Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

03.04.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si trochu podrobněji přiblížíme multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to model s označením WorkForce Pro WF-M5799. Ten vyniká jak perfektní kvalitou tisku, tak slušnou vstupní kapacitou a v neposlední řadě nabídne i nízké provozní náklady.

Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Tento model spadá mezi klasické přístroje určené pro použití v kancelářích či středních / menších pracovních skupinách. Jedná se o multifunkci, která umí jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Co se týče technologie tisku, tak před sebou máme monochromatickou inkoustovou multifunkční tiskárnu, což není zrovna dvakrát rozšířená kombinace a většina výrobců v této kategorii nabízí spíše laser. To má samozřejmě jak své výhody, tak nevýhody, ale o tom až později. Kromě klasického tisku a ostatních věcí tato tiskárna pochopitelně podporuje mobilní i online tisk a hlavním prvkem v této činnosti je klasické rozhraní WiFi Direct, které se stará o přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem nebo tabletem. To ale není všechno, tento model si poradí i s protokoly třetích stran, a to klasikou v podobě Apple AirPrint nebo Google Cloud Print a pochopitelná je i podpora mobilní aplikace Epson Connect. Ta obsahuje služby Epson Email Print, Epson iPrint Mobile App a Epson Remote Print, takže možnosti, co se týče mobilního tisku, jsou velmi dobré a víceméně si není vůbec na co stěžovat.

Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

A pokud by to někomu nestačilo, může tisknou z nebo skenovat do USB flash disku, takže alternativní tisk je u tohoto modelu na skvělé úrovni. Kompletní rozměry šasi tiskárny jsou 535 x 425 x 357 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18.3 kg, což jsou hodnoty v této třídě víceméně standardní a podobné, čím disponuje laserová konkurence. Pořád je to ale velký kus techniky, takže pro pohodlné usazení už to bude chtít opravdu velký pracovní stůl nebo nějakou samostatnou lavici. Ovládací panel je poměrně komplexní a skládá se ze 4.3 palcového barevného dotykového displeje, několika funkčních tlačítek a alfanumerické klávesnice. Uživatelské rozhraní je docela jednoduché, graficky povedené a přejde rychle do krve, takže s ovládáním a nastavením nejsou vůbec žádné potíže. Kromě nastavení přímo přes panel je možné tiskárnu také monitorovat a spravovat přes zabezpečené webové rozhraní (HTTPS), které Epson nazývá Web Config. V základní výbavě tato tiskárna zvládne pojmout 330 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 80 ve víceúčelovém zásobníku, který se vyklápí zezadu.

Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

To ale není konečná kapacita a za příplatek je možné ji rozšířit pomocí extra zásobníku s kapacitou 500 listů papíru, takže maximální kapacita tohoto modelu může být až 850 listů papíru. To je poměrně slušné a platí to za takový lepší nadprůměr. Výstupní kapacita pak čítá 150 výtisků. Maximální měsíční výtěžnost je 45 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučeném maximum je 2500 stránek, a to zase naopak není žádná velká sláva. Ve výbavě pochopitelně neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a tiskárna je osazena také automatickým podavačem (ADF) s kapacitou 50 výtisků. Podavač je oboustranný, takže oboustranné skenování, faxování nebo kopírování více dokumentů zároveň je hračkou. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně jednoduché, stačí najít vhodné místo k usazení, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Součástí balení je také doprovodný software s ovladači, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Co se týče konektivní výbavy, tak ta nic podstatného nepostrádá a tiskárna je vybavena USB portem, WiFi přijímačem s rozhraním WiFi Direct, portem Ethernet a neschází ani praktický NFC čip pro snadné propojení s mobilním telefonem. V oblasti rychlosti výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku 24 ppm, čehož je možné v reálném světě pohodlně dosáhnout a v tom je tiskárna dokonce o chlup lepší (24.4 ppm). Laserový konkurenti jsou na tom ale v rychlosti lépe a tyto výkony odpovídají spíše základním laserovým tiskárnám, které jsou podstatně levnější. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a fotografií se rychlost pohybovala okolo 17.2 ppm. Kvalita tisku je každopádně perfektní, hlavně text je opravdu precizní a kvalitou víceméně odpovídá laserovým konkurentům. S čitelností tak nejsou problémy ani u textu o velikosti okolo 5 či 6 bodů a kvalita je velmi dobrá také co se týče grafiky. Fotografie víceméně odpovídají zaměření tiskárny a jejich kvalita je vesměs průměrná. Provozní náklady jsou velmi dobré a s XXL náplní na 40 tisíc výtisků jsou lepší než u laserové konkurence, takže pokud tisknete hodně, tato tiskárna se vyplatí.

Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Epson WorkForce Pro WF-M5799 je povedená monochromatická inkoustová multifunkce, která je skvělou alternativou k rozšířenějším laserovým modelům. Tento kousek nabídne hlavně skvělou kvalitu tisku, dobrou vstupní kapacitu, oboustranný automatický podavač a také velmi nízké provozní náklady. Co se týče nevýhod, tak ty hlavní jsou nepatrně pomalejší tisk (oproti laserovým konkurentům) a nižší měsíční výtěžnost.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-M5799: Monochromatická inkoustová multifunkce s velmi nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.