Přeposlat Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi na až dvouletý provoz v krabici

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi na až dvouletý provoz v krabici

05.12.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na základní laserovou monochromatickou tiskárnu Brother HL-L2370DW XL, která je určena hlavně pro kancelářské použití. Specialitou tohoto modelu je to, že v základní výbavě obsahuje dostatek náplní pro až dva roky provozu.

Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi na až dvouletý provoz v krabici

Tento model spadá do kategorie klasických jednoúčelových tiskáren, takže umí pouze tisknout, a to je všechno. Pokud tedy potřebujete třeba kopírovat nebo skenovat, zde nepochodíte a budete se muset poohlédnout jinde. Nezůstalo ale samozřejmě jenom u klasického tisku z počítače, s tím by si v dnešní době nikdo nevystačil, a i tato základní tiskárna podporuje mobilní tisk, což je velmi populární alternativní zdroj tisku. O přímou komunikaci s mobilním telefonem nebo tabletem se stará technologie WiFi Direct a tiskárna podporuje také tiskařské technologie třetích stran, třeba Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani certifikace Mopria pro jednoduchý tisk z mobilních telefonů se systémem Android. Tiskárna si poradí také s mobilní aplikací iPrint&Scan od Brotheru, která umožňuje bezdrátový tisk nebo přístup na online datová úložiště (cloud). Tato aplikace je dostupná na Google Play i v obchodě Apple App Store a je samozřejmě zcela zdarma. Vzhled moc řešit nemusíme, jedná se zkrátka o klasickou kancelářskou tiskárnu a designově je to poměrně minimalistický kousek. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu je určitě v jeho kompaktních rozměrech, protože je to jedna z nejmenších tiskáren ve své třídě.

Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi až na dva roky v krabici

Kompletní rozměry Brotheru HL-L2370DW XL jsou 360.6 x 355.6 x 182.9 mm a hmotnost se zastavila na příjemné hodnotě 7.7 kg. S nalezením vhodného místa na stole tak nebudou žádné větší problémy, což platí také pro manipulaci a tiskárnu je možné mít usazenou i na menším pracovním stole, protože se na něj pohodlně vejde. Ovládání probíhá prostřednictvím velmi jednoduchého ovládacího panelu, který se skládá z jednořádkového monochromatického displeje, pěti funkčních tlačítek, tlačítka pro zapnutí / vypnutí a informační LEDky s pěti statusy. Ovládání je velmi snadné, všechno je intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy. V základní výbavě je tento model vybavený vstupním zásobníkem s kapacitou 250 listů papíru, a to je všechno, rozšíření možné není a jedná se tedy o kapacitu konečnou. Výstupní kapacita je 100 listů papíru a maximální měsíční výtěžnost čítá 15 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučeném maximum jsou 2000 výtisků. Jedná se o průměrné hodnoty a v tomto ohledu není problém najit lepší, ale na druhou stranu ani horší modely.

Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi až na dva roky v krabici

Konektivní výbava obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani rozhraní Ethernet či automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je věc, která je u kancelářské tiskárny velmi důležitá, takřka nezbytná. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a po nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, přičemž v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí s klasickými Windows, se systémem Mac OS X od Applu a zvládne také Linux. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je výborná a jedná se o jednu z největších předností tohoto modelu. Výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku 36 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě je možné tento údaj i překonat. Tisk 12 stránkového dokumentu ve Wordu s minimálně upraveným textem zvládla tiskárna rychlostí 36.6 ppm, což je opravdu velmi dobrý výsledek patřící v této kategorii k nadprůměru.

Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi až na dva roky v krabici

Při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Acrobatu, Excelu a PowerPointu, už byla rychlost samozřejmě horší a spadla o zhruba 70 %, na výsledných 14 ppm, nicméně to není nic neobvyklého a tato ztráta je vesměs běžná. Jedné fotografie o rozměru 4x6 palce jsem se dočkali za 11 sekund, což je v rámci třídy lehčí nadprůměr. Kvalita tisku je v celkovém pohledu průměrná s tím, že tisk textu je výborný a grafika s fotografiemi už o trochu horší. Při tisku textu jsme ocenili hlavně výtečnou ostrost, jednotlivá písmena jsou perfektně čitelná a problémy nejsou ani při použití malého fontu. Výsledky se tak hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Grafika je na tom už bohužel hůř a tiskárna měla občasné problémy s tenkými linkami či přechody jednotlivých odstínů šedé. Fotografie jsou na tom svou kvalitou nejhůř, ale to není žádný velký problém, protože kvůli tisku fotografií si podobně koncipované tiskárny nikdo nekupuje. Spolu s tiskárnou pak dostanete náplně na vytištění 7500 stránek, což by dle výrobce mělo stačit až na dva roky provozu. To vychází na 313 stránek na měsíc, což může být jak dostatečné, tak nedostatečné a záleží vyloženě na aktuálním projektu či nasazení.

Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi až na dva roky v krabici

Brother HL-L2370DW XL je povedená laserová tiskárna, kterou výrobce míří vyloženě na kancelářské prostředí. Mezi její hlavní přednosti patří kompaktní rozměry a nízká hmotnost, dobrá kvalita tisku textu a bohaté balení s dostatkem náplní na až dva roky provozu. Co se týče nevýhod, tak mezi ně řadíme horší kvalitu tisku grafiky, vstupní zásobník se spíše horší kapacitou a ani měsíční výtěžnost není z nejvyšších. Cena tohoto modelu se pohybuje okolo 280 dolarů (cca 6 395 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L2370DW XL: Laserová tiskárna s náplněmi na až dvouletý provoz v krabici


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.