Přeposlat Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady

06.02.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Hlavní zbraní tiskárny Brother MFC-J6945DW INKvestment je určitě schopnost oboustranného tisku na papír o formátu A3. Pojďme se tedy na tento model podívat trochu podrobněji a prozkoumat, co všechno vlastně nabídne.

Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna je určena pro použití ve středně velkých kancelářích a hlavně tam, kde využijí tisk ve velkém formátu. Jedná se o model typu 4v1, takže umí jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a ve výbavě neschází ani jednotka faxu. Samozřejmě ale nezůstalo jenom u obyčejného tisku z počítače, s tím by si moderní tiskárna nevystačila a je tedy možné tisknout také z mobilních telefonů, tabletů či online datových úložišť. Přímou komunikaci s mobilním telefonem obstarává klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna je vybavena také čipem NFC, který propojení s telefonem ještě usnadňuje. Prostě a jednoduše se stačí s telefonem dotknout na vyznačeném místě na ovládacím panelu, které se nachází na levé straně a NFC se postará o zbytek. Co se týče řešení třetích stran, tak tiskárna si poradí s klasikou v podobně rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje také certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. Tiskárna si pochopitelně poradí také s mobilní aplikací Brother iPrint&Scan, která je k dispozici zdarma na Apple Store a Google Play a pomocí služby Web Connect je možné připojit se přímo do populárních online datových úložišť typu Box, Dropbox, Google Drive nebo OneDrive.

Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady

Dále bychom měli z mínit také podporu funkcí Scan to Office, Office Print, Cloud Secure Print a Easy Scan to Email, přičemž tiskárna umí pracovat i s USB flash diskem (tisk i skenování), takže v oblastech alternativního tisku je všechno v nejlepším pořádku a vyberou si i náročnější uživatelé. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 575 x 477 x 379 mm a je to poměrně rozměrný kousek, k jehož uložení bude lepší mít vyhrazený samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 24.2 kg a k manipulaci tedy bude lepší přizvat si někoho na pomoc. Ovládací panel se skládá z barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 3.6 palce a doprovodných tlačítek, která jsou umístěna po jeho pravici. Nalevo od displeje se pak nachází již zmíněná oblast pro připojení přes NFC. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, intuitivní a přejde rychle do krve, takže v oblasti nastavení a používání je všechno v nejlepším pořádku. Vstupní kapacita tohoto modelu je velmi dobrá a čítá 600 listů, přičemž tato kapacita je rozdělena po 250 listech ve dvou hlavních zásobnících a 100 listů ve víceúčelovém zadním zásobníku.

Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady

Ve výbavě samozřejmě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a tiskárna je vyrobena také automatickým podavačem (ADF), který zvládne pojmout až 50 dokumentů. Pokud tedy potřebujete kopírovat či skenovat více dokumentů oboustranně, tady jste na správné adrese. Maximální měsíční výtěžnost čítá až 30000 výtisků s tím, že maximum doporučené výrobcem je 2000 výtisků. Konektivní výbava je bez připomínek a obsahuje USB port, WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, port Ethernet a NFC čip. Uvedení do provozu není nijak extra obtížné, stačí najít vhodné místo k usazení, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také nezbytný software a ovladače, jak je dobrým zvykem, ale v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podpory operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí s klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10), s pracovními Windows Server (2008 / 2012) a umí pracovat také s Mac OS X od Applu. Poradí si dokonce i s Linuxem (CUPS), takže na své si přijdou opravdu všichni. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi solidní a určitě patří k nadprůměru.

Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady

Při základním tisku textu s minimálními úpravami pracovala tato tiskárna rychlostí 18.7 stránky za minutu (ppm), ačkoliv výrobce na svých stránkách uvádí maximum 22 ppm. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost pohybovala okolo 12.2 ppm, což je pořád velmi slušný výsledek patřící k nadprůměru. Tyto údaje platí pro tisk ve standardním formátu A4 a je jasné, že tisk na A3 je časově podstatně náročnější a víceméně zabere jednou tolik času. Kvalita tisku je jedním slovem výborná a v tomto ohledu tiskárna víceméně v ničem nepokulhává. Při textu jsme ocenili příkladnou ostrost i maličkých písmen, takže čitelnost je víceméně bezproblémová i při použití malého fontu a tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami u tisku grafiky. Výsledky se v obou případech skvěle hodí i třeba pro tisk propagačních materiálů pro náročné zákazníky. Perfektní je i tisk barevných fotografií a výsledky se pyšní jak precizní ostrostí, tak vysokou úrovní detailů a dobrým podáním barev. Provozní náklady pak patří mezi nejnižší v této třídě vůbec, což je samozřejmě velmi důležitý aspekt, který může rozhodnout o koupi nebo nekoupi.

Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady

Brother MFC-J6945DW je perfektní multifunkční tiskárna, která vyniká takřka ve všech ohledech. Nabídne rozsáhlé možnosti v oblasti tisku, povedený ovládací panel, vysokou vstupní kapacitu, nadprůměrnou rychlost a nízké provozní náklady. Kvalita tisku je pak takřka dokonalá a moc lepších tiskáren v této oblasti v této třídě nenajdete. Co se týče ceny, tak ta se pohybuje okolo 330 dolarů (7 415 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J6945DW INKvestment: Kvalitní A3 multifunkce s nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.