Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady

30.01.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna WorkForce Pro WF-C5210 od společnosti Epson je naprosto skvělou volbou do středně vytíženého pracovního prostředí, kde zastane opravdu hodně práce. Pojďme se tedy podívat, co všechno tento model nabídne, protože málo toho není.

Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady

Jedná se o klasickou jednoúčelovou inkoustovou tiskárnu a jednou z jejich největších předností jsou určitě vcelku nízké náklady na jeden výtisk. V tomto ohledu inkoustové tiskárny většinou nevynikají, nicméně tento model podporuje velkokapacitní náplně a provozní náklady jsou tedy slušné. Kromě klasického tisku z počítače si tento model poradí také s mobilním a online tiskem, přičemž přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem má na starosti klasické rozhraní WiFi Direct. Navíc je přítomno i NFC, takže propojení s požadovaným přístrojem je vskutku snadné. Tiskárna si pochopitelně poradí i s protokoly třetích stran, takže podporuje Apple AirPrint i Google Cloud Print a samozřejmě i službu od Epsonu s názvem Connect. Ta obsahuje několik segmentů, přičemž tento model podporuje iPrint, Email Print a Remote Print Driver. Modul iPrint je klasická mobilní aplikace dostupná v obchodech Apple Store a Google Play, která zvládá tisk i skenování a umí spolupracovat s populárními online datovými úložišti typu Dropbox, Google Drive nebo OneDrive od Microsoftu. V oblasti alternativního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a v tomto ohledu si opravdu není moc na co stěžovat.

Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady

Tento model se pyšní také vysokou úrovní zabezpečení a majitel se může těšit na klasický PIN kód, službu MPS (Managed Print Services) a softwarové řešení PrintFleet a ECi (FMAudit). Design moc řešit nemusíme, jedná se o klasickou kancelářskou tiskárnu tradičního střihu a ovládání probíhá prostřednictvím ovládacího panelu na přední části. Ten obsahuje barevný dotykový displej s úhlopříčkou 2.4 palce, který je doplněný o směrový ovladač s potvrzovacím tlačítkem a několik funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je jednoduché, systém ovládání přejde rychle do krve a tomto ohledu nejsou žádné větší problémy. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 535 x 425 x 357 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.3 kg, což jsou v této třídě takové standardní a nijak se nevymykající hodnoty. Pro pohodlné usazení to bude chtít spíše větší stůl a určitě bude lepší, když si k manipulaci přizvete někoho na pomoc. Vstupní kapacita tohoto modelu je 330 listů papíru, přičemž tato hodnota je rozdělena mezi 250 listů v horním a 80 listů v zadním, víceúčelovém zásobníku. Už v základu je tedy tato tiskárna v oblasti práce s papírem dobrá a základní kapacita jde ještě rozšířit pomocí doprovodného zásobníku s kapacitou 500 listů, takže maximum je až 830 papíru.

Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady

To už by mělo stačit i náročnějším uživatelům a ještě dodáme, že výstupní kapacita čítá 150 výtisků, tedy takový průměr. Maximální měsíční výtěžnost je až 45000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum se pohybuje mezi 250 – 2500 stránkami měsíčně. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížně, stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž a po provedení počátečního nastavení je možné pustit se do práce. Konektivita je víceméně bez připomínek a majitel dostane klasiku v podobě USB portu, WiFi přijímače, rozhraní Ethernet, čipu NFC a ve výbavě pochopitelně neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Velkou pochvalu si tento model zaslouží také v oblasti podpory operačních systémů, v čemž docela vyniká a je možné ho provozovat pod drtivou většinou dnes běžně používaných systémů. Windows podporuje od starých XP, zvládá i Mac OS X od verze 10.6.8. a poradí si i s Linuxem a Citrixem. Spolu s tiskárnou dostanete nějaký ten doprovodný software a ovladače, nicméně určitě doporučujeme stáhnout minimálně ovladače přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální.

Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady

Rychlost tisku je velmi dobrá a výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku 24 stránek za minutu (ppm), přičemž realita je dokonce ještě o kousek lepší. Soubor dvanácti stránek textu zvládla tato tiskárna vytisknout rychlostí 25.4 ppm, čímž tento model poráží i některé laserové konkurenty. Při náročnějším kombinovaném barevném tisku, který obsahoval výstupy z Excelu, PowerPointu a Acrobatu, se průměrná rychlost pohybovala okolo 15.5 ppm, což je pořád slušný výsledek. Kvalita tisku je takřka bezchybná a tiskárna za to vděčí technologii PrecisionCore, která je většinou synonymem pro kvalitní výstup. Tisk textu je prakticky srovnatelný s laserovými konkurenty, jednotlivá písmenka jsou takřka dokonale ostrá a tiskárna si suverénně poradí i s grafikou a fotografiemi, v čemž laserové konkurenty ve většině případů poráží. Výsledky jsou opravdu precizní a výtku máme jedině k tomu, že tiskárna nezvládá tisk bez okrajů. Provozní náklady nejsou nějak extra vysoké, tedy v případě, že vsadíte na velké náplně schopné vytisknout až 5000 výtisků a v tomto případě se dostanete i pod laserovou konkurenci.

Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady

Epson WorkForce Pro WF-C5210 je opravdu výborná inkoustová jednoúčelová tiskárna, která patří ve své třídě mezi ty úplně nejlepší. Nabídne velmi dobrou výbavu v čele se slušnou vstupní kapacitou, vysoké zabezpečení, povedený ovládací panel a rychlý, velmi kvalitní tisk. Potěší i nízké provozní náklady a rozumná pořizovací cena, která se u nás pohybuje okolo 6 440 Kč s DPH. Jedinou nevýhodu vidíme v neschopnosti tisknout bez okrajů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-C5210: Výborně vyvážená inkoustová tiskárna s rozumnými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.