HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně

17.04.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna OfficeJet Pro 9025 od společnosti HP je klasická inkoustová multifunkce, kterou výrobce cílí na domácnosti a menší kanceláře či pracovní skupiny. Kromě rychlého a kvalitního tisku tento kousek nabídne také kompaktní rozměry, tisk bez okrajů a vcelku rozumné provozní náklady.

HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně

Tento model spadá mezi typické, inkoustové multifunkce jedná se o přístroj typu 4v1, takže zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v jeho výbavě se nachází také jednotka faxu. Kromě kanceláří si tento model odbude svou práci i třeba v domácnosti, kde má určitě také co nabídnout. Mimo výše zmíněných vlastností vynikne také mobilní a online tisk, který tiskárna samozřejmě podporuje a v tomto ohledu toho umí docela hodně. O přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilních telefonem nebo tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct a nezapomnělo se ani na protokoly třetích stran, takže na Apple AirPrint a certifikaci Mopria. Kromě toho podporuje tiskárna aplikaci HP Smart App, která je k dispozici na Google Play a Apple iTunes a tato aplikace slouží k tisku, skenování nebo třeba nastavení tiskárny přes telefon. Neschází ani možnost připojení k různým online cloudům, takže v oblasti mobilního tisku si není víceméně na co stěžovat a tato tiskárna zvládá všechno, co by moderní přístroj tohoto typu zvládat měl. Pokud by někomu mobilní tisk z nějakého důvodu nevyhovoval, je možné tisknout z a skenovat do USB flash disku.

HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně

Design se výrobci povedl, není přehnaně nudný či unylý a tato tiskárna působí docela elegantním dojmem, přičemž pochválit musíme také rozměry. Ty čítají 437 x 396.3 x 318.3 mm, takže se jedná o docela kompaktní kousek, u kterého nebude nalezení vhodného místa žádný velký problém a není třeba mít ani nějak extra velký pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 11.9 kg, takže manipulace je docela snadná i pro jednoho člověka. Ovládací panel je zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 2.7 palce, pomocí kterého se provádí samotné akce i nastavení a uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy. Různá nastavení je možné provádět také pomocí vestavěného HTTP serveru a tato tiskárna je na tom dobře i v oblasti bezpečnosti, protože má vlastní firewall. Přes něj je možné kontrolovat přístup a nastavovat hesla nebo přístupy přes IP adresy. V základu zvládne tato tiskárna pojmout až 500 listů papíru a tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 250 listů ve víceúčelovém zásobníku. Výstupní objem je 100 listů a ve všech případech se jedná o nadprůměrné hodnoty patřící v této třídě k tomu nejlepšímu.

HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně

Maximální měsíční výtěžnost čítá 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2000 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a WiFi přijímač, přičemž tiskárna je vybavena také automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk. Tiskárna je dále vybavena i automatickým podavačem s kapacitou 35 dokumentů, takže je možné kopírovat, skenovat a faxovat více dokumentů zároveň, a to oboustranně. To chválíme, ačkoliv v této třídě se většinou jedná o standardní vybavení. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný a nikterak komplikovaný úkon, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž a po naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete samozřejmě doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje klasické Windows (7, 8 / 8.1 a 10), pracovní Windows (Server 2008 a 2012) a umí pracovat také pod systémem Mac OS X od Applu.

HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je lehce nadprůměrná a přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 24 ppm. V reálném světě zvládla tiskárna klasický tisk textu s minimálními úpravami průměrnou rychlostí 24.9 ppm, takže je ještě nepatrně lepší a v této třídě se jedná o takový lepší průměr. Při kombinovaném tisku dokumentů z Excelu, Acrobatu a PowerPointu pracovala tiskárna rychlostí 11.3 ppm, což je pořád lehčí nadprůměr. Kvalita tisku je výborná a nejvíc zaujme výborný tisk textu, který se svou kvalitou velmi blíží kancelářským laserovým modelům. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a čitelnost je naprosto bezproblémová i při použití malého fontu, třeba okolo 6 bodů. Žádné zásadní problémy nebyly ani při tisku grafů, tabulek a podobných věcí, tiskárna zvládla i tenké linky a jediné mírnější zaváhání předvedla, když šlo o rozměrné, jednobarevné pozadí v tmavém odstínu. Ten nebyl vždy úplně dokonalý. Kvalita tisku fotografií je pak perfektní, výsledky disponují nadprůměrnou ostrostí, výtečným podáním barev a spoustou detailů. Provozní náklady jsou při používání náplní s nejvyšší kapacitou velmi dobré a naprosto konkurenceschopné podobným laserovým tiskárnám.

HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně

Tiskárna HP OfficeJet Pro 9025 se opravdu povedla a tento kousek vyniká takřka ve všech hlavních věcech. Tiskne rychle, kvalitě, disponuje nadprůměrnou vstupní kapacitou, kompaktními rozměry a nabídne rozumné provozní náklady. Potěší i bohatá výbava v čele s automatickým oboustranným podavačem a schopnost tisku bez okrajů. Snad jen pořizovací cena čítající 250 dolarů (cca 5 660 Kč bez DPH) je vyšší než u hlavních konkurentů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro 9025: Stylová inkoustová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů, která tiskne rychle a kvalitně


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.