Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu

14.11.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna WorkForce Pro WF-C8690 A3 od společnosti Epson je přístroj určený pro náročnější uživatele, jehož hlavní devízu lze vyčíst už z označení. Tento model totiž umí, mimo jiné, tisknout na papír o formátu A3.

Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu

Epson tímto modelem cílí na středě velké a větší kanceláře či pracovní skupiny, kde ocení jak tisk ve velkém formátu, tak vysokou praktičnost. Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou multifunkci a tento model je postavený na tiskařské technologii Epson PrecisionCore, takže nabídne jak kvalitní, tak rychlý tisk. O tom si ale povíme až později a začneme jako vždy tím, co všechno vlastně tento model zvládne. Kromě klasického tisku umí také skenovat, kopírovat a ve výbavě neschází ani jednotka faxu, takže je to klasický model 4v1. Samozřejmě ale nezůstalo pouze u obyčejného tisku z počítače, tato tiskárna zvládá i dnes velmi rozšířený a vlastně i nezbytný mobilní tisk. O přímé spojení s mobilním telefonem nebo tabletem se stará rozhraní WiFi Direct a tiskárna je vybavena také čipem NFC, které spojení ještě usnadní. Stačí se s telefonem / tabletem pouze dotknout tiskárny na vyznačeném místě a NFC se postará o spárování. Ono místo se nachází na levé straně od ovládacího panelu, pod zapínacím tlačítkem. Výčet mobilních tiskařských technologií, které tato tiskárna podporuje, je víceméně klasický a zahrnuje třeba Apple AirPrint, Google Cloud Print a tisknout je možné i z přístrojů s operačním systémem Fire OS.

Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu

Zmínit musíme také aplikace přímo od Epsonu, a to Email Print, iPrint a Remote Print, přičemž všechny tyto aplikace jsou sdruženy pod službou Epson Connect. Tiskárna si poradí také s USB flash diskem, umí z něho tisknout nebo do něj skenovat a v oblasti alternativních zdrojů tisku si tak není moc na co stěžovat. Co se týče rozměrů, tak WorkForce Pro WF-C8690 A3 je pořádný kousek techniky a s hmotností 45.8 kg bude nutné si pro přenášení či manipulaci přizvat někoho na pomoc. Velikost šasi je 866.1 x 612.1 x 571.5 mm, takže samostatný stůl či alespoň nějaká bytelný lavice je nezbytností, protože sdílet s takto velkou tiskárnou pracovní stůl je nepohodlné a vlastně takřka nemožné. Ve standardní výbavě zvládne tento model pojmout 330 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 80 listů ve víceúčelovém zásobníku. Jedná se ale o kancelářskou tiskárnu pro náročnější uživatele, takže to není konečná kapacita a je možné rozšíření pomocí trojice zásobníků s kapacitou 500 listů každý až na celkovým 1830 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost je 75000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum čítá 5000 výtisků.

Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu

Ve výbavě pak pochopitelně neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk či automatický podavač (ADF) s kapacitou 50 listů. Podavač navíc zvládá i oboustranné skenování, což chválíme. Ovládací panel se skládá 5 palcového barevného dotykového displeje, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici a několik funkčních tlačítek. Ovládání i nastavení je poměrně snadné a uživatelské nastavení je intuitivní, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy. Kromě ovládacího panelu je možné tiskárnu nastavovat také prostřednictvím webového prohlížeče, a to pomocí přímé IP adresy. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadné a nejvíc práce dá, vzhledem k větším rozměrům a vyšší hmotnosti, usadit ji na místo. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje snad všechny verze Windows, včetně pracovních Windows Server a samozřejmě si poradí i se systémem Mac OS X od Applu.

Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu

Rychlost tisku je celkově výborná a při klasickém tisku textu s minimálními úpravami pracovala tiskárna rychlostí 28.3 ppm. Při kombinovaném tisku po přidání grafiky (PDF, Excel a PowerPoint) spadla rychlost na 18.8 ppm, což je ale pořád výborný výsledek patřící v této třídě k tomu nejlepšímu. Rychlost je tedy výborná ve všech ohledech, a to samé platí také pro kvalitu tisku. Text se svou kvalitou blíží laserovým konkurentům, takže jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a skvěle čitelná i při použití menšího fontu. Výsledky se dají použít na vnitropodnikové i externí dokumenty a ostudu si s nimi určitě neuděláte. To samé víceméně platí také pro tisk grafiky a tiskárně nedělaly problémy ani tenké linky. Kvalita tisku fotografií je pak opět perfektní a výtisky se pyšní jak precizní ostrostí, tak věrnými barvami a hromadou detailů. Je ale škoda, že tiskárna nepodporuje tisk fotografií bez okrajů, což umí i podstatně levější modely. Provozní náklady se řadí do průměru, takže jsou sice vcelku rozumné, ale v dnešní době už to umí někteří konkurenti i lépe a na trhu není problém najít stejně zařazenou tiskárnu s nižšími náklady.

Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu

Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3 je povedená velkoformátová tiskárna, která je jako určená pro střední či větší podniky. Nabídne kombinaci rychlého a kvalitního tisku, schopnosti tisknout ve formátu A3, nadprůměrné měsíční výtěžnosti a dobrých možností v oblasti alternativního tisku. Z nevýhod musíme zmínit hlavně to, že tiskárna neumí tisknout fotografie bez okrajů a základní vstupní kapacita je veskrze pouze průměrná, přičemž její rozšíření je poměrně drahé.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-C8690 A3: Barevná inkoustová multifunkce schopná tisku ve velkém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.