvků: 3

Hanz

12.05.2010 v 08:35

Já nevim, ty Delly jsou takový hodně poruchový, aspoň teda moje zkušenost. A nebo jsem měl na ně zatím prostě jenom smůlu...

Odpovědět

Filip

12.05.2010 v 10:57

a jakou poskytuje Dell k těmto zařízením záruku? Pokud nbd, tak by to až takový problém neměl být.

rudla

12.05.2010 v 08:53

Tak s tím nemohu souhlasit, mám zkušenost s HP, Cannon i Dell a Dell jednoznačně nejlepší, nikdy jsem neměl problém. Asi jsi měl smůlu.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.