Přeposlat Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3

11.04.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si proklepneme multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to konkrétně model WorkForce WF-7710. Tato inkoustová tiskárna se vyznačuje hlavně schopností tisknout oboustranně na papír o velikosti A3 a celkově dobrou kvalitou tisku.

Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkci typu 4v1, takže umí tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Je to tedy model plně použitelný i v náročnějších pracovních skupinách či kancelářích, a co se týče samotného tisku, tak samozřejmě nezůstalo pouze u počítače a tato tiskárna zvládá také mobilní tisk. O přímou komunikaci mezi tiskárnou a telefonem se stará rozhraní WiFi Direct a výrobce tento model osadil také NFC čipem, což mobilní tisk ještě usnadňuje. Pokud máte telefon s tímto čipem, tak se stačí dotknout v oblasti vyznačené na tiskárně (nachází na levé straně ovládacího panelu) a NFC se postará o rychlé spárování. Tiskárna podporuje aplikaci Epson Connect, která sdružuje funkce iPrint, Email Print, Remote Print Driver a Scan-to-Cloud a samozřejmě umí pracovat také s Apple AirPrint a Google Cloud Print. V oblasti mobilního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku, lze tisknout z mobilních telefonů s operačními systémy iOS i Android a pochválit musíme také dobré schopnosti co se týče online funkcí.

Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3

A pokud by to někomu přece jenom nestačilo, je možné tisknout z a skenovat přímo do USB flash disku, což je také velmi užitečná vlastnost. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 567‎ x 452 x 340 mm, takže je to spíše větší tiskárna a s hmotností 18.7 kg je také poměrně těžká. Bude tak lepší najít pro ni nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici, protože sdílet s takto rozměrnou tiskárnou pracovní stůl je krajně nepohodlné. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím rozměrného ovládacího panelu umístěného na přední straně a tento panel je vyklápěcí, takže je možné upravit jeho sklon pro co nejpohodlnější používání. Samotný panel obsahuje barevný dotykový displej s úhlopříčkou 4.3 palce a po jeho pravé straně je umístěno několik funkčních tlačítek a alfanumerická klávesnice. Napravo od displeje pak najdeme tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny a oblast s NFC čipem. Uživatelské rozhraní je intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v této oblasti nejsou vůbec žádné problémy. Standardní výbava tohoto modelu zahrnuje vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru, což není v této třídě žádný zázrak a většina konkurentů nabídne vyšší vstupní kapacitu.

Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3

Výstupní zásobník zvládne pojmout 125 listů a jak jsme se již zmínili, tato tiskárna si umí poradit s tiskem na papír o velikosti A3, přičemž i na tomto velkém papíru zvládne automatický oboustranný tisk. Ve výbavě pak neschází ani zadní podavač pro speciální média, který pojme klasicky jeden list a automatický podavač (ADF) zvládne pojmout 35 listů, takže oboustranné automatické skenování je možné. Maximální měsíční výtěžnost může být až 20000 stran za měsíc s tím, že výrobcem udávaná doporučená výtěžnost se pohybuje mezi 200 a 2500 výtisky. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a zahrnuje klasické úkony typu nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem a zapojení nezbytné kabeláže. Poté je možné pustit se do práce a ještě dodáme, že spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače. Minimálně ovladače ale určitě doporučujeme stáhnout přímo z oficiálních stránek výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Ještě zmíníme konektivitu, která obsahuje USB port, Ethernet, WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a NFC.

Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3

Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost barevného tisku 18 stránek za minutu (ppm), u černobílého je to 10 ppm a v reálném světě se rychlost při tisku textu pohybovala průměrně okolo 14.7 ppm. Ve výsledku je tedy tato tiskárna o 3.3 ppm pomalejší než uvádí Epson. Při kombinovaném tisku (PDF, Excel a PowerPoint) spadla rychlost tisku zhruba na polovinu a pohybovala se okolo 7.2 ppm. Oba výsledky jsou ale slušné a víceméně se rovnají s konkurencí. To ostatně platí také pro tisk barevných fotografií o standardním rozměru 4x6 palce, který tiskárna zvládla průměrnou rychlostí 29 sekund na jednu fotografii. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je díky tiskařské technologii PrecisionCore velmi dobrá. Text je určitě nadprůměrný, svou kvalitou se blíží laserovým tiskárnám a díky skvělé ostrosti jednotlivých písmen je čitelnost dobrá i při použití malého fontu okolo 6 bodů. Ani ozdobné fonty nebyly problémem, takže v tomto ohledu si není na co stěžovat. To platí také pro tisk fotografií, u kterých si lze všimnout jak výborného podání barev, tak nadprůměrné ostrosti a vysoké úrovni detailů. Nejhůře je na tom grafika, ale i tak jsou výsledky vhodné pro pracovní nasazení.

Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3

Epson WorkForce WF-7710 je povedená inkoustová tiskárna, která zaujme hlavně možností tisknout ve formátu až A3. Kromě toho nabídne také dobré schopnosti v oblasti mobilního a online tisku, povedený ovládací panel a celkově dobrou kvalitu tisku. Mezi klady řadíme určitě i přítomnost automatického podavače a dobrou výbavu. Vstupní kapacita je pouze průměrná a provozní náklady patří mezi nejvyšší v této třídě, což jsou dva hlavní nedostatky této tiskárny. Oficiální cena pro náš trh je 6 184 Kč s DPH (dá se ale sehnat i podstatně levněji).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-7710: Moderní multifunkční tiskárna se schopností oboustranného tisku na formát A3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.