Přeposlat Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna

24.04.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Lexmark B2236dw je velmi jednoduchá, základní monochromatická laserová tiskárna, která boduje hlavně v oblastech tisku. Je velmi rychlá, kvalitu tisku má parádní a potěší také vysokou výtěžností a jednoduchým ovládáním.

Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna

Před sebou máme naprosto klasického zástupce jednoúčelových monochromatických laserových tiskáren, který je určený hlavně do kanceláře nebo pracovní skupiny. Tato tiskárna tedy umí jenom tisknout, věci jako kopírku nebo skener neobsahuje a jejím hlavním konkurentem je model HL-L2370DW od společnosti Brother. Je to tedy poměrně jednoduchý model a je to patrné hned na první pohled, design je také velmi nekomplikovaný a výrobce vsadil na čisté, nekomplikované linie. Šasi je dvoubarevné, z velké většiny bílé a v černé barvě je vyvedena pouze horní část s ovládacím panelem a výstupním zásobníkem. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu jsou určitě velmi kompaktní rozměry, které čítají 355.6 x 332.7 x 215.9 mm a jedná se tak o jednu z nejmenších tiskáren ve své kategorii. K pohodlnému usazení nebude třeba žádný velký pracovní stůl, tato tiskárna se vejde víceméně všude a příjemná je i její hmotnost o hodnotě 6.8 kg. Manipulace je tedy naprosto bezproblémová i pro jednoho člověka a zvládne ji víceméně každý. Jak jsme se již zmínili, tato tiskárna spadá do ranku jednoúčelových, nicméně u klasického tisku z počítače nezůstalo a výrobce na dnes velmi rozšířený mobilní tisk naštěstí nezapomněl.

Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna

O ten se starají protokoly Apple AirPrint a Mopria, což je certifikace sloužící k pohodlnému tisku z mobilních telefonů s Androidem. Tiskárna podporuje také mobilní aplikaci Mobile Print přímo od Lexmarku, která umožňuje bezdrátové propojení telefonu s tiskárnou přes místní síť (LAN) nebo internet. Ovládací panel této tiskárny je opravdu jednoduchost sama a jednodušeji to v tomto případě snad už ani nešlo. Je umístěný na horní straně tiskárny a skládá se z dvouřádkového monochromatického displeje, navigačního kolečka s tlačítkem OK a dvou hardwarových tlačítek níže. Přes tento ovládací panel je možné provádět spoustu nastavení, nicméně mnohem pohodlnější je tiskárnu nastavit a spravovat přes vestavěný web server. Přes IP adresu se jde dostat rovnou do tiskárny a tam pak provádět kompletní nastavení a různé konfigurace. Vstupní kapacita tohoto modelu je 250 listů papíru, což je v této třídě nadprůměr a výstupní kapacita pak čítá 150 výtisků. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 250 – 2500 výtisků. Konektivní výbava je dobrá a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani rozhraní Ethernet.

Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna

Ve výbavě najdeme také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je něco, co u kancelářské tiskárny samozřejmě scházet nesmí. Uvedení do provozu je velmi jednoduché, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete také přiložené CD s doprovodným softwarem a ovladači, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. V oblasti podporovaných operačních systémů je tato tiskárna opravdovým premiantem a umí běžet snad pod většinou systémů dneška. Hlavní jsou Windows, a to jak klasická (7, 8 / 8.1 a 10), tak pracovní (Server 2016). Přes AirPrint a AirScan je možné tisknout také ze systémů od Applu a to není všechno, tiskárna umí pracovat se systémy Linux, přes Citrix MetaFrame a Novell Operating Systems. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která patří v této třídě k tomu nejlepšímu a výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 36 stránek za minutu (ppm). V reálném světě je možné této hodnoty víceméně dosáhnout a tisk klasického, minimálně formátovaného textu z Wordu zvládl tento model rychlostí 34.9 ppm.

Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna

V základním nastavení je tato tiskárna nastavena na automatický oboustranný tisk a v tomto režimu byla rychlost 18 ppm, což je pořád výborný výsledek patřící v této třídě k tomu nejlepšímu. Konkurenční Brother HL-L2370DW je na tom velmi podobně a rychlost tohoto modelu při tisku na jednu stránku dosahuje 33 ppm. Při tisku kombinovaného obsahu, který zahrnoval výstupy z Adobe Acrobatu, Excelu a PowerPointu, klesla rychlost na 16.7 ppm v případě jednostranného a 11.8 ppm v případě oboustranného tisku. Rychlost tisku je tedy výborná a skvělá je také jeho kvalita, přičemž určitě není překvapením, že vyniká hlavně tisk textu. Jednotlivá písmena jsou bez jakýchkoliv problémů čitelná i při použití malého fontu a všechno je příkladně ostré. Tisk grafiky je kvalitativně nadprůměrný, tiskárna si poradí i s tenkými linkami a jednolitá pozadí vypadají slušně. Fotografie víceméně odpovídají kategorii a pro takové ty obyčejné momenty je jejich kvalita dostatečná. Náklady na jeden výtisk jsou u tohoto modelu docela nízké a při použití náplní pro nejvyšší objem tisku patří provozní náklady v této třídě k těm nejlepším.

Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna

Lexmark B2236dw je skvělá monochromatická laserová tiskárna, jejíž hlavní pracovním prostředím jsou kanceláře nebo pracovní skupiny. Tento model nabídne kompaktní rozměry, velmi jednoduché ovládání, nadprůměrnou rychlost tisku a také perfektní kvalitu. Pochválit musíme i vcelku nízké provozní náklady, což se samozřejmě vždycky počítá. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence NFC a vyšší pořizovací cena než u konkurence.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark B2236dw: Jednoduchá a kompaktní monochromatická tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.