Přeposlat Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky

29.08.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Brother MFC-L2750DW XL je jedna z prvních laserových multifunkcí od tohoto výrobce, která spadá do kategorie XL. To znamená, že při koupi dostanete spolu s tiskárnou také extra tonery v krabici, takže máte na nějakou dobu vystaráno.

Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky

Tento model spadá do kategorie laserových monochromatických multifunkčních tiskáren a výrobce jím cílí hlavně na kanceláře či pracovní skupiny. Kromě klasického tisku zvládá tato multifunkce také kopírovat, skenovat a faxovat, což je právě ten prvek, kvůli kterému se bude jednat o zajímavý model hlavně pro kanceláře. V oblasti vlastností by se dala tato tiskárna označit jako takový základ či vstup do světa laserových multifunkcí, nicméně cena je trochu vyšší než jakou jsme u tohoto typu zařízení zvyklí vídat. Na to se ale podíváme až v závěru a ze začátku si proklepneme funkčnost, která je na velmi dobré úrovni. Výrobce samozřejmě nezapomněl na populární mobilní a online tisk a o přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Ve výbavě se pak nachází také NFC čip, který spárování s mobilem usnadňuje a vlastně se jenom stačí dotknout s telefonem na vyznačeném místě nacházejícím se na levé straně od barevného displeje. Mobilní telefon samozřejmě musí být technologií NFC vybavený také a po přiložení se tato technologie postará o spárování. Přímo v oblasti mobilního tisku je možné obrátit se na rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print či aplikaci iPrint&Scan přímo od Brotheru.

Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky

V oblasti mobilního tisku je tedy všechno v pořádku a víceméně si není na co stěžovat. Design této tiskárny moc řešit nemusíme, ten je takový obyčejný, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty čítají 408.9 x 398.7 x 317.5 mm, takže je Brother MFC-L2750DW XL podstatně menší než drtivá většina jeho přímých konkurentů a tato výhoda platí také co se týče hmotnosti. Ručičky vah se zastavily na hodnotě 12.5 kg, takže manipulace není nijak zvlášť obtížná ani pro jednoho člověka s díky vcelku rozumným rozměrům je možné s touto tiskárnou sdílet i menší pracovní stůl. Ovládací panel se skládá z 2.7 palcového barevného dotykového displeje, který je doplněný třemi funkčními tlačítky, alfanumerickou klávesnicí a tlačítkem pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu je vše v pořádku. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 251 listů papíru, která je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 1 list v sekundárním zásobníku. To je v této třídě spíše nižší hodnota, nicméně maximální měsíční výtěžnost čítající 15000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2000 výtisků, je docela slušná.

Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky

Vstupní kapacita už dále rozšířit nejde a ještě bychom měli zmínit, že výstupní kapacita této tiskárny je 100 výtisků. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct a neschází ani rozhraní Ethernet a NFC čip. Ve výbavě se pak samozřejmě nachází také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a výrobce nezapomněl ani automatický podavač (ADF) s kapacitou 50 listů. To znamená, že můžete pohodlně skenovat, kopírovat a faxovat více dokumentů zároveň, a to i oboustranně. V kanceláři je to hodně praktická věc. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné, nekomplikované a zabere to pouze chvilku. Stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také přiložené CD s doprovodným softwarem a ovladači, nicméně v minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje klasické Windows ve verzích 7, 8 / 8.1 a 10, systém Mac OS X od Applu a poradí si také s Linuxem.

Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 36 stránek za minutu (ppm). Této hodnoty jde dosáhnout i v reálném světě (při tisku textu) a při tisku kombinovaného obsahu se rychlost tisku pochopitelně sníží, a to na 14.5 ppm. Jedná se o údaj platný pro kombinovaný tisk z Excelu, PowerPointu a Acrobatu. Tisk fotografií je také příjemně rychlý a jedné fotky o rozměru 4x6 palce se dočkáte za 14 sekund. Co se týče kvality tisku, tak nejlépe je na to text, což samozřejmě není nijak překvapující. Jednotlivá písmena jsou naprosto perfektně ostrá a díky tomu jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu (okolo 4 bodů). Kvalita tisku grafiky je solidní, ale výsledky nejsou stálé a občas byly patrné nedostatky v podobě třeba nekonzistentních odstínů větších jednobarevných ploch nebo zrnění. Fotografie vypadají v rámci třídy (monochromatická kancelářská multifunkce) vcelku obstojně. Provozní náklady jsou ze začátku nízké, ale jakmile vám dojde v krabici obsažený toner (dle výrobce postačí až na dva roky), náklady na jeden výtisk se samozřejmě zvednou a ve finále patří v této třídě spíše k těm vyšším.

Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky

Brother MFC-L2750DW XL je povedená laserová multifunkční tiskárna, která je určena přímo pro použití v kancelářích či pracovních skupinách. Mezi její nejlepší vlastnosti patří rozsáhlá funkčnost, kompaktní rozměry a nízká hmotnost, rychlý tisk a vysoká kvalita tisku textu. Pokud bychom chtěli tomuto modelu něco vytknout, byla by to pouze průměrná kvalita tisku grafiky a po vypotřebování standardně dodaných tonerů vyšší provozní náklady. Ani cena čítající 400 dolarů (cca 8 990 Kč bez DPH) není zrovna z nejnižších.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L2750DW XL: Monochromatická multifunkce s tonerem až na dva roky


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.