Přeposlat Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku

09.01.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Základní laserové jednoúčelové tiskárny mají pořád své pevné místo na trhu a do této kategorie patří i Lexmark C2325dw, na který se dnes podíváme. Tento model nabídne hlavní výhody laserových tiskáren, takže rychlý a kvalitní tisk, ale také třeba vyšší provozní náklady.

Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku

Výrobce touto základní laserovou jednoúčelovou tiskárnou míří hlavně do pracovních sfér, nicméně svou práci si samozřejmě odvede i v domácím prostředí. Jedná se o model určený spíše pro menší kanceláře či pracovní skupiny a v nabídce Lexmarku patří mezi ty nejlevnější. Hlavní výhody tohoto modelu jsou jasné, a to docela rozumné rozměry a rychlý, kvalitní tisk, nicméně na tyto věci se podíváme až v závěru. Ze začátku si projdeme základní funkčnost, která není omezená pouze na tisk z počítače a tiskárna samozřejmě podporuje i mobilní tisk, ale v tomto ohledu spíše v základní rovině. Ve výbavě bohužel schází rozhraní WiFi Direct pro přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem a není přítomný ani NFC čip, což je určitě také škoda. Tento model se tedy musí spokojit pouze s technologiemi Apple AirPrint, Google Cloud Print a certifikací Mopria, tady takovým základem. Tiskárna ale podporuje aplikaci Lexmark Mobile Print, která je zdarma ke stažení pro systémy iOS i Android a která umožňuje bezdrátový tisk přes WiFi. Bezpečnost je ale na druhou stranu na velmi vysoké úrovni (na základní laserovou tiskárnu) a je možné třeba kontrolovat přístup k funkcím pro jednotlivé uživatele, skupiny nebo pro IP adresy.

Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku

Je také možné do paměti tiskárny uložit dokumenty a ty pak zabezpečit PIN kódem, takže je můžou vytisknout pouze uživatelé, kteří tento kód znají. Design tiskárny je takový obyčejný a její kompletní rozměry jsou 441.9 x 421.6 x 307.3, takže je to tak nějak standardně velký model, se kterým je možné bez větších problémů sdílet větší pracovní stůl. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 20.4 kg a při manipulaci bude určitě lepší si k sobě přizvat někoho na pomoc. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu, který se skládá z dvouřádkového displeje a sedmi doprovodných tlačítek. Jednodušeji už to opravdu nešlo, nicméně i přesto, že je ovládací panel na používání docela příjemný, bychom raději viděli něco modernějšího a s větším displejem. Většina konkurentů používá barevné dotykové displeje s úhlopříčkou 2.5 palce a vyšší, což je takový ideál. Vstupní kapacita této tiskárny je 251 listů papíru a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a jeden ve víceúčelovém podavači. To je v této třídě víceméně standard, a to platí také pro výstupní kapacitu čítající 125 stránek.

Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku

Maximální měsíční výtěžnost je až 60000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum se pohybuje mezi 500 – 5000 stránkami. Konektivní výbava obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a rozhraní Ethernet, tedy takovou tu klasiku a ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý, nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere a součástí balení jsou také ovladače či doprovodný software. Minimálně v případě ovladačů ale určitě doporučujeme stažení přímo ze stránek výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Jedna z nejlepších disciplín této tiskárny je to, pod kolika operačními systémy umí běžet. Klasická Windows ve verzích Vista, 7, 8 / 8.1 a 10 a Apple OS X jsou samozřejmostí, stejně tak jako Windows Server ve verzích 2003 – 2012, ale tam to nekončí. Tiskárna si poradí s Linuxem a různými jeho distribucemi a umí pracovat také pod systémy Citrix MetaFrame, Novell a UNIX, takže v tomto ohledu si není moc na co stěžovat. To platí také pro rychlost tisku, která je velmi dobrá a přímo výrobce na svých stránkách uvádí až 25 stránek za minutu (ppm) pro klasický tisk textu.

Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku

V reálném světě byla rychlost 23.9 ppm, takže skoro stejná, jako dle specifikací a při kombinaci, která zahrnovala výstup z Excelu, Acrobatu a PowerPointu, se rychlost zhoršila na 11.9 ppm, což je pořád dobrý výsledek patřící v této třídě k nadprůměru. Ještě bychom měli dodat, že prvního výtisku se dočkáte po 10.1 sekundy. Kromě rychlého tisku si tato tiskárna určitě zaslouží pochvalu i za jeho kvalitu, která je vysoce nadprůměrná a výsledky vypadají opravdu parádně. Při tisku textu vynikne takřka dokonalá ostrost a výborná černá, takže jednotlivá písmenka jsou bez jakýchkoliv problémů čitelná i při použití malého fontu. Podobně dobře je na tom i grafika, tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami či většími plochami se stejným odstínem a všechno to zvládá na jedničku. Použití této tiskárny k vytištění propagačních materiálů pro zákazníky bychom se vůbec nebáli. I fotografie jsou na tom velmi dobře a výsledky se pyšní jak dobrými barvami, tak vysokou úrovní detailů. S ostrostí pak opět nejsou žádné problémy. Provozní náklady jsou poměrně vysoké (i když ne nejvyšší ve třídě), ale to už tak u základních barevných laserových tiskáren bývá.

Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku

Lexmark C2325dw je povedená základní laserová tiskárna, která zaujme hlavně v oblasti rychlosti tisku a jeho kvality. V obojím totiž vyniká a velkou pochvalu si zaslouží také podpora hromady různých operačních systémů. Co se týče nedostatků, tak hlavní vidíme v absenci technologie WiFi Direct i NFC čipu a ideální není ani ovládací panel, který je až zbytečně jednoduchý. A samozřejmě vyšší provozní náklady, ale s tím se v této třídě tak nějak počítá.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark C2325dw: Povedená základní tiskárna schopná rychlého a velmi kvalitního tisku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.