Přeposlat Nový objev Xeroxu prodlouží životnost tiskáren

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nový objev Xeroxu prodlouží životnost tiskáren

21.12.2009 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Při koupi nové tiskárny asi každého z nás mimo jiné zajímá její životnost a trvanlivost jejích tonerů. V této souvislosti přichází se zajímavou novinkou americká společnost Xerox, jejíž vědci objevili látku, která by měla tuto vlastnost výrazně vylepšit.

Při koupi nové tiskárny asi každého z nás mimo jiné zajímá její životnost a trvanlivost jejích tonerů. V této souvislosti přichází se zajímavou novinkou americká společnost Xerox, jejíž vědci objevili látku, která by měla tuto vlastnost výrazně vylepšit. ~i1 Cílem výzkumného týmu Xeroxu bylo hledat nové možnosti prodloužení životnosti součástí tiskáren a snížení jejich dopadu na životní prostředí. Výsledkem je prozatím nová chemická sloučenina, chránící tzv. fotoreceptory - světelně citlivé komponenty v xerografických zařízeních. S ochranou proti běžnému opotřebení může fotoreceptor s novým složením vydržet více než jeden milión cyklů, což je dle výrobce téměř dvojnásobek životnosti současných prvků. Dlouhá životnost fotoreceptorů by dále měla snížit potřebu výměny náplní a zmenšit množství odpadu o 33 procent. ~i2 Fotoreceptory jsou vícevrstvá tenká filmová zařízení, která přeměňují světlo na elektrostatické obrazy. Musí se pravidelně vyměňovat kvůli povrchovým opotřebením a škrábancům, které mohou ovlivnit kvalitu obrazů. Konečným cílem Xeroxu je proto vyvinout fotoreceptory, které vydrží po celou dobu životnosti přístroje. Zatím se podařilo dosáhnout toho, že nová generace fotoreecptorů pracuje ve standardních zařízeních bez potřeby jakékoliv dodatečné hardwarové změny nebo dalších nákladů pro zákazníka. ~i3 Globální mezioborový tým, složený z pracovníků střediska Xerox Research Centre of Canada, ze skupiny Xerographic Component Systems Group v americkém Webstru a z výrobního týmu v nizozemském Venray realizoval projekt od pilotní výroby v Kanadě až do sériové výroby ve Venray za méně než jeden rok, což je rekordní čas pro komercializaci nové technologie podobného typu. Podle prvních zpráv se nový vynález bude používat v celém portfoliu výrobků Xerox a jako první bude nasazen do černobílých tiskáren Xerox 4112/4127.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nový objev Xeroxu prodlouží životnost tiskáren


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.