Přeposlat Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu

04.04.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu WorkForce WF-7210 od společnosti Epson, která spadá do kategorie jednoúčelových velkoformátových modelů. Její hlavní zbraní je tedy schopnost tisknout na papír o velikosti až A3+, ale samozřejmě má i jiné kladné vlastnosti.

Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu

Tato tiskárna je náhradou za populární a povedený model WF-7110 a jedná se o tedy opět o jednoúčelovou inkoustovou tiskárnu. Její hlavní předností a vlastně i hlavním prodejním artiklem je schopnost tisknout ve velkém formátu, a to na papír o velikosti až A3+. Kromě klasického tisku z počítače si tato tiskárna samozřejmě poradí také s mobilním tiskem a o přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Snadné spárování obstará čip NFC, takže s telefonem či tabletem se pouze stačí dotknout na vyznačeném místě na šasi tiskárny a NFC se postará o propojení. Z podporovaných protokolů musíme zmínit hlavně Apple AirPrint, Google Cloud Print a tato tiskárna si dokonce poradí i s mobilním operačním systémem Fire OS od Amazonu. Podpora aplikací a programů přímo od Epsonu je samozřejmostí a WorkForce WF-7210 spolupracuje s aplikacemi Epson Email Print, Epson Remote Print a Epson iPrint, přičemž všechny tyto prvky jsou součástí řešení Epson Connect. V oblasti jiných zdrojů tisku je na tom tento model tedy velmi dobře, ale určitě je škoda, že neobsahuje USB port pro snadný tisk z flash disku či alespoň slot na paměťové karty.

Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu

Design moc řešit nemusíme, je to tiskárna tradičního střihu, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty čítají 807.7 x 566.4 x 304.8 mm, takže je tento model stejně velký, jako jeho předchůdce a je nezbytné vyčlenit pro něj nějaký samostatný stůl či alespoň lavici. Sdílet s takto rozměrnou tiskárnou pracovní stůl je totiž velmi nepohodlné. Ani hmotnost čítající 14.8 kg není z nejnižších a při přenášení bude určitě lepší přizvat si k sobě někoho na pomoc. Na přední straně najdeme ovládací panel složený z 2.2 palcového monochromatického displeje, který je doplněný funkčními tlačítky a čtyřsměrovým ovladačem. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, intuitivní a s nastavením či ovládáním tak nejsou prakticky žádné problémy. Součástí standardní výbavy jsou dva hlavní zásobníky a každý z nich zvládne pojmout až 250 listů papíru, takže vstupní kapacita tohoto modelu je skvělých 500 listů. Papír je možné samozřejmě vložit také přímo do horního podavače, a to je užitečné v případě, že chcete třeba vytisknout pouze jeden výtisk na nějaký prémiový fotopapír.

Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu

Maximální měsíční výtěžnost tohoto modelu je 20000 výtisků s tím, že sám výrobce doporučuje 1300 výtisků měsíčně. Konektivní výbava je dobrá a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, již zmíněný NFC čip a neschází ani Ethernet. Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a tiskárna si poradí i s oboustranným tiskem ve velkém formátu, za což ji určitě chválíme. Uvedení do provozu je velmi snadné, stačí pro ni najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a doprovodný software, přičemž v případě ovladačů určitě doporučujeme stáhnout si je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak Windows Server a samozřejmě i Mac OS X od Applu (10.6.8 – 10.12.x). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně solidní a při jednoduchém tisku textu s minimálními úpravami pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 15 stránek za minutu (ppm).

Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu

To je skoro stejně jako oficiální informace od výrobce (18 ppm) a při kombinovaném tisku (Acrobat, Excel a PowerPoint) rychlost tisku pochopitelně klesla, a to na 7.6 ppm. To je pořád vcelku slušné a plně srovnatelné s konkurenčními tiskárnami. Tento model používá k tisku systém se čtyřmi náplněmi a výsledná kvalita tisku je perfektní takřka na všech frontách. Text se svou kvalitou velmi přibližoval laserovým tiskárnám, jednotlivá písmena byla krásně ostrá a čitelnost výborná i při použití menšího fontu. Výsledky se tedy hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Pochvalu si vysloužil také tisk grafiky, u kterého nebyly problémy ani s tenkými linkami a jediným menším neduhem bylo občasné páskování při tisku z PowerPointu v oblastech, kde zelená přecházela v tmavší odstín. Nejlépe je na tom samozřejmě kvalita tisku fotografií, v čemž tento model vyniká a skvělé je jak podání barev, tak úroveň detailů a výsledky vynikají i v oblasti ostrosti. Ve výsledku tento model zvládne skvěle jak pracovní úkony (text, grafika), tak fotografie pro náročnější uživatele a je to teda takový univerzál.

Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu

Epson WorkForce WF-7210 je povedená jednoúčelová tiskárna, jejíž hlavní zbraní je schopnost tisknout na papír o velikosti až A3+. Pochválit musíme také dobou kapacitu, přítomnost automatického duplexeru a bohaté možnosti v oblasti mobilního tisku. Rychlost tisku je slušná a kvalita pak nadprůměrná, což platí jak pro fotografie, tak pro text a grafiku. Mezi nevýhody bychom zařadili hlavně nepodporu tisku z USB flash disku a vyšší provozní náklady. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4 790 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-7210: Jednoúčelová tiskárna pro kvalitní tisk ve velkém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.