Přeposlat KONICA MINOLTA Magicolor 2400W

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KONICA MINOLTA Magicolor 2400W

01.02.2007 | Jan Němec | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Vzhled jak krabička od sirek, ale má titul nejlevnější barevná tiskárna pro Windows. Musím dodat, že nejlevnější laserová tiskárna pro Windows...

Vzhled jak krabička od sirek, ale má titul nejlevnější barevná tiskárna pro Windows. Musím dodat, že nejlevnější laserová tiskárna pro Windows. Má zajímavé provedení a možná byste do ní ani neřekli, že se jedná o tiskárnu. Článek bude možná trochu kratší, protože v podstatě není o čem psát, ale určitě zajímavý. Takovýchto tiskáren není mnoho.

KONICA MINOLTA Magicolor 2400W

Design

Extrém. To je slovo, které by mohlo provedení této tiskárny plně vystihovat. Je to asi poprvé, co se neodvažuji jednoznačně říci, jestli je design působivý či ne. Mně osobně nezaujal poměrně divnými použitými barvami vzhledem k tomu, že horní část je celá modrá a zbytek jasně bílý. Je to minimálně zajímavé, když navíc působí celý hořejšek jako nějaká střecha nebo víko, čemuž napomáhá hlavně fakt, že je lehce odsazen od přední hrany. Celá vypadá opravdu jako jakýsi domeček a je i celkem malá opticky. Tato tiskárna je opravdu originální, ale jednoznačně uživatele rozdělí na dvě poloviny : líbí, nelíbí. Určitě je ale zajištěno, že oči upoutá ihned. Je to jedna z těch osobních tiskáren, které byly vyrobeny spíše do kanceláře, ale měla by spolehlivě sloužit i pokud si ji pořídíte k Vašemu počítači do domácnosti. Pokud se na tiskárnu budete dívat zpředu, tak Vás na „střeše“ určitě upoutá malé víko, které je vlastně vstupní zásobník. Dost netradiční je skutečnost, že se otvírá směrem proti Vám, ale proč ne. Výstupní zásobník se dá také sklopit a nachází se už klasicky ve spodní části směrem dopředu. Oproti vstupnímu je podstatně větší. V přední části se také nachází ovládací panel se základními ovládacími tlačítky. Když bychom hledali nějaké speciální detaily, tak nenajdeme vůbec nic. I logo firmy je uvedeno přesně jak je zvykem. Konektory jsou vzadu. Když přidám rozměry, které jsou 430x395x341mm, tak si možná řeknete, že to je celkem dost. Ano, je to hodně a odpovídá to spíše rozměrům multifunkčních zařízení, takže se nabízí otázka : „To je uvnitř tolik volného místa?“ Na to Vám odpoví váha, která je opravdu vysoká a to 20kg. Takže prázdno tam určitě není, ale ani já nevím, jak je možné, že je váha takto vysoká, když je to opravdu základní tiskárna. Snad nám odpoví část o technických parametrech.

KONICA MINOLTA Magicolor 2400W

Technické parametry

Když se tak dívám do dostupných zdrojů, tak musím hned na úvod říci, že moc se toho nedozvíte. Bude to jen opravdu pár základních informací a to hlavně z důvodu, že tiskárna nemá moc speciálních funkcí nebo technologií a sází spíše na jednoduchost a na sílu laseru za nízkou cenu. Tiskárna tedy disponuje barevným laserovým tiskem s poměrně kvalitním rozlišením a to 2400x600dpi. Opravdu zde nejsou instalovány žádné podpůrné technologie, které by tisk nějak zkvalitnili, takže se budete muset spokojit s tímto. Laserová tisková jednotka je také nejzákladnější, protože černobíle sice tiskne celkem rychle a to 20 stran za minut, ale barevně pouze 5 stran, což by nemuselo úplně vyhovovat a jasně to svědčí o nejjednodušším použitém laseru.

KONICA MINOLTA Magicolor 2400W

Maximální formát tisku je A4. Co mne překvapilo je, že zásobník má kapacitu 200 papírů, což je na jeho rozměry opravdu obdivuhodné a i vzhledem ke konkurenci je to dost. Tiskárna má k dispozici také celkem velkou paměť a to 32MB. Jinak tiskárnu připojíte samozřejmě přes USB port. Tiskárnu nepřipojíte do sítě ani při použití externího serveru, protože na to není přizpůsobena, takže opravdu čistě osobní tiskárna. Doporučená měsíční zátěž je od výrobce stanovena celkem vysoko a to na 35000 listech za měsíc. Za zmínku stojí i záruka, která je zde vyšší než je zvykem a to 36 měsíců, ale jen tehdy, pokud prokážete, že máte certifikovaný přístroj. Jak to prokázat výrobce neuvádí. Tiskárna je kompatibilní pouze s operačními systémy Microsoft Windows.

KONICA MINOLTA Magicolor 2400W

Závěrem…

Jen opravdu v pár větách to shrnu. Tiskárna nenabízí nic navíc. Má zajímavý design, který Vás možná zaujme, nejzákladnější komponenty uvnitř, ale je velmi spolehlivá. Na druhou stranu si musíme říct, co by se na takto jednoduchém přístroji mohlo porouchat. Pořídíte jí za cenu pod 7000Kč a to i s tonerovou kazetou na 1500 stran. Výrazné plusy nemá a minus je jednoznačně pomalejší barevný tisk. Pokud hledáte opravdu základní tiskárnu, která Vám bude dobře sloužit hlavně proto, protože je laserová, tak bych koupi zvažoval. Jinak bych přemýšlel o investici buď do dražšího laseru, nebo koupi velmi kvalitní inkoustové za podobnou cenu. Je to jen na Vás.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku KONICA MINOLTA Magicolor 2400W


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.