Přeposlat Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry

16.01.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Brother HL-L3210CW, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá do kategorie základních laserových modelů. Za slušnou cenu tato tiskárna nabídne hlavně rychlý, kvalitní tisk a také solidní vstupní kapacitu.

Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry

Tento model je blízký příbuzný tiskárny HL-L3270CDW, oproti které je ale přece jenom o trochu horší. Není se čemu divit, novější varianta HL-L3210CW je nepatrně levnější a nabídne toho o trochu méně, nicméně i tak se jedná o poměrně povedený kousek. Výrobce tímto modelem cílí hlavně na pracovní prostředí, kde se barevné laserové jednoúčelové tiskárny hodí přece jenom lépe než do domácností. Jak jsme se již zmínili, jedná se o barevnou laserovou jednoúčelovou tiskánu, takže zvládne pouze tisknout a pokud tedy potřebujete i skenovat či kopírovat, budete se muset poohlédnout jinde. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u tisku z počítače, to by byla nuda a tiskárna si bez větších problémů poradí i s mobilním a online tiskem. O přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna si poradí i s protokoly třetích stran, mezi které patří třeba Apple AirPrint nebo Google Cloud Print. Neschází ani certifikace Mopria pro jednoduchý tisk z mobilních telefonů s Androidem a samozřejmě ani podpora aplikace iPrint&Scan od Brotheru. V oblasti mobilního a online tisku je víceméně všechno v pořádku a postěžovat si můžeme jenom na nepodporu cloudových aplikací Brotheru.

Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry

To je dáno jednoduchým ovládacím panelem bez barevného displeje a tyto aplikace většinou vyžadují modernější grafické rozhraní, takže podpora se nekoná. Když už jsme nakousli ten ovládací panel, tak ten se skládá z malého monochromatického displeje s pouze jedním řádkem, který je doplněný o několik funkčních tlačítek. Systém ovládání je velmi jednoduchý, nekomplikovaný a přejde rychle do krve, ale za něco modernějšího bychom se určitě nezlobili. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 465 x 410 x 240 mm, takže je stejně velký jako jeho příbuzný HL-L3230CDW a nepatrně větší něž tiskárny Color imageClass LBP612Cdw a Lexmark C2325dw. S hmotností 17.4 kg je pak i nepatrně těžší a při manipulaci bude určitě lepší přizvat si někoho na pomoc. Vstupní kapacita tiskárny je 250 listů papíru, což by mělo v drtivé většině menších či středně velkých kanceláří (kam tento model cílí) bez větších problémů stačit. To ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 30000 výtisků, přičemž maximum doporučené výrobcem je 1500 výtisků. Vstupní kapacita rozšířit nejde a výstupní kapacita pak čítá 150 výtisků.

Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry

Konektivní výbava je spíše horší a obsahuje pouze USB port a vestavěný WiFi přijímač, přičemž Ethernet ve výbavě bohužel schází. Jedná se o jednu z mála kancelářských tiskáren, která tento konektor nemá a je to určitě škoda. Ještě větší chyba je pak absence automatického duplexeru, což je u hlavně kancelářského modelu opravdu hrubý nedostatek, který spoustu potencionálních zákazníků určitě odradí. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a tento úkon zabere pouhou chvilku. Stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete jak doprovodný software, tak ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty nejnovější a aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje jak většinu dnes běžně používaných Windows, tak Mac OS X od Applu a na své si přijdou i uživatelé Linuxu a některých jeho distribucí. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která spadá spíše do průměru a výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku 19 stránek na minutu (ppm), což je takový trochu horší průměr.

Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry

V reálném světě je rychlost ještě nepatrně lepší a tiskárna pracovala rychlostí 19.4 ppm, což platí pro klasický tisk textu z Wordu s minimálními úpravami. Ani tak to ale není žádný velký zázrak a jen pro srovnání, rychlost je o 4.5 ppm horší než u modelu Lexmark C2325dw. Na druhou stranu, tiskárna Canon LBP612Cdw je o 1.6 ppm pomalejší a je tedy evidentní, že na trhu jsou v oblasti rychlosti tisku i horší modely. Při kombinovaném tisku (text, grafika, fotografie) je ale s průměrnou rychlostí 8.2 ppm tento model jeden z nejhorších a poráží ho i výše zmíněný Canon. Kvalita tisku je velmi dobrá a jak se dá předpokládat, nejlépe je na tom tisk textu. Výsledky jsou příkladně ostré a čitelnost je tak naprosto bezproblémová i při použití malého fontu. Pochválit musíme také fotografie, které nabízí dobré podání barev, příkladnou ostrost a vysokou úroveň detailů. Tisk grafiky už tak dobrý ale není a v některých směrech lehce pokulhává, třeba v rozsáhlejších tmavých oblastech či naopak tam, kde se barvy pozadí mění a skládají se z vícero odstínů. Provozní náklady jsou víceméně standardní a nijak zvlášť se od ostatních tiskáren v této třídě neliší.

Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry

Brother HL-L3210CW je slušná laserová tiskárna, která vyniká hlavně v oblasti kvality tisku textu a fotografií, dobrou podporou mobilního tisku, vysokou výtěžností a solidní vstupní kapacitou. Bez chyb to ale samozřejmě není a tiskárně musíme vytknout hlavně absenci rozhraní Ethernet a automatického duplexeru, což jsou prvky, které by měly být u kancelářské tiskárny samozřejmostí. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4 650 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L3210CW: Barevná laserová tiskárna mířící převážně do pracovní sféry


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.