HP


Přeposlat Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu

18.07.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní fototiskárny Lifeprint mají proti konkurenci jednu obrovskou výhodu, a to tu, že umí tisknout ,,živé“ fotografie. Nový model s označením 3x4.5 Hyperphoto Printer k této výhodě přidává ještě schopnost tisku ve větším formátu.

Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu

Ve světě kompaktních mobilních fototiskáren jsou si prakticky všechny modely velmi podobné a je opravdu velmi obtížné si ze všech těch podobně vypadajících a podobně tisknoucích přístrojů vybrat ten pravý. Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer má dvě věci, díky kterým nad konkurencí trochu vyčnívá a které by mohly při rozhodování o koupi převážit misky vah na stranu tohoto zajímavého modelu. První výhoda je ta, že umí tisknout v nepatrně větším formátu, než je v této třídě běžné (2 x 3 palce) a tiskne dokonce ve větším formátu než minule testovaný konkurent Sprocket Plus od HP (ten umí 2.3 x 3.4 palce). Už dle označení je patrné, že Lifeprint zvládá tisk ve velikosti 3 x 4.5 palce a už se tak docela blíží klasickým fotografiím o velikosti 4 x 6 palce. V kategorii mobilních fototiskáren je to tedy právě tento model, který umí největší fotografie a pro spoustu lidí by to mohl být hlavní argument ke koupi. Další věc, která je poměrně unikátní, je schopnost tisknout ,,živé“ fotografie, kterým výrobce říká ,,hyperphotos“. Jde o to, že naprosto obyčejně vypadající fotografie se při pohledu přes aplikaci Lifeprint rozhýbe a ukáže to, co k ní přiřadíte.

Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu

Je to velmi jednoduché, v galerii telefonu nebo třeba na Twitteru či Facebooku si prostřednictvím aplikace vyberete fotografii, dáte ji editovat a přiřadíte k ní video dle vlastního výběru (ideální samozřejmě je, aby bylo ve vztahu k fotografii), které může mít až 15 sekund. Tuto fotografii je pochopitelně možné sdílet s přáteli na sociálních sítích a každý, kdo si ji na své tiskárně Lifeprint vytiskne a následně se na ni podívá přes aplikaci, uvidí ono video, které jste k ní přiřadili. Funguje to velmi dobře, a hlavně to skvěle vypadá, prostě vezmete do ruky fotografii, namíříte na ni telefon se spuštěnou aplikací a po zlomku sekundy se začne fotografie na displeji hýbat. Ke sdílení těchto fotografií je ideální použít sociální síť výrobce, která se jmenuje Lifeprint Network a kterou samozřejmě používají převážně uživatelé tiskáren Lifeprint. Tato síť je tedy tak trochu exkluzivní a možná budete muset své přátele přemlouvat, aby se do ní uvrtali. Jde samozřejmě o to mít se svými přáteli stejného koníčka v podobě fotografování a tisku, těžko budete ke koupit tiskárny a registraci na její sociální síť přemlouvat někoho, koho to vůbec nezajímá.

Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu

Fungovat na síti Lifeprint Network samozřejmě není nutné a klasické i živé fotografie můžete tisknout i bez tohoto aspektu, ale se sociální síti je to zkrátka o něco zábavnější. Co se týče samotné tiskárny, tak se jedná o vcelku elegantní plastovou krabičku se zaoblenými rohy a její kompletní rozměry jsou 160 x 114.3 x 25.4 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 340 gramů, takže je zhruba o třetinu větší i těžší než menší model Lifeprint 2x3, nicméně i tak se vejde do standardní zadní kapsy od kalhot (i když jen velmi těsně). Kromě elegantní bílé je tento model dostupný také v černém kabátku a jak je v této kategorii běžné, na šasi nenajdeme žádný klasický ovládací panel, protože všechno se dělá přes aplikaci. Jediné hardwarové tlačítko je to určené k zapnutí / vypnutí tiskárny, a kromě něj je na šasi bezpečnostní slot Kensington Lock, microUSB konektor sloužící k nabíjení baterie (plné nabití trvá zhruba hodinu) a informační dioda. Na protější straně je pak slot, ze kterého vyjíždí vytištěné fotografie. Aplikace sloužící k editaci a tisku fotografií je povedená, dobře se s ní pracuje a je poměrně intuitivní, takže v oblasti ovládání a celkového používání nejsou žádné větší problémy.

Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu

Aplikace je pochopitelně dostupná pro oba nejrozšířenější mobilní operační systémy, takže pro iOS i Android a tiskárna umí tisknout přes Bluetooth nebo WiFi. Je tedy kompletně bezdrátová a drát potřebuje pouze k nabití baterie. Speciální papír s lepicími zády je balený po deseti kusech a jeho instalace do tiskárny je velmi snadná. Stačí posunout horní víko tiskárny směrem k USB portu, dát ho pryč, vložit dovnitř tiskárny papír a je hotovo, pak stačí pouze opět nacvaknout víko, tiskárnu spustit a spojit s mobilním telefonem. Vytisknutí jedné fotografie trvá tiskárně zhruba 1 minut a 30 sekund, což je v porovnání s konkurencí sice docela hodně, ale fotografie jsou větší, takže je to logické a nárůst rozměrů víceméně odpovídá vyššímu času potřebnému k vytisknutí. Kvalita tisku je slušná (tiskárna používá klasickou ZINK technologii), ale výsledky jsou trochu nekonzistentní. Občas bylo všechno v nejlepším pořádku a občas vykazovaly fotografie třeba špatný kontrast nebo výrazný úbytek detailů. Celkově je ale kvalita vzhledem k účelu v pořádku a srovnatelná s ostatními mobilními fototiskárnami.

Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu

Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer je velmi zajímavá mobilní fototiskárna, která boduje hlavně v oblasti funkčnosti. Nabízí skvěle fungující ,,živé“ fotografie, povedenou aplikace a vlastní sociální síť. Proti konkurenci také tiskne ve větším formátu, což by mohla být pro spoustu uživatelů velká výhoda. Rychlost tisku je spíše horší, ale to se v této kategorii moc neřeší a kvalita výtisků je srovnatelná s ostatními zástupci této třídy. Cena tohoto modelu je 150 dolarů (3 320 Kč bez DPH) a provozní náklady jsou vysoké (jedna fotka vyjde po přepočtu na zhruba 28 Kč), ale s tím se v této třídě musí počítat.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lifeprint 3x4.5 Hyperphoto Printer: Živé fotografie podruhé a ve větším formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.