Přeposlat Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu

27.06.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna WorkForce WF-2860 od společnosti Epson je nejlevnější a zároveň nejkompaktnější přírůstek výrobce do řady multifunkcí orientovaných do pracovního prostředí. Pojďme se tedy podívat, co všechno tento model nabídne.

Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu

Jedná se o barevnou multifunkci, kterou výrobce označuje jako 4v1 a umí tedy tisknout, kopírovat, skenovat, faxovat a výrobce v hlavních informacích zmiňuje také přítomnost portu Ethernet. To znamená, že je ji možno připojit k internetu prostřednictvím kabelu. K tisku tato inkoustová tiskárna využívá technologii PrecisionCore a cartridge Claria se čtyřmi barvami. Pouze u klasiky ale nezůstalo a výrobce samozřejmě nezapomněl ani na mobilní a online tisk, bez kterého to v dnešní době samozřejmě nejde. Hlavními spojovacími prvky v tomto ohledu jsou rozhraní WiFi Direct a NFC, přičemž obě tyto technologie se starají o přímé spojení tiskárny s mobilním telefonem. Používání NFC je opravdu velmi jednoduché, stačí se dotknout s mobilním telefonem na příslušném místě na ovládacím panelu tiskárny (v pravé části) a NFC se postará o spárování. Tiskárna podporuje rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print, Mopria Print Service, zvládne tisknout také z přístrojů s operačním systémem Fire OS a samozřejmě umí spolupracovat s mobilní aplikací Epson Connect. Ta umožňuje třeba vzdálený tisk prostřednictvím e-mailu, skenování do cloudu nebo tisk mimo kancelářskou či domácí síť.

Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu

V oblasti mobilního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a tento model zvládne víceméně všechno, co se v dnešní době požívá. Jedna z hlavních zbraní této tiskárny jsou kompaktní rozměry, které čítají 509.3 x 416.5 x 254 mm a potěší i nízká hmotnost 6.6 kg. Manipulace je snadná i pro jednoho člověka, nalezení vhodného místa bude otázkou chvilky a díky kompaktnímu šasi není problém s touto tiskárnou sdílet ani menší pracovní stůl. Ovládací panel se skládá z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 2.4 palce, který je doplněný o tři hardwarová tlačítka. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché a přejde rychle do krve, takže ovládání je celkově snadné a bezproblémové. Vstupní kapacita tohoto modelu čítá 150 listů papíru a zároveň je to také kapacita konečná, protože další rozšíření už bohužel možné není. Maximální měsíční výtěžnost čítá 5000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 800 výtisků, a to není v porovnání s konkurencí žádná velká sláva. Třeba HP 6978 nabídne maximální měsíční výtěžnost až 20000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě této tiskárny neschází a pochválit musíme i přítomnost automatického podavače (ADF).

Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu

Je tedy možné skenovat zároveň více dokumentů zároveň, nicméně je určitě škoda, že automatický podavač nepodporuje automatické oboustranné skenování. Konektivita je nadprůměrná a zahrnuje klasický USB port, WiFi přijímač s technologií WiFi Direct, Ethernet a NFC. Uvedení této tiskárny do provozu je poměrně snadný, nekomplikovaný úkon a zabere vám jenom pár chvil. Stačí najít vhodné místo, zapojit veškerou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a doprovodný software, přičemž alespoň ovladače určitě doporučujeme stáhnout z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje klasické Windows ve verzích Vista, 7, 8, 8.1 a 10, systém Mac OS X od Applu (10.6 – 10.13.x) a dokonce i pracovní Windows Server (2003 - 2016). Epson na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost monochromatického tisku při tisku na jednu stranu 14 stránek za minutu (ppm) a v případě barevného tisku je to 7.5 ppm. V případě prvního čísla je v reálném světě tato tiskárna s rychlostí 15.1 ppm dokonce ještě nepatrně rychlejší a celkově se jedná o nadprůměrně rychlou tiskárnu.

Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu

Při kombinovaném tisku grafiky, prezentací a podobných věcí (PDF, Excel a PowerPoint) pracoval tento model rychlostí 7.4 ppm, což se takřka přiblížilo hodnotě od výrobce. Při tisku klasických fotografií o rozměru 4x6 palce je WorkForce WF-2860 jeden z nejpomalejších modelů vůbec a na jednu barevnou fotografii s tiskem nastavením na nejvyšší kvalitu si počkáte takřka za 3 minuty. To je na jednu stranu opravdu hodně, ale čekání se určitě vyplatí, protože kvalitativně jsou výsledné fotografie opravdu špičkové a platí za jedny z nejkvalitnějších nejenom v rámci třídy. Barevné podání je perfektní, míra detailů také a výsledky se dají bez obav využít i třeba jako produktové fotografie. Podobně dobře je na tom také kvalita tisku textu, kdy jsou jednotlivá písmena bez jakýchkoliv problémů čitelná i při použití malého fontu a čitelnost je příkladná. Nadprůměrná je také kvalita tisku grafiky, tiskárna si bez problémů poradí i s tenkými linkami a celkovou kvalitou se výsledky blíží laserovým konkurentům. Provozní náklady jsou poměrně vysoké a jedná se jednu z mála výtek, které k tomuto modelu máme.

Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu

Epson WorkForce WF-2860 je opravdu povedená inkoustová multifunkční tiskárna, která vyniká v oblasti kvality i rychlosti tisku a pochválit musíme také skvělou konektivitu. Kromě toho je příjemně kompaktní a povedl se i ovládací panel. Co se týče nedostatků, tak tím největším jsou vysoké provozní náklady a určitě by nebyla od věci ani vyšší vstupní kapacita. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 3 000 Kč s DPH. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-2860: Když hledáte kvalitní tisk a dobrou výbavu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.