Přeposlat Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna

26.09.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi zavítáme do vod barevných laserových tiskáren a podíváme se na model HL-L3270CDW od společnosti Brother. Ta zaujme rychlým a kvalitním tiskem, stejně tak jako moderní konektivní výbavou.

Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna

Jedná se o barevnou jednoúčelovou tiskárnu a výrobce ji označuje jako LED model, což je víceméně to samé, jako laser. Zaměřením je to model určený hlavně do menších kanceláří či domácností a je to vlastně základní tiskárna Brotheru v kategorii LED. Kromě klasického a trochu nudného tisku z počítače si tento kousek samozřejmě poradí i s mobilním a online tiskem, bez kterého by to v dnešní době nešlo. Přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem obstarává klasické rozhraní WiFi Direct a v komunikační výbavě najdeme také čip NFC, se kterým je spárování s mobilem ještě jednodušší. Pro využití technologie NFC samozřejmě musíte vlastnit telefon, který je NFC také vybavený a pro její použití se stačí s telefonem dotknout na vyznačeném místě na šasi tiskárny a NFC se postará o zbytek. Oblast s čipem NFC je umístěna pod vypínacím tlačítkem na levé straně šasi tiskárny a je dobře přístupná. Co se týče podpory technologií třetích stran, tak tato tiskárna umí tisknout přes Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje také certifikací Mopria pro jednoduchý tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android.

Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna

Podpora firemní aplikace Brother iPrint&Scan je pak samozřejmostí a v oblasti alternativních zdrojů tisku je tak z čeho vybírat. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 461 x 439 x 252 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18.3 kg, takže je trochu podsaditější než ostatní základní laserové tiskárny, ale pořád s ní jde pohodlně sdílet standardní pracovní stůl bez toho, aby nějak obtěžovala. Ovládací panel umístěný v horní části šasi se skládá z barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 2.7 palce a ten je doplněný o čtyři funkční tlačítka. Hned vedle něj jsou pod sebou tlačítka zpět, domů a zrušit, a ještě o kousek níž se pak nachází tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Uživatelské prostředí je jednoduché a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy. Ve standardu je tato tiskárna vybavená vstupním zásobníkem s kapacitou 250 listů papíru, což je velmi hezké a v této třídě to určitě patří k nadprůměru. Kapacita výstupního zásobníku je pak 150 listů a maximální měsíční výtěžnost je 30 tisíc výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1500 výtisků. To jsou hodnoty, které budou v jakékoliv domácnosti i menší kanceláři naprosto postačující.

Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna

Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází a konektivní výbava je také komplexní. Obsahuje klasický port USB, vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct, NFC a výrobce nezapomněl ani na port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný a nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete nezbytný software a ovladače, nicméně určitě doporučujeme minimálně ovladače stáhnout přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máty ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje klasické Windows ve verzích 7 / 8 / 10 a poradí si také s pracovními Windows Server (2012 a 2008). Ochuzeni pak nezůstali ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (10.8.x a novější) a tiskárna umí pracovat také pod Linuxem. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je na základní barevnou laserovou tiskárnu výborná a na stránkách výrobce je uvedena rychlost barevného i monochromatického tisku 24 stránek za minutu (ppm).

Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna

V reálném světě je rychlost shodná s tím, co uvádí výrobce a tento údaj platí pro klasický tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky, grafů a ostatních prvků se samozřejmě rychlost zhorší, ale výsledných 10.4 ppm je pořád velmi dobrý a v této třídě určitě nadprůměrný výsledek. Celkově je rychlost tohoto ve všech oblastech nadprůměrná, a to platí také pro kvalitu tisku. Nejlépe je na tom samozřejmě tisku textu, u kterého jednotlivá písmena vynikají hlavně precizní ostrostí, díky čemuž je všechno skvěle čitelné i při použité malého fontu. Výsledky jsou tedy bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku grafiky je obdobně dobrá a tiskárna neměla problémy ani s tenkými linkami. Pro vnitropodnikové i prezentační účely je kvalita tisku grafiky naprosto dostačující a nezklamaly ani fotografie, ačkoliv laserové tiskárny si kvůli tisku fotografií nikdo nepořizuje. Podání barev je výtečné, fotografie mají spoustu detailů a míra ostrosti je příkladná. Kvalita tisku je tedy po všech stránkách skvělá a nemáme k ní žádné připomínky.

Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna

Brother HL-L3270CDW je povedená laserová tiskárna, která vyniká hlavně kombinací rychlého a kvalitního tisku a dobrých schopností v oblasti mobilního tisku. Potěší i objemný vstupní zásobník s dostatečnou kapacitou, přítomnost NFC čipu a povedený ovládací panel s dotykovým displejem. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byly by to víceméně pouze nepatrně vyšší provozní náklady. Co se týče ceny, tak Brother HL-L3270CDW se na našem trhu prodává za 6 250 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L3270CDW: Základní, ale výborná LED tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.