Přeposlat Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy

18.12.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Xerox B215, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá mezi vstupní modely střední třídy a míří hlavně do kancelářského prostředí. Kromě rychlého a kvalitního tisku nabídne také nízké provozní náklady, což se samozřejmě počítá.

Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy

V modelové řadě B od Xeroxu, která obsahuje tři tiskárny, platí tato multifunce za top model, nicméně v rámci středí třídy je to spíše taková vstupní, základní tiskárna. Jedná se o monochromatickou laserovou multifunkci, která, kromě tisku, zvládá také kopírování, skenování a je osazena i jednotkou faxu, takže je evidentní, že výrobce cílí hlavně na kanceláře či pracovní skupiny. Kromě klasického používání tento model samozřejmě podporuje i mobilní a online tisk, nicméně WiFi Direct, tedy aktuálně pravděpodobně nejpoužívanější protokol starající se o přímou komunikaci mezi mobilním telefonem a tiskárnou, ve výbavě schází. O mobilní tisk se tak starají hlavně protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint a Google Cloud Print, přičemž tiskárna disponuje Mopria certifikací a podporuje také Xerox Print Service. Pomocí této technologie, či zásuvného modulu, jak ji výrobce označuje, je možné velmi snadno tisknout z mobilních telefonů s Androidem bez toho, aby bylo nutné instalovat aplikaci třetí stany. To ale není všechno, tiskárna si rozumí i s USB flash disky, ze kterých je možné tisknout a lze na ně i skenovat, takže v oblasti alternativních zdrojů tisku je všechno v pořádku a rozhraní WiFi Direct tedy nijak zásadně nechybí. Ovládání a nastavení probíhá pomocí 3.5 palcového barevného dotykového displeje, který se nachází na přední straně šasi a tento displej je doplněný o dvě klasická, hardwarová tlačítka (Domů a On / Off).

Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy

Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, po grafické stránce se povedlo a ovládání je celkově intuitivní, takže přejde rychle do krve a v tomto ohledu si není moc na co stěžovat. Kromě displeje lze tiskárnu ovládat, nastavovat a spravovat i prostřednictvím vestavěného webového serveru, což je velmi pohodlné a v této třídě je to víceméně standardem. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 401 x 396.8 x 365.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 11.45 kg, takže je to, v rámci třídy, taková standardně velká tiskárna a s nalezením vhodného místa by neměly nastat žádné zásadní problémy. Není to vyloženě kompaktní kousek a lze najít i menší a lehčí modely, ale nějak zásadně přerostlý také není a ani manipulace není nijak zvlášť obtížná. Vstupní kapacita čítá 250 listů papíru, které zvládne pojmout hlavní zásobník a jeden list lze vložit také do manuálního podavače. Ten poslouží k tisku na nestandardní média, třeba obálky, bez toho, aby bylo nutné je vkládat do hlavního zásobníku. Maximální měsíční výtěžnost tohoto modelu je 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 3 000 výtisků, což je v rámci třídy určitě nadprůměr a jsou to stejné hodnoty, jako u níže postaveného modelu B205.

Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy

Výstupní kapacita pak čítá 120 výtisků. Konektivní výbava obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani rozhraní Ethernet. Tiskárna je pochopitelně vybavena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk, což je prvek, který v této třídě nesmí scházet a ve výbavě najdeme také automatický podavač (ADF). Ten má v podání Xeroxu maximální kapacitu 40 dokumentů a bohužel není oboustranný, takže při kopírování / skenování více oboustranných dokumentů zároveň je budete muset otáčet manuálně. To je zbytečně zdlouhavé a moc příjemné to také není. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak klasiku v podobně Windows (standardní i verzi Server) a Mac OS X od Applu, tak Linux a jeho různé distribuce, třeba SUSE nebo Red Hat.

Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi slušná a určitě ji můžeme, v rámci střední třídy, zařadit do nadprůměru. Přímo z výroby je tiskárna nastavena na oboustranný tisk (stejně jako většina hlavních konkurentů) a v tomto režimu zvládla tisknout hezkou rychlostí čítající 13.6 stránky za minutu (ppm). Tisk na jednu stránku pak probíhal rychlostí 34.7 ppm, což překonalo i údaj uvedený přímo na stránkách výrobce (30 ppm) a kombinovaný tisk zahrnující výstupy z Excelu, Acrobatu a PowerPointu, zvládla tiskárna rychlostí 16 ppm. Rychlost tisku je tedy výborná, ale jak je na tom jeho kvalita? Naštěstí podobně dobře a vyniká hlavně tisk textu, kde tiskárna produkuje velmi ostrá písmena, která jsou bez problémů a dobře čitelná i při použití malého fontu okolo 4 bodů. Podobě dobře je na tom i grafika, tiskárna dobře zvládla i tenké linky a žádné zásadní výtky nemáme ani k fotografiím. Tiskárna si až překvapivě dobře poradila s typickým neduhem monochromatických fotografií, tedy zvýšeným šumem a výsledky jsou, v rámci třídy, samozřejmě, velmi dobré. Na závěr zmíníme i příjemně nízké provozní náklady patřící v této třídě k těm nejnižším, což dělá z tohoto modelu opravdu ideálního adepta ke koupi.

Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy

Xerox B215 je laserová monochromatická multifunkce, která se povedla takřka ve všech ohledech. Tiskne rychle, kvalitně a s rozumnými provozními náklady, což je její velké plus. Pochválit musíme i vysokou výtěžnost a povedený ovládací panel. Co se týče nedostatků, tak těch moc není a zmínit musíme vlastně jenom absenci rozhraní WiFi Direct (v reálném světě ale zase až tak neschází) a pouze jednostranný automatický podavač, kvůli čemuž není skenování či kopírování více oboustranných dokumentů zrovna dvakrát pohodlné. Tato tiskárna se na našem trhu prodává od nějakých 5 500 Kč s DPH.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox B215: Monochromatická laserová multifunkce střední třídy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.