Přeposlat Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně

11.09.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes zavítáme ke společnosti Lexmark a podíváme se na její laserovou tiskárnu s označením MB2236adw. Tento kousek zaujme kvalitním a rychlým tiskem, dobrou bezpečnostní výbavou a příjemnými rozměry. Bez několika větších a menších nedostatků se to ale samozřejmě neobešlo.

Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně

Lexmark MB2236adw je monochromatická laserová multifunkce typu 4v1, takže umí tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena i jednotkou faxu. Jedná se o základní model, takže ve své třídě je od Lexmarku to nejlevnější, co lze pořídit a v některých vlastnostech proti dražším sourozencům a konkurenci pochopitelně lehce zaostává. Výrobce tímto modelem cílí do méně náročných kanceláří či domácích pracovních skupin, kde nebude vadit třeba absence automatického oboustranného podavače. Kromě výše zmíněné funkčnosti tiskárna samozřejmě zvládá i mobilní a online tisk, bez kterého to dnes nejde ani u vyloženě základních modelů a nejvíc práce v tomto případě odvede protokol Apple AirPrint a certifikace Mopria, která poslouží ke snadnému tisku z mobilních telefonů s Androidem. Tiskárna samozřejmě podporuje i mobilní aplikaci Lexmark Mobile Print, která je k dispozici pro mobilní telefony s Androidem a iOS. Co do mobilního tisku je tedy všechno víceméně v pořádku a není si moc na co stěžovat, nicméně je určitě škoda, že tiskárna nepodporuje tisk z a skenování do USB flash disku a nezvládá ani paměťové karty. Co je ale určitě skvělé je bezpečnost, která je i u tohoto základního modelu na velmi vysoké úrovni a je možné například zabezpečit citlivé dokumenty PIN kódem a omezit či úplně zakázat přístup jak skupinám, tak jednotlivcům.

Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně

Správce si může také nastavit, že tiskárna mu pošle email třeba po neúspěšném pokusu o přihlášení nebo špatném zadání PIN kódu a jde také nastavit, že tiskárna se sama úplně zamkne po určitém počtu neúspěšných pokusů o přihlášení. Bezpečnost je tedy na opravdu vysoké úrovni a v tomto ohledu Lexmark MB2236adw určitě vyniká. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme naprosto typickou kancelářskou tiskárnu, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty jsou 415 x 360 x 352 mm, takže je to na svou třídu docela kompaktní kousek a k jeho usazení bude stačit i standardní kancelářský stůl. Ani hmotnost čítající 10 kg není nějak extrémně vysoká, takže manipulaci zvládne vcelku pohodlně i jeden člověk. Ovládací panel je vyvedený v docela oldschoolovém stylu a je umístěný na samostatném panelu na levé straně šasi tiskárny. Na tomto panelu se nachází dvouřádkový monochromatický displej, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici, směrové klávesy s tlačítkem OK a několik zbývajících, doplňkových tlačítek. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a systém ovládání je intuitivní, nicméně i tak se dá předpokládat, že většina uživatelů bude tiskárnu ovládat a spravovat přes webové rozhraní, přes které se dá dělat úplně všechno a je to podstatně přívětivější než přes displej.

Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně

V základu je tato tiskárna vybavena vstupním zásobníkem na 250 listů papírem a samostatným podavačem na 1 list, což znamená maximální kapacitu 251 listů. To je v této třídě víceméně standardní kapacita a to platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2500 výtisků. Konektivní výbava obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani port Ethernet. Součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což v dnešní době bereme i u základních tiskáren jako samozřejmost a neschází ani automatický podavač (ADF) s kapacitou 50 dokumentů. To určitě chválíme, ale tento podavač bohužel není oboustranný, takže při kopírování, skenování nebo faxování více oboustranných dokumentů bude nutné každý dokument otáčet manuálně zvlášť. Uvedení tiskárny do provozu je snadný a nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere a po nalezení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software i ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máty ty nejnovější.

Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a dá se určitě v rámci třídy zařadit k nadprůměru. Tiskárna je z výroby nastavena na oboustranný tisk a v tomto režimu výrobce udává maximální rychlost tisku 18 stránek za minutu (ppm), přičemž u tisku na jednu stránku je to 36 ppm. V reálném světě jsou výsledky ještě nepatrně lepší, oboustranný tisk textu bez výraznějších úprav zvládla tiskárna rychlostí 18.8 ppm a jednostranný pak rychlostí 36.7 ppm. Při kombinovaném tisku (Excel, Adobat a PowerPoint) byla průměrná rychlost 19.5 ppm, což je výtečný výsledek patřící (nejenom) v této třídě k tomu nejlepšímu. Velmi dobrá je i kvalita tisku a nejlépe je na tom pochopitelně text, který je příkladně ostrý a s čitelností nejsou problémy ani při použití malého fontu. Grafika za textem jinak zvlášť nezaostává, tiskárna si poradila i s tenkými linkami a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Fotografie jsou takové, jaké lze od laserové monochromatické tiskárny očekávat a jsou v rámci možností použitelné. Provozní náklady jsou sice spíše vyšší, ale v rámci třídy nijak nevyčnívají a mezi základními laserovými tiskárnami jsou víceméně v normě.

Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně

Lexmark MB2236adw je povedená základní laserová multifunkce, která potěší jak příjemnými rozměry, tak kvalitním a rychlým tiskem či dobrými možnostmi co do bezpečnosti. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence oboustranném automatického podavače a ne úplně nejmodernější ovládací panel, ačkoliv možnost ovládání a nastavení tiskárny přes webové rozhraní nechybí. Co se týče ceny, tak tento model se dá na našem trhu koupit za zhruba 2 500 Kč s DPH.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark MB2236adw: Povedená laserovka 4v1, která tiskne rychle a kvalitně


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.