Přeposlat Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře

27.02.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické laserové multifunkce určené výhradně do kanceláří jsou velmi silnou skupinou tiskáren a na jeden takový model se dnes podíváme. Konkrétně na tiskárnu MFC-L3710CW od firmy Brother, která potěší kvalitním tiskem i dobrou podporou mobilního tisku.

Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře

Tato tiskárna spadá do základní třídy a je to tedy takový vstupní model do kategorie barevných laserových multifunkcí určených do kanceláří. Výše zmíněný popis, tedy laserová multifunkce, ale není až tak přesný a tato tiskárna je postavena na LED technologii. Ta je ale velmi podobná klasické laserové technologii a hlavní výhoda LED tiskáren bývá v tom, že jsou kompaktnější (to v případě tohoto modelu ale moc neplatí) a levnější na výrobu. A co všechno vlastně tato tiskárna umí? Jedná se o klasický přístroj 4v1, takže umí tisknout, kopírovat, skenovat a neschází ani jednotka faxu, což je v kancelářském prostředí velmi důležitý prvek. Výrobce pak pochopitelně nezapomněl ani na mobilní a online tisk, bez čehož se v dnešní době žádná tiskárna neobejde a hlavním, nosným prvkem komunikace s mobilem či tabletem je rozhraní WiFi Direct. Kromě toho se bude moct majitel opřít o Apple AirPrint, Google Cloud Print a tiskárna disponuje také certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. Tiskárna pochopitelně podporuje také aplikaci Brother iPrint&Scan a je možné ji připojit k populárním online datovým úložištím Box, Dropbox, Evernote, Google Drive, OneDrive a dalším, přičemž přístup se provádí přes hlavní ovládací panel.

Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře

V oblasti alternativních zdrojů tisku je tedy všechno v pořádku a víceméně si není na co stěžovat, snad pouze na to, že tiskárna neumí pracovat s USB flash diskem. Když už jsme nakousli ten ovládací panel, tak se na něj můžeme podívat trochu podrobněji, protože je vesměs docela povedený. Skládá se z dotykového barevného displeje o úhlopříčce 3.7 palce, který je doplněný o numerickou klávesnici a několik doprovodných tlačítek. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, přejde rychle a do krve a systém ovládání je intuitivní, takže v této oblasti nejsou žádné větší problémy. Kompletní rozměry této multifunkce jsou 474.9 x 414 x 408.9 mm, takže vyloženě kompaktní kousek to určitě není a k uložení to bude chtít najít nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 22.4 kg a bude tak lepší, když si při manipulaci přizvete někoho k sobě. Vstupní kapacita této tiskárny je 251 listů papíru a tato kapacita je rozložena mezi 250 listů v hlavním zásobníku a 1 list v manuálním podavači. To víceméně odpovídá kategorii základních laserových kancelářských multifunkcí a maximální měsíční výtěžnost tohoto stroje je 30000 výtisků, což je takový horší průměr.

Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře

Ve výbavě tiskárny pak neschází automatický podavač (ADF) s kapacitou 50 listů, tedy v kanceláři velmi praktická věc, díky které je možné pohodlně skenovat, kopírovat a faxovat více dokumentů zároveň. Je každopádně škoda, že podavač neumí pracovat oboustranně a tiskárna není vybavena ani automatickým duplexerem, takže oboustranný tisk je možný pouze manuálně. To bereme jako nedostatek, protože u ryze kancelářské tiskárny je automatický duplexer víceméně nezbytný prvek výbavy. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port a neschází ani vestavěný WiFi přijímač, přičemž rozhraní Ethernet bohužel chybí. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný úkon, stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete jak doprovodný software, tak ovladače a v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje jak klasické Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak Mac OS X od Applu a na své si přijdou také uživatelé Linuxu, takže v tomto ohledu je všechno v nejlepším pořádku.

Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která spadá do takového normálního průměru a přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku 19 stránek za minutu (ppm). Při základním tisku textu s minimálními úpravami zvládala tiskárna pracovat rychlostí 18 ppm, takže je skoro stejně rychlá, jako uvádí výrobce. Při kombinovaném tisku, který obsahoval text, grafiku a fotografie, se rychlost pohybovala okolo 8.2 ppm, což je poměrně slušný, a tak nějak očekávaný výsledek. Jedna barevna fotografie o standardním rozměru 4x6 palce pak tiskárně zabere poměrně příjemných 26 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá a vyniká hlavně text, což je u kancelářské laserové tiskárny tak nějak očekávané. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a skvěle čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky je lehce nadprůměrná a fotografie jsou povedené, přičemž u nich vyniká podání barev i vysoká úroveň detailů. Provozní náklady jsou spíše vyšší, ale to není u základních kancelářských tiskáren nic výjimečného.

Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře

Brother MFC-L3710CW je povedená laserová multifunkce, která vyniká v oblasti kvality tisku (text i fotografie), mobilního tisku a potěší také přítomností automatického podavače. Bez chyb to ale pochopitelně není a mezi největší nedostatky tohoto modelu patří hlavně absence automatického duplexeru, portu Ethernet a vyšší provozní náklady. Rychlost tisku je veskrze průměrná. Oficiální cena této tiskárny dle výrobce je 350 dolarů (cca 7 905 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L3710CW: Základní LED multifunkce do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.