Přeposlat Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny

31.10.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna MFC-L3770CDW od společnosti Brother je vstupním modelem mezi barevné laserové multifunkce tohoto výrobce. Kromě solidní rychlosti nabídne také nadprůměrnou kvalitu tisku a dobrou konektivní výbavu.

Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny

Jedná se o multifunkci typu 4v1, takže umí tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Výrobce tímto modelem cílí na menší kanceláře či domácí pracovní skupiny, a kromě klasické funkčnosti si tiskárna poradí také s mobilním a online tiskem, což je v dnešní době velmi důležité. O přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem se stará rozhraní WiFi Direct a ve výbavě se nachází i technologie NFC, která propojení ještě více usnadní. Stačí se jednoduše dotknout telefonem na vyznačeném místě na šasi tiskárny, které se nachází na pravé straně, na hraně pod výstupním zásobníkem a je hotovo, NFC se postará o spárování. Tento model podporuje také Apple AirPrint, Cortado Cloud Print, Google Cloud Print, disponuje certifikací Mopria a pochopitelně si rozumí také s aplikací iPrint&Scan od Brotheru. Samozřejmě neschází ani možnost pracovat s online datovým úložištěm, tedy cloudem a z těch hlavních bychom měli zmínit třeba Dropbox, Evernote, Google Drive nebo OneNote. A pokud by vám bylo všechno tohle málo, pořad má tato tiskárna v záloze také schopnost skenovat do a tisknout z USB flash disku.

Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny

V otázce alternativního tisku je na tom tedy tento model opravdu parádně a není si víceméně na co stěžovat. Kompletní rozměry šasi čítají 509 x 414 x 410 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 24.5 kg, což jsou v této třídě víceméně průměrné rozměry. Není problém najít kompaktnější a lehčí konkurenční tiskárnu, ale jsou i větší a těžší. Ovládací panel umístěný klasicky na přední straně se skládá z 3.7 palcového barevného dotykového displeje, který je doplněný o tři funkční tlačítka, alfanumerickou klávesnici a zapínací / vypínací tlačítko. Nastavení a ovládání je poměrně snadné, protože uživatelské rozhraní je intuitivní a přejde rychle do krve, přičemž stejně jako u většiny podobných tiskáren, i u této je možné provádět nastavení prostřednictvím internetového prohlížeče. Stačí do řádku určeného pro zadávání internetové adresy napsat IP adresu tiskárny a dostanete se do nastavení. Vstupní kapacita je 250 listů papíru, přičemž manuální podavač umí pojmout klasicky jeden list a automatický dalších 50 listů. Přítomnost automatického podavače (ADF) určitě chválíme, díky němu je možné skenovat či faxovat více dokumentů zároveň a podavač zvládá i oboustranné skenování.

Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny

Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě samozřejmě neschází a v této třídě se to víceméně bere jako samozřejmost. Výstupní kapacita je 150 listů papíru a maximální měsíční výtěžnost čítá 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 300 až 1500 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje vestavěný WiFi přijímač s WiFi Direct, port Ethernet, USB port a neschází ani již zmíněný NFC čip. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž, provést prvotní nastavení a po naplnění zásobníku papírem se můžete pustit do práce. Součástí balení je také doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podpory operačních systémů, tak v této oblasti si není u Brotheru MFC-L3770CDW vůbec na co stěžovat a na své si přijdou opravdu všichni. Kromě klasických Windows ve verzích 7, 8 a 10 podporuje také model také pracovní Windows Server ve verzích 2008, 2012 a 2016 a samozřejmě i Mac OS X od Applu (10.11.6, 10.12.X, 10.13.X). Mimo to si tiskárna poradí také s Linuxem a jeho různými distribucemi.

Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny

Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku (monochromaticky i barevně) 24 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě je rychlost ještě lepší. Dvanáct stránek ve Wordu s minimálními úpravami zvládá tato tiskárna rychlostí 26.8 ppm, což platí v této třídě za jeden z nejlepších výsledků. Při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Excelu, Wordu a PowerPointu, se rychlost pohybovala okolo 10.3 ppm, což platí za lehčí nadprůměr. Chválíme i tisk fotografií, 18 sekund na jednu barevnou fotografii o rozměru 4x6 palce je slušné. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je výborná a jak už bývá u laserových tiskáren dobrým zvykem, nejlépe je na tom tisku textu. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá, víceméně naprosto bez nedostatků a skvěle čitelná i při použití opravdu malého fontu. Problémy nejsou ani při tisku grafiky, tiskárna zvládá naprosto s přehledem také tenké linky a celkově se výsledky hodí i pro velmi náročné pracovní nasazení. Kvůli tisku fotografií si laserovou tiskárnu většinou nikdo nekupuje, nicméně v tomto případě můžeme kvalitu tisku barevných fotografií označit za adekvátní. Podání barev je solidní, míra detailů také a celkově jsou výsledky určitě použitelné.

Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny

Brother MFC-L3770CDW je povedená multifunkce, která patří mezi nejlepší modely ve své třídě a jedná se o vstupní model výrobce do této kategorie. Mezi hlavní klady této tiskárny patří relativně rychlý tisk, dobrá konektivní výbava, rozsáhlé možnosti v oblasti mobilního tisku a nadprůměrná kvalita tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to vlastně pouze vyšší provozní náklady. Na našem trhu je možné Brother MFC-L3770CDW pořídit za zhruba 11 690 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L3770CDW: Povedená LED multifunkce do kanceláře či domácí pracovní skupiny


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.