Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

26.12.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu WorkForce Pro WF-C5790 od společnosti Epson, která cílí vyloženě na pracovní sféru. Tento model nabídne hlavně nízké provozní náklady, velmi dobrou výbavu a v neposlední řadě také kvalitní tisk.

Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

Jedná se o klasickou multifunkci typu 4v1, takže kromě tisku zvládá také kopírovat, skenovat a je vybavena i jednotkou faxu. Míří tedy primárně na pracovní sektor a obsahuje všechny prvky, které by takto koncipovaná tiskárna měla mít. Začneme ale jako vždy tiskem, kde nezůstalo pouze u obyčejného tisku z počítače, s čímž by si v dnešní době žádná moderní tiskárna pochopitelně nevystačila. Tento model zvládá i mobilní tisk a o přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Kromě toho najdeme ve výbavě také technologii NFC, která propojení s telefonem ještě usnadní a stačí se s přístrojem dotknout na vyznačeném místě, které se nachází na levé straně od ovládacího panelu a je hotovo. Tiskárna umí pracovat s aplikaci od Epsonu s označením Connect, která sdružuje spoustu různých služeb (Epson Email Print, Epson iPrint Mobile App, Epson Remote Print) a pochopitelně si poradí i s technologiemi třetích stran. Umí tisknout přes Apple AirPrint, Google Cloud Print a rozumí si i s přístroji se systémem Amazon Fire OS. V oblasti alternativních zdrojů tisku tedy není této tiskárně co vytknout a kromě všech výše zmíněných věcí si poradí i s USB flash diskem, na který jde skenovat, nebo jde přímo z něj také tisknout.

Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 425‎ x 535 x 357 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18.7 kg, takže je to docela rozměrný kousek a k jeho pohodlnému uložení už to bude chtít samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici. Hmotnost je také vyšší a pro manipulaci bude lepší přizvat si k sobě někoho na pomoc. Ovládací panel zabírá notnou část přední strany šasi, takže je poměrně rozměrný a skládá se z 4.3 palcového dotykového displeje, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici a několik funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je vcelku intuitivní, takže nastavení a ovládání je bez větších problémů a stejně jako u většiny dalších tiskáren určených do kanceláří, i tuto lze spravovat přes zabezpečený vestavěný HTTPS webový server. Do systému se lze v tomto případě dostat přes síť, ve které je tiskárna připojená, nebo přes její IP adresu. Vstupní kapacita tohoto modelu je 330 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 80 listů ve víceúčelovém zásobníku. K dispozici je i další zásobník, který zvládne pojmout 500 listů papíru a v nejvyšší konfiguraci tak hlavní zásobník pojme až 850 listů papíru, což je vskutku hezká hodnota.

Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

Výstupní kapacita je 150 listů papíru a maximální měsíční výtěžnost může být až 45 000 výtisků s tím, že výrobce doporučuje 250 až 2500 výtisků. To už jsou spíše průměrné hodnoty a některé konkurenční tiskárny jsou na tom v oblasti měsíční výtěžnosti přece jenom o trochu lépe. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje USB konektor, WiFi přijímač s technologií WiFi Direct, Ethernet a již zmíněný NFC čip. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk samozřejmě nechybí a tiskárna je vybavena i automatickým podavačem (ADF), který pojme až 50 dokumentů a tento podavač je navíc oboustranný. To je neocenitelný pomocník hlavně v kancelářích, kde se hodně skenují či kopírují oboustranné dokumenty. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a samotné nastavení je také otázkou chvilky. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodný software i ovladače, ale minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče rychlosti, tak výrobce u tohoto modelu na svých stránkách uvádí maximální rychlost černobílého i barevného tisku až 24 stránek za minutu (ppm).

Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

V reálném světě je rychlost dokonce ještě nepatrně lepší a 12ti stránkový dokument z Wordu (samý text, samozřejmě) zvládla tiskárna vytisknout rychlostí 24.4 ppm. Při kombinovaném tisku, který zahrnoval dokumenty z Excelu, Acrobatu a PowerPointu, se průměrná rychlost pohybovala okolo 17.7 ppm, což je vpravdě výtečný výsledek patřící v této kategorii k tomu nejlepšímu. Kvalita tisku je víceméně bez výhrad, tento model se opírá o prověřenou technologii PrecisionCore a ta zvládá skvěle text, grafiku i fotografie. Kvalita tisku textu se blíží laserovým tiskárnám a skvěle vypadají i různé grafy či prezentace. Barevné fotografie jsou zase plné detailů, hezkých barev a jsou také příkladně ostré. Náplně této tiskárny jsou trochu netradiční a barvy jsou namísto klasiky umístěny ve stříbrných hliníkových pytlících, které se do tiskárny vkládají zepředu, do její spodní části. Náplně jsou k dispozici s kapacitou až na 10000 monochromatických a 5000 barevných stran, takže provozní náklady můžou být velmi nízké a takřka se blížit laserovým konkurentům.

Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

Epson WorkForce Pro WF-C5790 je povedená inkoustová multifunkční tiskárna, která svými hlavními vlastnostmi leze do zelí konkurenci z řad laserových tiskáren. Umí nabídnout velmi nízké provozní náklady a precizní kvalitu tisku textu i grafiky. Velmi kvalitní jsou i fotografie a pochválit musíme také dobrou funkční výbavu a povedený ovládací panel. Snad jen ta základní vstupní kapacita mohla být o maličko lepší. Co se týče ceny, tak tento model na našem trhu vyjde na 9 528 Kč s DPH a jedná se o oficiální cenu přímo od výrobce.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-C5790: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.