HP


Přeposlat HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka 3v1 za nízkou cenu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka 3v1 za nízkou cenu

30.05.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu Color LaserJet Pro MFP M180nw od společnosti HP, která spadá mezi základní laserové barevné multifunkce. Kromě rychlého a kvalitního tisku nabídne také kompaktní rozměry a v neposlední řadě i nízkou pořizovací cenu.

HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka 3v1 za nízkou cenu

Ve své kategorii se jedná dokonce o jeden z nejlevnějších modelů, takže v oblasti pořizovacích nákladů se HP Color LaserJet Pro MFP M180nw určitě vyplatí. Z pohledu provozních nákladů už to taková sláva není, ale na to se podíváme až později. Co se týče designu, tak ten je poměrně jednoduchý a hlavním prvkem této tiskárny je určitě její ovládací panel umístěný na levé straně šasi. Ten vypadá trochu jako kalkulačka, takže působí takovým příjemným retro stylem a skládá se z dvouřádkového displeje, dvousměrového tlačítka s potvrzovacím středem, alfanumerické klávesnice a doprovodných tlačítek. Ovládání je poměrně pohodlné a uživatelské rozhraní je intuitivní, takže v oblasti nastavení a ovládání nejsou žádné větší problémy. S větším dotykovým displejem by to sice bylo lepší, ale i tato klasika má pořád něco do sebe. Další pochvalu si zaslouží kompaktní rozměry, které čítají 419.1 x 381 x 292.1 mm a díky tomu je velmi snadné najít pro tuto tiskárnu místo. Nebude ani nutné mít pro ni vyhrazenou nějakou samostatnou lavici či stůl, bez problémů s ní totiž můžete sdílet svůj pracovní stůl. Ani hmotnost čítající 15.6 kg není přehnaně vysoká a manipulace se tak dá zvládnout i bez pomoci (ačkoliv ve dvou je zkrátka příjemnější).

HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka za nízkou cenu

Jedna z nejlepších věcí na této tiskárně je to, jak dobře si rozumí s mobilními telefony. O přímou komunikaci mezi mobilem a tiskárnou se stará technologie Wireless Direct (ekvivalent HP k WiFi Direct), nicméně výrobce nezapomněl ani na certifikaci Mopria usnadňující tisk z mobilních telefonů s Androidem či Apple AirPrint. Kromě toho tento model podporuje také aplikace HP Smart nebo HP ePrint umožňující tisknout prostřednictvím emailu. Co se týče těch základních vlastností, tak před sebou máme klasickou multifunkci 3v1 s možností tisku, kopírování a skenování. Vzhledem k absenci faxu je jasné, že je určena hlavně do méně náročného pracovního prostředí či menších kanceláří. Součástí základní výbavy je vstupní zásobník na 150 listů papíru a maximální kapacita výstupního je 100 výtisků. Vstupní zásobník už nejde nijak rozšířit, takže 150 listů je maximum, nicméně pro drtivou většinu uživatelů by měla tato kapacita stačit, stejně tak jako maximální měsíční výtěžnost čítající 30 000 výtisků (výrobce doporučuje 1500 výtisků). Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje klasický USB port, WiFi přijímač s již zmíněnou technologií Wireless Direct a výrobce nezapomněl ani na rozhraní Ethernet.

HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka za nízkou cenu

Co ale bohužel schází, je automatický duplexer pro oboustranný tisk, takže na obě strany je možné tisknout pouze po manuálním otočení. Určitě zamrzí také absence automatického podavače (ADF) pro oboustranné skenování více dokumentů zároveň, což je ve světě multifunkčních tiskáren jedna z nejpraktičtějších věcí. Uvedení do provozu je velmi snadné, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvním nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných Windows včetně prastarých XP (SP3 a vyšší). Mimo něj podporuje samozřejmě i verze Vista, 7, 8 / 8.1 a 10, pracovní Windows Server a Mac OS X od Applu (El Sierra v10.12, Capitan v10.11, Yosemite v10.10). Ochuzeni dokonce nebyli ani uživatelé Linuxu a Unixu, se kterými si tato tiskárna také poradí. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která určitě není špatná a celkově by se dala zařadit k lehčímu nadprůměru. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost monochromatického tisku 17 ppm a při tisku 12 stránkového dokumentu z Wordu se rychlost pohybovala okolo 15.4 ppm, což je skoro to, co uvádí HP.

HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka za nízkou cenu

Po přidání grafiky a podobných věcí v podobě dokumentů Excel, PowePoint, a Adobe PDF rychlost tisku samozřejmě klesla, a to na pořád poměrně slušných 10 ppm. Tato tiskárna boduje nejenom v rychlosti, ale také v kvalitě tisku. Nejlépe je na tom text, což je u laserových tiskáren víceméně klasika a jednotlivá písmena jsou bez jakýchkoliv problémů čitelná i při použití malého fontu, přičemž problémy nejsou ani s ozdobným písmem. Povedl se také tisk grafiky, tiskárna si poradí i s tenkými linkami (s tloušťkou okolo 1 bodu) a zvládne je vytisknout krásně vcelku, bez viditelného poškození. Jak text, tak grafika se bez obav hodí i pro náročnější pracovní nasazení a není problém tisknout ani marketingové materiály. Kvalita tisku barevných fotografií je z celé trojice sice nejhorší, ale pořád je ve třídě laserových tiskáren nadprůměrná a pro méně náročné účely se fotografie hodí. Ve stínu všech těch kladných vlastností pak sedí náklady na jeden výtisk, které jsou vysoké a v této třídě patří k těm nejvyšším. Konkurenti v podobě tiskáren HP M277fdw a Canon MF634Cdw vykazují nižší náklady na jeden výtisk takřka o čtvrtinu.

HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka za nízkou cenu

HP Color LaserJet Pro MFP M180nw je povedená laserová tiskárna, která má pouze tři nedostatky. Prvním je absence automatického duplexeru, druhým absence automatického podavače (ADF) a třetím vyšší provozní náklady. Pochválit naopak musíme rychlý a velmi kvalitní tisk, kompaktní rozměry, dobré vlastnosti v oblasti mobilního tisku i nízkou pořizovací cenu. Ta se pohybuje okolo 250 dolarů, což je po přepočtu zhruba 5 485 Kč.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color LaserJet Pro MFP M180nw: Barevná laserovka 3v1 za nízkou cenu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.