Přeposlat Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna

23.10.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si trochu podrobněji proklepneme novou laserovou tiskárnu od společnosti Xerox, a to model s označením B210. Jedná se o základní a vcelku levný model, nicméně i tak toho umí nabídnout opravdu hodně.

Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna

Xerox B210 je monochromatická laserová jednoúčelová tiskárna, takže umí pouze tisknout a je tedy určena spíše méně náročným zákazníkům či pracovním skupinám. Všude, kde je potřeba pouze tisknout, odvede velmi dobrou práci, nicméně tam, kde je třeba sem tam i něco nakopírovat či oskenovat, bude nutné podívat se po nějakém jiném modelu. Xerox ve stejné řadě nabízí i verzi B205, která je vybavena skenerem a kopírkou a vrcholný model B215 s kopírkou, skenerem i faxem, nicméně dnes si představíme základní verzi B210 určenou pro ty méně náročné uživatele. Je to tedy jednoúčelová tiskárna, takže umí pouze tisknout, ale pochopitelně nezůstalo jenom u tisku z počítače a výrobce tomuto modelu dopřál i nezbytný mobilní tisk. Ve výbavě bohužel schází rozhraní WiFi Direct, což je u mobilního tisku taková klasika, ale tiskárna podporuje Apple AirPrint i Google Cloud Print a disponuje také Mopria certifikací pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android. Kromě toho si poradí i s mobilní aplikací Xerox Print Service Plugin, která je k dispozici v obchodě Google Play.

Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna

I přes absenci rozhraní WiFi Direct je tedy mobilní tisk solidní, avšak co určitě zamrzí, je absence druhého USB portu pro snadný tisk přímo z USB flash disku, což je u každé tiskárny užitečná a vítaná vlastnost. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme klasický, kancelářský model ve velmi jednoduchém provedení, ale na chvíli přibrzdíme u rozměrů. Ty čítají 368 x 334.5 x 213.4 mm, takže je tento model sice podstatně větší než třeba konkurenční HP 15w, ale pořád je příjemně kompaktní a to znamená, že nevyžaduje moc místa a pro jeho usazení bude stačit i menší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na příjemné hodnotě 7.56 kg, takže manipulace je bezproblémová i pro jednoho člověka. Co se týče ovládacího panelu, tak ten je jeden z nejjednodušších, co jsme kdy viděli a na šasi tiskárny najdeme z ovládacích prvků pouhá čtyři tlačítka a to je vše. Žádný displej, který by zobrazoval nastavení nebo stav tu sice není, ale tiskárnu je možné ovládat, nastavovat a spravovat přes web, což budete určitě využívat často. Celkově je ovládání a celkové používání tohoto modelu velmi snadné a nekomplikované a to určitě chválíme.

Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna

Vstupní kapacita čítá 250 listu papíru a neschází ani jednostránkový podavač pro tisk například na obálky nebo jiné typy papíru. Vstupní kapacita se řadí k nadprůměru a to platí také pro maximální měsíční výtěžnost, která je vysokých 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 4 000 výtisků. To jsou stejné hodnoty jako u konkurenčního modelu Lexmark B2236dw a drtivá většina podobně zaměřených tiskáren je v tomto ohledu horších. Uvedení do provozu je velmi snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže a po naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou pochopitelně dostanete přiložené ovladače a doprovodný software, přičemž v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Konektivita zahrnuje USB port, WiFi přijímač a rozhraní Ethernet, přičemž ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je prvek, který u kancelářské tiskárny nemůže scházet. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, u které výrobce na svých stránkách uvádí maximum 30 stránek za minutu (ppm) při tisku na jednu stránku.

Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna

V reálném světě jsou výsledky ve finále ještě o trochu lepší a klasický tisk textu bez formátování zvládá tento model průměrnou rychlostí 33 ppm, což je opravdu hezký výkon. Stejný dokument o 12 stránkách, ale v oboustranném režimu, vytiskla tiskárna rychlostí 14.3 ppm a to je opět nadprůměrný výsledek patřící v této třídě k tomu nejlepšímu. Při tisku kombinovaného obsahu, který zahrnoval text, grafiku i fotografie, pracoval Xerox B210 rychlostí 12.4 ppm, takže si opět nemáme na co stěžovat a v celkovém pohledu podal tento model co do rychlosti více než solidní výsledky. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která spadá také do nadprůměru a nejlépe je na tom tisk textu. Jednotlivá písmenka jsou velmi ostrá a bez jakýchkoliv problémů čitelná i při použití malého fontu okolo 4 bodů, takže výsledky se dají použít i pro náročnější pracovní nasazení. Grafika je víceméně také bez připomínek, tiskárna si dobře poradila i tenkými linkami a nezklamala ani kvalita tisku fotografií, u kterých nás vyloženě potěšila vysoká úroveň detailů i minimum šumu. Provozní náklady jsou pak příjemně nízké a spolu s tiskárnou dostanete náplň na 1500 výtisků.

Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna

Xerox B210 je povedená laserová tiskárna, která je přímo určena hlavně do menších kanceláří či méně náročných pracovních skupin. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří rychlý a kvalitní tisk, vysoká vstupní kapacita, dobrá měsíční výtěžnost a v neposlední řadě i relativně nízké provozní náklady. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence rozhraní WiFi Direct a druhého USB portu, kvůli čemuž není možné tisknout z USB flash disku. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 3 600 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox B210: Kompaktní, rychlá a dostupná tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.