Přeposlat Konica Minolta magicolor 1690MF

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Konica Minolta magicolor 1690MF

29.04.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Barevné laserové multifunkční stanice určené pro použití v menší kanceláři nebo v domácnosti se stávají v poslední době velmi populární a na trhu je spousta přístrojů tohoto typu. Vybrat si z nich určitě není jednoduché, protože nabízejí podobné výkony.

Barevné laserové multifunkční stanice určené pro použití v menší kanceláři nebo v domácnosti se stávají v poslední době velmi populární a na trhu je spousta přístrojů tohoto typu. Vybrat si z nich určitě není jednoduché, protože nabízejí podobné výkony.

Konica Minolta magicolor 1690MF

Dnes se podíváme na nový přírustek do této rodinky stanic, a sice na model Konica Minolta magicolor 1690MF. Tato stanice zvládne tisk, kopírování, scanování a může fungovat i jako fax, to všechno zvládne taky přes síť a může fungovat i jako samostatná kopírka a fax. Po designové stránce jsme byli celkem spokojeni, nejedná se sice o nějak úžasně krásný přístroj, ale určitě nebude vaši kancelář nějak hyzdit. Narozdíl od většiny laserových multifunkčních stanic, 1690MF je dostatečně kompaktní, aby zastávala funkci i jako osobní tiskárna. Její kompletní rozměry jsou 43.2 x 40.6 x 42.9 palců a hmotnost činí 20.8 kg, takže najít pro ni vhodné místo na stole by neměl být problém, stejně tak jako manipulace. V základní konfiguraci tu najdete zásobník na 200 listů papíru a pokud je vám to málo, za příplatek si můžete dokoupit další zásobník na 500 listů a také automatický duplexer pro oboustranný tisk. Měsíční cyklus tisku je 35 tisíc stránek, což by mělo většině uživatelů bez problémů dostačovat. Na horním panelu se nachází celkem přehledný ovládací panel, díky kterému je ovládání stanice jednoduché a určitě ho zvládnete i bez pročítání manuálu. Uvedení do provozu je jednouché a v ničem se neliší od obdobných přístrojů, stanici dáte na místo, odstraníte ochranné materiály, naplníte zásobník papírem a nakonec zapojíte stanici do elektrické sítě.

Konica Minolta magicolor 1690MF

Konica Minolta magicolor 1690MF

Spolu se stanicí dostanete taky CD s ovladači pod operační systémy Windows 2000, Vista (32 i 64 bitů), XP, Windows Server 2003 a Mac OS X. Stanici jsme testovali po operačním systémem Windows Vista. Samotná instalace je celkem jednoduchá, ale instalace do sítě a následné nastavení je už o trochu komplikovanější a napoprvé se nám nastavení nepovedlo. Po stránce rychlosti tisku jsme byli celkem spokojeni, i když někteří konkurenti jsou v tomto ohledu výrazně lepší. Rychlost černobílého tisku probíhá frekvencí 20 stránek za minutu (ppm) a barevný tisk je dílem 5 ppm. Líbila se nám rychlost i kvalita kopírky, výsledné kopie byly velmi dobré a ostré. Kvalita tisku textu je přímo skvělá a jednotlivé písmena jsou bez problémů čitelná i při použití velikosti okolo 5 bodů. Kvalita tisku grafiky přesně odpovídá zeměření stanice a pro použití v kanceláři je plně dostačující. Jednotlivé barvy jsou zobrazen realisticky a ostrost je taky na slušné úrovni. Kvalita fotografií sice není nijak špičková, ale v mezích laserové barevné stanice naprosto dostatečná. Konica Minolta magicolor 1690MF je nadprůměrná laserová multifunkční stanice, která vyniká hlavně příjemnými rozměry, velmi dobrou kvalitou tisku textu a možností zapojení do sítě. Mezi nedostatky patřilo složité nastavení stanice a celkem vysoké provozní náklady. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 8 500 Kč.

Konica Minolta magicolor 1690MF

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 7

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Konica Minolta magicolor 1690MF


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.