Přeposlat Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce

21.08.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu EcoTank ET-4760 od společnosti Epson, což je vlajková loď výrobce v kategorii kompaktních tiskáren. Tento model zaujme jak excelentní kvalitou tisku, tak nízkými provozními náklady a dobrou podporou mobilního tisku.

Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce

Jedná se o víceúčelovou inkoustovou tiskárnu, kterou výrobce cílí na náročnější domácnosti nebo na menší kanceláře. Je to tiskárna typu 4v1, takže zvládne jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a neschází ani jednotka faxu, díky čemuž je tato tiskárna použitelná právě i v kancelářích a všude, kde je fax nezbytný. Kromě výše zmíněných vlastností tento model samozřejmě nabídne i mobilní tisk a právě to je jeho silnou vlastností. Hlavním spojovacím prvkem mezi tiskárnou a mobilním telefonem je rozhraní WiFi Direct, které se stará o přímé propojení a tiskárna samozřejmě podporuje i protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Tento model dále umí pracovat i s přístroji s u nás nepříliš rozšířeným systémem Fire OS od Amazonu a pochopitelně podporuje také Epson Connect, což je soubor aplikací a služeb například pro vzdálený tisk, tisk z emailu či skenování do cloudového úložiště. Zmínit bychom měli i podporu mobilní aplikace Epson iPrint a je tedy evidentní, že v oblasti mobilního tisku si u tohoto modelu opravdu není na co stěžovat. Design se výrobci docela povedl, a to hlavně díky stylovému, bílému provedení a určitě to není nějaký unylý, nezajímavý kousek elektroniky.

Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce

Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny jsou ale určitě kompaktní rozměry čítající 502.9 x 416.5 x 254 mm, takže je menší než drtivá většina přímé konkurence a s nalezením vhodného místa na stole nebudou vůbec žádné problémy, přičemž sdílet s ní je možné i menší pracovní stůl. Ani hmotnost 6.8 kg není nijak zvlášť vysoká a manipulace je tak snadná i pro jednoho člověka. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím povedeného ovládacího panelu složeného z 2.4 palcového barevného dotykového displeje a trojice doprovodných tlačítek (zapnutí / vypnutí tiskárny, nápověda a domů). Uživatelské rozhraní je příjemné, přejde rychle do krve a stejně jako většina dnešních tiskáren, i tato nabídne nastavení a správu přes vestavěné webové rozhraní, což je praktické a velmi dobře použitelné. Vstupní kapacita této tiskárny je 250 listů papíru a to je poměrně slušná hodnota, která je v této třídě poměrně běžná. Na druhou stranu, maximální měsíční výtěžnost čítající 5000 výtisků není žádná velká sláva, o výrobcem doporučeném měsíčním maximu 800 výtisků nemluvě. Jen pro srovnání, konkurenční tiskárna HP OfficeJet Pro Premier nabídne maximální měsíční výtěžnost 20 000 výtisků, což je opravdu velký rozdíl.

Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce

Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a klasický port Ethernet. Samozřejmě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a ani automatický podavač (ADF) s kapacitou 30 dokumentů. Ten je navíc také oboustranný, takže kopírování, skenování nebo faxování více oboustranných dokumentů je velmi jednoduché a pohodlné. V kanceláři, ale i v domácnosti, se jedná o víceméně nepostradatelného pomocníka. Uvedení tiskárny do provozu není nic extra obtížného, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete nezbytný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů, takže jak klasická Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak systém Mac OS X od Applu. Poradí si i pracovním systémem Windows Server, a to s verzemi 2003 – 2016. Co do rychlosti tisku je tento model takovým průměrem a při výrobcem udávaném maximu 15 stránek za minutu (ppm) byla reálná rychlost 16.1 ppm, takže ještě o malý kousek lepší.

Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce

To samozřejmě platí pro jednoduchý tisk textu bez jakýchkoliv úprav, při kombinovaném tisku výstupů z Excelu, PowerPointu a Acrobatu se průměrná rychlost pohybovala okolo 7.6 ppm, což je pořád takový průměr a to ostatně platí i pro 28 sekund, za kterých se dočkáte jedné barevné fotografie o rozměru 4x6 palce. Kvalita tisku je pak opravdu výborná a platí to pro všechny oblasti, tedy jak pro text, tak pro grafiku a i pro fotografie. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a skvěle čitelná i při použití opravdu malého fontu. Výsledky se hodí i pro náročné pracovní nasazení a podobné je to také u grafiky, kde si tiskárna poradila i s tenkými linkami. Fotografie pak nabídnou skvělé podání barev, dokonalou ostrost a jsou plné detailů, takže výsledky jsou stejné nebo i lepší než to, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Pochválit musíme také nízké provozní náklady, které vychází z toho, že tiskárna není postavena na klasických náplních a používá nádobky s inkoustem s možností doplnění. Při koupi dostanete dostatek inkoustu na dva roky provozu a náplň má kapacitu na 7500 černobílých nebo 6000 barevných stránek. Z toho vyplývá měsíční nátisk 315 monochromatických nebo 250 barevných stránek, což není na vstupní náplň vůbec špatné.

Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce

Epson EcoTank ET-4760 je opravdu povedená inkoustová multifunkce, která vynikne jak v kanceláři, tak v náročnější domácnosti. Nabídne kvalitní tisk, dobrou výbavu, rozsáhlou podporu mobilního tisku, kompaktní rozměry a také vcelku nízké provozní náklady. Pokud bychom tomuto modelu měli něco vytknout, byla by to nízká maximální i doporučená měsíční výtěžnost a absence podpory USB flash disku a paměťových karet.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson EcoTank ET-4760: Kompaktní, dobře vybavená a úsporná multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.