Přeposlat Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna

22.08.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu WorkForce Pro ET-8700 EcoTank od společnosti Epson. Ta se vyznačuje skvělou výbavou, kvalitním tiskem i nízkými provozními náklady, což je u modelu mířícího do kanceláří důležité.

Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí typu 4v1, takže umí tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Výrobce tedy tímto modelem cílí přímo na kanceláře a je to evidentní také vzhledem k vysoké pořizovací ceně a zaměření na co nejlepší funkčnost. Už na první pohled se jedná o poměrně robustní tiskánu, a tak tomu opravdu je, její rozměry čítají 579.1 x 449.5 x 424.1 mm, takže pro pohodlné uložení bude třeba mít buď samostatnou lavici nebo alespoň větší stůl. Sdílet s touto tiskárnou malý kancelářský stůl je velmi nepohodlné, protože na něm zabere většinu místu. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 18.4 kg, takže manipulace není pro jednoho člověka nijak zvlášť pohodlná. Je to tedy pořádný kus elektroniky, ale třeba podobný model WorkForce Pro WF-R4640 od stejného výrobce je při podobných vlastnostech ještě větší a těžší. Co se týče designu, tak ten moc řešit nemusíme, je to taková normální kancelářská tiskárna standardních tvarů, která hraje spíše na funkčnost než na efekt. A v oblasti funkčnosti je na tom tento model opravdu dobře a kromě tisku, kopírování, skenování a faxování zvládá také nezbytný online a mobilní tisk.

Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna

O přímé spojení s mobilních telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna je vybavena čipem NFC, který spárování ještě výrazně usnadní. Stačí se s telefonem, který musí pochopitelně obsahovat NFC čip, dotknout na vyznačeném místě na tiskárně (to se nachází nalevo od ovládacího panelu) a NFC se již postará o zbytek. Tiskárna disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android a zmínit bychom měli také podporu Google Cloud Print, Fire OS printing a Android printing. Kromě toho si samozřejmě poradí také s tiskařskými aplikacemi Epson (Email Print, Remote Print, Scan to Cloud a iPrint pro iOS i Android). Kromě toho je možné také tisknout z a skenovat do USB flash disku, což vítáme. Jenom je škoda nepodpory paměťových karet, ty by měla takto zaměřená tiskárna zvládnout. Ovládací panel je hezky moderní a také komplexní, protože zabírá takřka celou šířku šasi. Jeho dominantou je barevný dotykový displej s úhlopříčkou 4.3 palce, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici a několik funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché, intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy.

Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna

Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 330 listů, přičemž tento objem je rozdělený mezi 250 listů v hlavním a 80 listů v zadním zásobníku. Pokud by to bylo někomu málo, je možné přikoupit ještě jeden zásobník s kapacitou 500 listů a dostat se až na konečných 830 listů, což už vypadá docela použitelně. Ve srovnání s maximální měsíční výtěžností, která se může vyšplhat až na 30000 výtisků ale tato kapacita vypadá jako takřka nedostatečná (výrobcem doporučené maximum je slabých 1500 výtisků). Kromě automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk najdeme ve výbavě tohoto modelu také automatický podavač (jeho kapacita je 50 dokumentů), pomocí kterého je možné pohodlně skenovat či faxovat více dokumentů zároveň. Konektivní výbava pak zahrnuje klasický USB port, WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, NFC a neschází ani port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je víceméně klasické a spolu s ní dostanete doprovodný software a ovladače na přiloženém CD. V případě ovladačů určitě doporučujeme jejich stažení ze stránek výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna

Co se týče operačních systémů, tak tento model umí pracovat jak pod klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak pod pracovními Windows Server (2003 - 2016) a také pod Mac OS X od Applu (10.6 – 10.13.x). Rychlost tisku je dobrá a reálná rychlost tisku čítající 23.7 stránek za minutu (ppm) se víceméně shoduje s tím, co na svých stránkách uvádí výrobce (24 ppm). Při kombinovaném tisku (PDF, Excel a PowerPoint) spadla rychlost na 15.9 ppm, což ale pořád není vůbec špatný výsledek. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za rychlých 11 sekund. Kvalita tisku je bez výhrad perfektní, tiskárna si poradí bez jakýchkoliv problémů i s malým fontem, s tenkými linkami a fotografie jsou dokonale ostré, hezky barevné a plné detailů. Náklady na jeden výtisk jsou pak nesmírně nízké, určitě jedny z nejnižších ve třídě a je to dáno i tím, že spolu s tiskárnou dostanete zásobu náplní na takřka dva roky provozu (při nátisku okolo 660 výtisků měsíčně). Součástí balení je zkrátka inkoust na vytisknutí 16 tisíc monochromatických a 11 tisíc barevných stránek.

Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna

Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank je perfektní inkoustová tiskárna určená pro náročnější nasazení v kanceláři, která vyniká hlavně kvalitou tisku, rozsáhlými schopnostmi a nízkými náklady na jeden výtisk. Potěší i skvělá konektivita a povedený ovládací panel. Mezi hlavní nevýhody tohoto modelu patří nízká doporučená měsíční výtěžnost (maximální je v pořádku), nepodpora paměťových karet a vysoká pořizovací cena, která se pohybuje okolo 900 dolarů (cca 20 410 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro ET-8700 EcoTank: Sice dražší, ale skvěle tisknoucí a velmi úsporná tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.