Přeposlat KONICA MINOLTA PagePro 1350W

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KONICA MINOLTA PagePro 1350W

29.01.2007 | Jan Němec | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tato tiskárna Vám za celkem nízkou cenu nabídne vše, co můžete očekávat od Vaší osobní tiskárny. Je poměrně kompaktní a navíc laserová, což je vzhledem k ceně celkem udivující. Na druhou stranu očekávejte kvalitní vlastnosti jen při tisku dokumentů...

Tato tiskárna Vám za celkem nízkou cenu nabídne vše, co můžete očekávat od Vaší osobní tiskárny. Je poměrně kompaktní a navíc laserová, což je vzhledem k ceně celkem udivující. Na druhou stranu očekávejte kvalitní vlastnosti jen při tisku dokumentů, protože barevný tisk tomuto přístroji jaksi nic neříká. Ale musím ji stále obhajovat, protože je to tiskárna z nejnižší cenové kategorie, jak se později sami přesvědčíte. Doufám, že to na úvod stačí a jdeme si o ní říci něco víc.

Design

Provedení tiskárny není zrovna hi-tech moderní, ale zachovává si poměrně dost upravený styl bez větších detailů. Barevné provedení je klasické bílo šedé. Jak jsem zmínil v úvodu, tak tiskárna je poměrně dost kompaktní. Má malý půdorys, takže se Vám bez problémů vejde na stůl. Ale zase je poměrně vysoká a těžší. Konkrétní rozměry jsou 380x250x257mm s váhou 7.8kg. Zásobníky jsou umístěny klasicky. Vstupní z vrchu a výstupní směrem dopředu. Oba se dají sklopit, čímž se dá opět šetřit prostor. Pokud se na tiskárnu díváme zepředu, tak na straně má tři naprosto základní ovládací tlačítka. Uprostřed pouze logo firmy. Opravdu žádný detail, žádné moderní tvary. Všechno jak přes kopírák a naprosto „uhlazené“. Ono to z části bude také tím, že tiskárna není na trhu žhavou novinkou a vývojáři z firmy Konica nikdy nebyli nějak extrémně kreativní. Díky tomuto designu se jedná opravdu o klasickou tiskárnu ke stolnímu počítači nebo do kanceláře. Nic pro moderní domácnosti a už vůbec ne pro notebook. Škoda.

Technické parametry

Jedná se tedy o laserovou tiskárnu s podporou pouze černobílého tisku. Jejími hlavními přednostmi jsou poměrně kvalitní a i vcelku rychlý tisk v nejnižší cenové kategorii. Opravdu jen hrstka tiskáren z její cenové kategorie se s ní může parametry měřit. Rozlišení tisku je zde totiž až 1200x1200dpi. Při tomto rozlišení tiskne tiskárna maximálně 10 stran za minutu. Při nižším rozlišení 1200x600 tiskne až 20 za minutu, což je její nejvyšší možná rychlost přístroje a poměrně vysoká. Při tomto nižším rozlišení zároveň vytiskne první stránku za 13 sekund, což je opravdu velmi dobré. Tiskárna tiskne velmi kvalitně klasický tisk a jednoduchou grafiku, protože hlavně pro to byla vytvořena, takže je naprosto ideální na tisk vizitek, prezentací, korespondencí apod. Můžete tisknou na všechny druhy papíru až po formát A4, včetně obálek a fólií.

KONICA MINOLTA PagePro 1350W

Dalším plusem je instalovaná paměť s kapacitou 8MB, takže můžete tisknout i přiměřeně komplikovanější dokumenty. Tiskárnu připojíte přes pomalejší USB port 1.1 nebo pomocí klasického paralelního zapojení. Na rozdíl od konkurence máte tím pádem k dispozici zapojení tiskárny ke dvou počítačům současně. Jeden pomocí USB a druhý paralelně bez potřeby síťové karty nebo dokonce serveru. Kapacita zásobníku je 150 listů, což je dostačující a gramáž papíru je zde až 163g/m2. Tiskárna je plně kompatibilní s operačními systémy Microsoft Windows a k dispozici je i technologie Plug and Play, což znamená, že když ji připojíte do PC pomocí USB, tak si ji systém ihned najde a máte zajištěnou nejsnadnější dostupnou instalaci. Ono to sice dnes má každá tiskárna, ale zmíněno je to jen proto, protože u starších tiskáren to standard nebyl a tato tiskárna už je starší. V základním balení dostanete spolu s tiskárnou i napájecí kabel, CD s příručkou a ovladači, fotoválec a tonerovou jednotku. Balení neobsahuje USB kabel.

Závěrem

Cena se u českých distributorů poměrně různí, ale dalo by se říci, že norma je na hranici 3000Kč. Dá se sehnat levněji, ale i dráž. Balení, které jsem zde zmínil stojí konkrétně 2885Kč. Za tuto cenu získáte laserovou tiskárnu nejnižší cenové kategorie, která toho ale umí poměrně dost. Když zmíníme plusy a minusy v poměru k ceně. Plusy jsou jednoznačně kvalitní a vcelku rychlý tisk, výborný poměr cena/výkon a také spolehlivost. Jako minus bychom mohli vidět snad pouze neoriginalitu v oblasti provedení a možná lehce vyšší váhu. Pokud hledáte osobní tiskárnu, od které očekáváte pouze kvalitní tisk černobílých dokumentů, tak bych koupi doporučil, protože za tuto cenu je to výborný přístroj a laser je laser.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 9

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku KONICA MINOLTA PagePro 1350W


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.