Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady

01.05.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si trochu podrobněji proklepneme jednoúčelovou inkoustovou tiskárnu od společnosti Epson, a to model s označením WorkForce Pro WF-M5299. Jedná se o základní tiskárnu určenou do pracovních skupin či kanceláří a mezi její hlavní výhody patří nízké provozní náklady.

Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady

Jedná se o naprosto klasickou monochromatickou inkoustovou tiskárnu určenou pro použití v kancelářích a pracovních skupinách, přičemž svou práci si samozřejmě odbude i v domácnosti. Je to jednoúčelový model, takže umí pouze tisknout a věci jako kopírku nebo skener neobsahuje. Samozřejmě ale nezůstalo jenom u klasického tisku z počítače, s tím by dnes žádná tiskárna fungovat nemohla a podpora mobilního a online tisku tedy neschází. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará WiFi Direct a tiskárna podporuje také řešení třetích stran v podobě Apple AirPrint. Google Cloud Print a samozřejmě i řešení přímo od Epsonu. To je zastoupeno technologiemi Epson Email Print, Epson iPrint Mobile a Epson Remote Print, takže v oblasti mobilního tisku je výběr opravdu dobrý a tiskárna umí tisknout také z přístrojů s operačním systémem Fire OS. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme typického zástupce kancelářské tiskárny, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty čítají 579.1 x 449.5 x 424 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.2 kg, takže tento model je nepatrně rozměrnější a těží než přímá konkurence v podobě tiskáren Brother HL-L2370DW či HP LaserJet Pro M102w.

Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady

Pro pohodlné uložení to bude chtít nějaký větší pracovní stůl nebo ideálně samostatnou lavici. Ovládací panel se nachází na přední straně a skládá se z 2.4 palcového barevného displeje, který je doplněný o čtyřsměrný ovladač s potvrzovacím středem a několik funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché a s nastavením či ovládáním nejsou vůbec žádné problémy, nicméně ovládací panel není ve finále vůbec potřeba. Tiskárnu je možné nastavit a monitorovat i přes vestavěný webový server, pomocí prohlížeči v počítači, což je praktické a jednoduché a v tomto prostředí je možné také generovat různé reporty. V základní konfiguraci tato tiskárna nabídne vstupní kapacitu čítající 330 výtisků a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 80 listů ve víceúčelovém zásobníku. Pokud by někomu tato kapacita nestačila, je možné ji ještě rozšířit pomocí zásobníku s kapacitou 500 listů, takže ve finále zvládne tiskárna pojmout až 830 listů. Celková možná kapacita je dobrá, ale ta základní je nic moc a spadá spíše lehce pod průměr, a to ostatně platí i pro měsíční kapacitu doporučenou výrobcem. Ta čítá 2500 výtisků, nicméně celkové měsíční maximum až 45000 výtisků je vskutku výborné a platí zase za nadprůměrné.

Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady

Konektivní výbava je velmi dobrá a obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě nechybí, nicméně v této třídě nelze nic jiného čekat a přítomnost tohoto prvku je víceméně samozřejmostí. Uvedení tiskárny do provozu je snadné, nekomplikované a zabere jen pár okamžiků. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete na přiloženém CD také doprovodný software a ovladače, ale minimálně ovladače určitě doporučujeme stáhnout z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak tento model umí pracovat jak pod klasickými Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak pod pracovními Windows Server (2003, 2008 a 2012). Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé systému Mac OS X či pracovní verze Mac OS X Server. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je nadprůměrná a výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku čítající 24 stránek za minutu (ppm).

Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady

To je ve světě jednoúčelových inkoustových monochromatických tiskáren typické, nicméně WorkForce Pro WF-M5299 je ve finále ještě rychlejší. V reálném světě se rychlost tisku textu s minimálními úpravami pohybuje okolo 27.5 ppm, což je opravdu výborná hodnota patřící v této třídě k tomu nejlepšímu. Při kombinovaném tisku výstupů z Acrobatu, Excelu a PowerPointu se rychlost pohybovala okolo 16.9 ppm, což je pořád nadprůměrné. Kvalita tisku je velmi dobrá a dle očekávání nejvíce vyniká tisk textu. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a všechno je skvěle čitelné i při použití malého fontu. Grafika je víceméně také bez problémů a kvalita tisku fotografií odpovídá zaměření a faktu, že se jedná o monochromatickou tiskárnu určenou do kanceláře. Tato tiskárna používá namísto klasických náplní speciální hliníkové pytlíky, které se vkládají těsně pod hlavní zásobník papíru a díky této technologii jsou provozní náklady velmi nízké. Tyto pytlíky jsou k dispozici s kapacitou na 5000, 10000 nebo 40000 výtisků a asi není překvapující, že náklady na jeden výtisk jsou nejmenší s nejvíce objemnou náplní.

Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady

Epson WorkForce Pro WF-M5299 je povedená inkoustová monochromatická tiskárna, která zaujme hlavně nízkými provozními náklady. Při použití nejobjemnější náplně nabídne jedny z nejnižších nákladů na jeden výtisk ve své třídě, což se určitě počítá a v kancelářích se na to samozřejmě slyší. Kromě toho tento model potěší také kvalitním tiskem, nízkou pořizovací cenou a dobrou maximální kapacitou. Ta základní ale není nic moc a nějak extra zázračná není ani doporučená měsíční výtěžnost (ačkoliv ta maximální je velmi slušná).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-M5299: Inkoustová tiskárna s velmi nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.