Přeposlat Epson Expression Premium XP-6000: Příjemně malá multifunkce s kvalitním tiskem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium XP-6000: Příjemně malá multifunkce s kvalitním tiskem

01.08.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Expression Premium XP-6000 od společnosti Epson je jednou z nejkompaktnějších multifunkčních tiskáren současnosti. Nabídne kvalitní tisk, rozsáhlé schopnosti v oblasti mobilního tisku a také rozumnou cenu.

Epson Expression Premium XP-6000: Příjemně malá multifunkce s kvalitním tiskem

Jedná se o víceméně klasického zástupce multifunkčních inkoustových tiskáren typu 3v1, takže je to model určený hlavně pro použití v domácnostech. Kromě klasického tisku zvládne tato tiskárna také kopírovat a skenovat, přičemž modul faxu v její výbavě schází, a právě kvůli tomu mu to bude nejvíc slušet v nějaké domácí pracovně. Nezůstalo ale pouze u tisku z počítače, to by byla nuda a Premium XP-6000 zvládá samozřejmě i mobilní tisk. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna podporuje tisk pomocí protokolů třetích stran, třeba přes Apple AirPrint, Google Cloud Print, Android printing, Fire OS printing nebo Easy Photo Scan. Neschází ani certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android či podpora služby Epson Connect, která pod sebou sdružuje hromadu různých aplikací, třeba pro tisknutí z emailu nebo skenování do cloudu. Kromě všech těchto mobilních prvků podporuje tiskárna i tisk z a skenování do USB flash disku a paměťové SD karty, takže v oblasti alternativního tisku je všechno v nejlepším pořádku a není si vůbec na co stěžovat.

Epson Expression Premium XP-6000: Kompaktní multifunkce s kvalitním tiskem

Design tohoto modelu je velmi jednoduchý a nekomplikovaný a je vidět, že výrobce vsadil hlavně na perfektní funkčnost a snadné ovládání. Ovládací panel na čelní straně obsahuje barevný, ale nedotykový displej s úhlopříčkou 2.4 palce, který je doplněný o velmi jednoduchý ovládací panel s klasickými hardwarovými tlačítky. Systém ovládání je velmi snadný a přejde rychle do krve, a ačkoliv by byl větší a dotykový displej samozřejmě příjemnější, zde zvolená kombinaci funguje naprosto bez problémů. Určitě bychom měli zmínit i to, že tato tiskárna zvládá potisk vhodných médií (CD/DVD s možností potisku). Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 502.9 x 347.9 x 142.2 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 6.6 kg, takže se jedná o příjemně kompaktní kousek, pro jehož usazení nebude třeba mít nějak extra rozměrný stůl. Bude úplně stačit nějaký menší a díky nízké hmotnosti je bezproblémová i manipulace. Maximální kapacita vstupního zásobníku této tiskárny je 100 listů papíru, což není žádný velký zázrak a v jeho nitru najdeme další zásobník, který zvládne pojmout maximálně 20 listů prémiového fotopapíru.

Epson Expression Premium XP-6000: Kompaktní multifunkce s kvalitním tiskem

Maximální výstupní kapacita je 50 výtisků a měsíční výtěžnost by se měla pohybovat mezi 1000 a 2000 výtisky, nicméně Epson přestal po vzoru Canonu tento údaj u svých tiskáren uvádět a je to pouze odhad založený na tom, do jaké kategorie XP-6000 spadá. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází, nicméně automatický podavač pro skenování vícero dokumentů zároveň už ano. To ale jako nevýhodu nebereme, protože to je v této třídě naprosto normální. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, slot na paměťové karty a také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálních fotoaparátů. Uvedení tiskárny do provozu je nesmírně snadný a nekomplikovaný úkon, který zabere pouze pár okamžiků. Stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete spolu s různým softwarem na přibaleném disku, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení přímo z webu výrobce. Budete tak mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tento model si poradí jak s klasickými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak s Mac OS X od Applu (10.6.8 – 10.12.x).

Epson Expression Premium XP-6000: Kompaktní multifunkce s kvalitním tiskem

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně solidní a v této oblasti spadá XP-6000 do nadprůměru. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost monochromatického tisku 15.8 stránek za minutu (ppm), což je trochu optimistické, ale výsledných 13.3 ppm určitě není špatný výsledek. To platí také pro kombinovaný tisk textu, grafiky a fotografií, při kterém se rychlost pohybovala okolo 6.2 ppm, což je o něco málo lepší výsledek než u většiny hlavních konkurentů. Pochválit musíme i rychlost při tisku barevných fotografií, kdy se jedné fotky o standardním rozměru 4x6 palce dočkáte za 27 sekund. Kvalita tisku je pak velmi dobrá, nejvíce vynikají barevné fotografie a tomu nejvíc napomáhá tiskařská technologie s pěti samostatnými náplněmi. Podání barev je výborné (hlavně černá se opravdu povedla), ostrost také a výsledné fotografie jsou plné detailů. Spokojeni jsme byli také v oblasti tisku textu, kdy vynikne výborná ostrost písmen i při použití malého fontu a tiskárna dobře zvládá i grafiku. Provozní náklady jsou ale velmi vysoké, platí za jedny z nejvyšších ve třídě, a právě to je hlavní nevýhoda této jinak skvělé tiskárny.

Epson Expression Premium XP-6000: Kompaktní multifunkce s kvalitním tiskem

Epson Expression Premium XP-6000 je skvělá multifunkční tiskárna určená hlavně pro domácí používání, která vyčnívá v oblasti kvality tisku, jednoduchého ovládání a kompaktních rozměrů. Kromě toho nabídne i rozsáhlé možnosti v oblastech tisku z alternativních zdrojů, příjemný ovládací panel a nadprůměrnou rychlost tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to horší vstupní i výstupní kapacita a velmi vysoké náklady na jeden výtisk. Co se týče pořizovací ceny, tak ta se na našem trhu pohybuje okolo 2 600 Kč s DPH, což je vcelku příjemné.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium XP-6000: Příjemně malá multifunkce s kvalitním tiskem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.