HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru

06.06.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inkoustová multifunkce OfficeJet Pro 8730 od společnosti HP patří k modelům cílícím hlavně na firemní prostředí a tomu odpovídají i její vlastnosti. Tento model zaujal hlavně parádní kvalitou tisku, nadprůměrnou rychlostí a moderní konektivitou.

HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou tiskárnu typu 4v1, takže kromě tisku, kopírování a skenování je vybavena i jednotkou faxu, a tudíž cílí hlavně do pracovního prostředí. Svými výkony se hodí do středně velkých kanceláří či pracovních skupin a nezůstalo samozřejmě pouze u provozování s počítačem, tento model si pochopitelně poradí i s hojně rozšířeným mobilním tiskem (je to vlastně tiskárna 5v1). O přímou komunikaci mezi mobilním telefonem a tiskárnou se stará rozhraní Wireless Direct, což je ekvivalent HP k technologii WiFi Direct a tiskárna disponuje i certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Dále bychom měli určitě zmínit také schopnost tisknout z nebo skenovat přímo na různá cloudová úložiště, jako jsou třeba Microsoft OneDrive nebo Google Cloud Print. K tomu budete potřebovat webovou aplikaci od HP, kterou si nainstalujete v průběhu prvotního nastavení a bude třeba si také na stránkách HP vytvořit účet. Všechno je to ale velmi snadné, rychlé a v tomto ohledu opravdu nejsou žádné potíže. Pochvalu si pak zaslouží i možnost tisknout z a skenovat přímo do USB flash disku.

HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru

Dominantou této tiskárny je určitě ovládací panel zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 4.3 palce. Ten je opravdu radost používat, protože na dotyky reaguje velmi svižně, je přesný a díky povedenému uživatelskému rozhraní je používaní této tiskárny hezky intuitivní. Po levici displeje se nachází senzorová tlačítka domů, nápověda, zpět a vpravo má své místo ukazatel připojení WiFi. Veškerá nastavení se dají udělat pomocí tohoto velkého displeje nebo prostřednictvím vestavěného SSL (HTTPS) rozhraní. Rozměry této tiskárny jsou až 530.1 x 499.5 x 327.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.2 kg, takže je to pořádně rozměrný kus hardwaru, který bude vyžadovat nějaký ten samostatný stůl nebo alespoň lavici. Sdílet s takto velkou tiskárnou nějaký obyčejný pracovní stůl je velmi nepohodlné. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 250 listů papíru, který je možné doplnit o další se stejnou kapacitou, takže maximální vstupní kapacita této tiskárny je až 500 listů. To by mělo bez větších problémů stačit i ve vytíženějších kancelářích, což ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je od 250 do 2000 výtisků.

HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru

Součástí výbavy je samozřejmě i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a výrobce nezapomněl ani na automatický podavač u skeneru (ADF), takže oboustranné skenování více dokumentů zároveň je možné. Konektivní výbava obsahuje dva porty USB (jeden pro připojení k počítači a druhý pro připojení flash disku), rozhraní Ethernet, WiFi přijímač s technologií Wireless Direct a modemový port RJ-11. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadné a nekomplikované. Stačí zapojit nezbytnou kabeláž, provést prvotní nastavení a instalaci a po naplnění zásobníku papírem je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete doprovodný software a ovladače, no v případě ovladačů určitě doporučujeme stáhnout je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tento model je kompatibilní s klasickými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), Mac OS od Applu (v10.11 El Capitan, OS X v10.10 Yosemite, OS X v10.9 Mavericks) a poradí si i s Linuxem. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je vskutku výborná a tato tiskárna patří mezi nejrychlejší zástupce ve své třídě.

HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru

Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost černobílého tisku 24 ppm a v reálném světě je rychlost dokonce ještě nepatrně lepší, tiskárna zvládne až 25.7 stránek za minutu (ppm). Dobře si pak vede i v oblasti barevného kombinovaného tisku (grafy, různé tabulky a fotografie), při kterém se rychlost tisku pohybovala okolo 11.3 ppm. Jedné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 37 sekund, což je také poměrně slušný výsledek patřící do nadprůměru. Rychlost tisku je tedy výborná, no výsledná kvalita je ještě lepší a třeba text je plně srovnatelný s laserovými konkurenty. Jednotlivá písmena jsou takřka dokonale ostrá i při použité malého fontu a bez problémů se hodí i pro náročné pracovní nasazení. Grafika je na tom o trochu hůř a při tisku různých grafů z Excelu či PowerPointu byly občas patrné mírné pásky, nicméně nebylo to tak vážné, aby byl celý dokument pokazilo. Fotografie jsou pak přímo excelentní, podání barev je skvělé a potěší i vysoká míra detailů a příkladná ostrost. Zmínit musíme také nízké provozní náklady, tato tiskárna má s použitím inkoustových tonerů s vysokou výtěžností jedny z nejnižších nákladů na jeden výtisk ve své třídě.

HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru

HP OfficeJet Pro 8730 je skvělá inkoustová tiskárna určený pro použití hlavně v kancelářích či pracovních skupinách. V tomto prostředí potěší rychlým a kvalitním tiskem, stejně tak jako povedený ovládacím panelem, výbornou konektivitou a nadprůměrnou výbavou. Pochválit musíme také nízké provozní náklady, jedny z nejnižších v této třídě. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byly by to pouze větší rozměry a vyšší cena, která se u nás pohybuje okolo 8 900 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro 8730: Úsporná inkoustová multifunkce s tiskem kvalitativně blízkým laseru


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.