Přeposlat Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady

19.12.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Barevná inkoustová tiskárna Expression Premium ET-7700 EcoTank od společnosti Epson, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, spadá mezi moderní fototiskárny a kromě kvalitního tisku nabídne i vcelku nízké provozní náklady a schopnost tisku ve velkém formátu.

Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady

V modelové řadě ET, která aktuálně čítá šest modelů, sedí varianta s označením ET-7700 EcoTank víceméně ve středu nabídky, a to jak cenou, tak výkony. Jedná se o multifunkční fototiskárnu a kromě tisku zvládne také kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě bohužel schází. To je trochu škoda, protože když už výrobce sáhl po skeneru a kopírce, mohl osadit tiskárnu i faxem a rozšířit tak její pole působnosti. Do náročného kancelářského prostředí si multifunkci bez faxu pořídí jen málokdo. Na mobilní a online tisk ale výrobce už samozřejmě nezapomněl a v tomto ohledu je ET-7700 opravdu vyspělým modelem. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará technologie WiFi Direct, tiskárna disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z telefonů se systémem Android a pochopitelně podporuje také Apple AirPrint. To není všechno, tiskárna dále podporuje Google Cloud Print, umí tisknout z přístrojů se systémem Fire OS od Amazonu a pochopitelně je kompatibilní také s mobilní aplikací Connect, kterou vytvořil přímo Epson. Ta obsahuje služby Email Print, Remote Print, Scan to Cloud, iPrint App (iOS, Android), Print a Scan App.

Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady

To ale není všechno, tiskárna umí také tisknou z a skenovat do USB flash disku nebo na paměťovou kartu, takže všechny alternativní zdroje tisku jsou pokryty a v tomto ohledu si není na co stěžovat. Design tohoto modelu je docela povedený, dominují mu černé matné a lesklé plasty a jedná se o vcelku elegantní kousek techniky. Rozměry šasi v zavřeném stavu jsou 508 x 414 x 167.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 8.2 kg, takže je to taková středně velká a těžká tiskárna, s jejíž manipulací či usazením by neměly být žádné větší problémy. Dominantním prvkem tohoto modelu je určitě naklápěcí přední část s ovládacím panelem, který se skládá z barevného nedotykového displeje s úhlopříčkou 2.7 palce doplněného o několik funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché, intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v oblasti ovladatelnosti a použitelnosti je u této tiskárny všechno v nejlepším pořádku. Vstupní kapacita této tiskárny je celkově 130 listů papíru a je rozdělena následovně. Hlavní zásobník zvládne pojmout 100 listů papíru, mini zásobník umístěný nad hlavním pojme 20 listů fotopapíru a zadní může nést 10 listů papíru obálkového typu (envelope).

Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady

To je spíše takový průměr a v této třídě není problém najít tiskárnu s lepší vstupní kapacitou. Ve výbavě se nachází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, nicméně automatický podavač (ADF) už bohužel schází, takže tiskárna neumí automaticky skenovat více dokumentů zároveň. Vzhledem k vyšší ceně je to určitě škoda. Uvedení tiskárny do provozu není nijak komplikované a jedná se o víceméně bezproblémový úkon, který zabere poměrně málo času. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž a po provedení prvotního nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje hromadu operačních systémů, a to klasické Windows ve verzích Vista, 7, 8 / 8.1 a 10, pracovní Windows Server 2003 – 2016 a poradí si také se systémem Mac OS X od Applu (10.6 – 10.12.x). Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Určitě bychom měli ještě zmínit konektivní výbavu, ta zahrnuje klasický trojlístek USB, WiFi a Ethernet a neschází ani druhý USB port pro připojení USB flash disku, slot na paměťové karty a WiFi Direct.

Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady

Co se týče rychlosti tisku, tak přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost čítající 13 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 8 ppm pro barevný tisk. V reálném světě je rychlost s výsledkem 14.3 ppm ještě nepatrně lepší a určitě bychom měli dodat, že tento údaj platí pro tisk textu s minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku, který kromě textu obsahoval také grafiku a fotografie, se rychlost zhoršila na 7.9 ppm, což je pořád vcelku slušné. Jedné barevné fotografie o rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za 32 sekund. Celková kvalita tisku je velmi dobrá, ale v oblasti fotografií jsme čekali o trochu lepší výsledky a platí to hlavně pro monochromatické fotografie, kdy disponovaly výsledné výtisky modrým nádechem. Kvalita tisku textu spadá do nadprůměru, a to samé platí také pro grafiku, takže výsledky jdou v obou případech bez obav použít pro pracovní nasazení. Spolu s tiskárnou pak dostanete také náplně stačící dle výrobce až na dva roky provozu a ten dále uvádí, že by mělo být možno s náplněmi z krabice vytisknout až 14 tisíc monochromatických nebo 9 tisíc barevných stránek. Provozní náklady jsou tedy v celkovém pohledu velmi nízké a trochu vyvažují vyšší pořizovací cenu tohoto modelu.

Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady

Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne hlavně kombinaci nízkých provozních nákladů, velmi dobré kvalitu tisku textu i grafiky se schopností tisku ve velkém formátu a nadprůměrné výbavy. Kvalita tisku fotografií je také nadprůměrná, ale v tomto ohledu jsme přece jenom čekali o něco lepší výsledky. Mezi nevýhodu pak řadíme také absenci automatického podavače. Co se týče ceny, tak tento model je na našem trhu dostupný na zhruba 17 300 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium ET-7700 EcoTank: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.