Přeposlat Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře

12.09.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkce MFC-J995DW INKvestment od společnosti Brother je jakýmsi vstupním modelem do této řady a jedná se o tiskárnu, která nabízí povedený mix produktivních funkcí a výbavy, což se bude hodit hlavně při používání v menších kancelářích.

Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkci typu 4v1, takže umí kromě tisku také kopírovat, skenovat a faxovat. Kromě všemožných funkcí nabídne tento model také příjemně nízké provozní náklady a pro použití v menší kanceláři se jedná o takřka ideální kousek. Kromě výše zmíněných vlastností výrobce samozřejmě nezapomněl ani na mobilní tisk, přičemž o přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem se stará rozhraní WiFi Direct. Neschází ani čip NFC, který spojení s telefonem ještě výrazně usnadňuje a pro použití této technologie se stačí s přístrojem pouze dotknout na vyznačeném místě (nalevo od displeje) a NFC se postará o zbytek. Samozřejmě je nutné mít mobilní telefon touto technologií vybavený. Co se týče dostupných technologií, tak tiskárna umí tisknout přes Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje i certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Samozřejmostí je pak také podpora tisku z online datových úložišť a v tomto ohledu lze používat Box, Dropbox, Evernote, Google Drive, OneDrive a OneNote. Zmínit bychom určitě měli i schopnost tisknout z a skenovat na USB flash disk či na paměťovou kartou SD, takže v oblasti alternativního tisku patří tento model mezi ty nejlepší a nic důležitého neschází.

Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře

Kompletní rozměry této tiskárny jsou 434.3 x 340.3 x 195.5 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 8.7 kg, takže je to standardně velký model, se kterým nebude problém sdílet ani menší pracovní stůl. Nízká hmotnost zase znamená snadnou manipulaci i pro jednoho člověka. Ovládací panel se skládá z barevného dotykového displej s úhlopříčkou 2.7 palce a tento displej je doplněný o tři funkční tlačítka a vypínací tlačítko. Nalevo od displeje je pak umístěná oblast s NFC čipem. Uživatelské rozhraní je vesměs velmi příjemné, nekomplikované a přejde rychle do krve, takže v oblasti ovládání a nastavení nejsou žádné větší problémy. Kapacita vstupního zásobníku je 150 listů papíru, což je pouze standardní hodnota a výstupní kapacita pak čítá 50 listů. Maximální měsíční výtěžnost tiskárny je 5000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je až 1500 výtisků. Ve výbavě samozřejmě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a výrobce tento model osadil také automatickým podavačem (ADF), takže je možné skenovat a kopírovat více dokumentů zároveň. Podavač sice nezvládá oboustranné kopírování ani skenování, ale to v této třídě úplně běžné není zrovna dvakrát běžné, a tak to jako nevýhodu nebereme.

Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře

Konektivní výbava zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet, WiFi přijímač s technologií WiFi Direct a již zmíněný NFC čip, takže je kompletní a nic podstatného v ní neschází. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete také doprovodný software a ovladače, přičemž v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje klasické Windows (7, 8 / 8.1 a 10), pracovní Windows Server (2008, 2012 a 2016) a ochuzeni nebyli ani uživatelé systému Mac OS X od Applu. Tento model využívá k tisku technologii INKvestment, což je ekvivalent k podobnému systému Instant Ink od HP. Na rozdíl od systémů EcoTank od Epsonu a MegaTank od Canonu, které umožňují doplňování jednotlivých barev z externích náplní, je tento hybridní a je to takový mix mezi obyčejnou náplní a doplňovací cartridge.

Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře

Sice to není až tak úsporná technologie, jako výše zmíněné doplňovací náplně, ale nabídne i tak poměrně nízké provozní náklady a hlavně, dobrou kapacitu na jedno doplnění. Výrobce uvádí, že jedna sada náplní přímo z krabice vyjde až na jeden rok provozu a to platí při průměrném vytížení 150 výtisků za měsíc. Co se týče rychlosti, tak výrobce na svých stránkách uvádí 12 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 10 ppm pro barevný tisk, což jsou veskrze pouze průměrné hodnoty. Při klasickém tisku textu se rychlost pohybovala okolo 10.5 mm, takže ve skutečném světě je tiskárna o trochu pomalejší, než uvádí výrobce. Kombinovaný tisk (text, grafika a fotografie) probíhal rychlostí 7.7 ppm (to je v této třídě lehčí nadprůměr) a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 32 sekund. Kvalita tisku je dobrá a vyniká jak tisk textu, tak fotografií. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá, takže čitelnost je bezproblémová i při použití malého fontu a fotografie zase nabídnou jak skvělou ostrost, tak vysokou míru detailů. Tisk grafiky pak spadá také do nadprůměru.

Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře

Multifunkční tiskárna MFC-J995DW INKvestment od firmy Brother se povedla a tento kousek vyniká v oblastech alternativního tisku, výbavy i kvality tisku. Chválíme také přítomnost automatického podavače a povedl se i ovládací panel s barevným dotykovým displejem. Mezi nevýhody pak řadíme ne úplně ideální rychlost tisku a menší výstupní kapacitu (ani vstupní není žádný zázrak). Provozní náklady jsou relativně nízké a do kancelářského prostředí se jedná o vhodnou tiskárnu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J995DW INKvestment: Dobře vybavená tiskárna jako stvořená do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.