HP


Přeposlat HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti

07.02.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inkoustová víceúčelová tiskárna HP Envy Photo 6255 platí za jeden z nejlevějších modelů ve své třídě a není to jenom atraktivní cena, co může nabídnout. Pojďme se tedy na tuto tiskárnu podívat trochu podrobněji.

HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti

Jedná se o víceméně klasickou víceúčelovou inkoustovou tiskárnu, a kromě tisku tento model nabídne i kopírování a skenování. Jednotka faxu ve výbavě schází, takže je tato tiskárna určena spíše pro domácí používání, čí méně náročným pracovník skupinám, pro které není fax důležitý. Nezůstalo ale pouze u klasického tisku z počítače, mezi schopnostmi tohoto modelu najdeme i mobilní a online tisk, bez kterého už to v dnešní době nejde ani u velmi levných tiskáren. O přímou komunikaci s telefonem se postará technologie Wireless Direct, což je ekvivalent HP k hojně rozšířené technologii WiFi Direct. Kromě toho disponuje tato tiskárna certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android a neschází ani podpora Apple AirPrint či aplikace HP ePrint. Jedná se o víceméně klasický výčet a v tomto ohledu tedy HP Envy Photo 6255 za svými konkurenty nijak nezaostává, ale ani nijak zvlášť nevyniká. Je trochu škoda, že ve výbavě schází slot na paměťové karty SD, který by hodně usnadnil například tisk fotografií z fotoaparátu. Design na druhou stranu docela potěší, jedná se o vcelku elegantní, stylovou tiskárnu a usazená někde na stole v domácnosti určitě nebude dělat ostudu.

HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti

Její rozměry čítají 454.6 x 406.4 x 160 mm, takže to není nijak obří přístroj a s nalezením vhodného místa by neměly být žádné větší problémy, přičemž tiskárna se poměrně pohodlně vleze i na menší pracovní stůl. Je tedy dostatečně kompaktní, nicméně pořád je trochu větší a objemnější než někteří její konkurenti. Hmotnost se zastavila na hodnotě 6.48 kg, takže manipulace je pohodlná a příjemná i pro jednoho člověka. Ovládání probíhá prostřednictvím monochromatického dotykového displeje s úhlopříčkou 2.2 palce, který sedí na přední straně šasi. Ten je doplněný o dvě senzorová tlačítka a jediné hardwarové tlačítko na této tiskárně je to zapnutí a vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, nekomplikované a s ovládáním a nastavením tak nejsou žádné velké problémy. Vstupní kapacita této tiskárny je 140 listů papíru a je rozdělena mezi hlavní zásobník s kapacitou 125 listů a zásobník na fotopapír, který zvládne pojmout 15 listů. Maximální měsíční výtěžnost je 1000 výtisků s tím, že výrobcem doporučeném maximum je mezi 300 – 400 výtisky a to víceméně odpovídá zaměření spíše na domácnosti.

HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti

Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje USB port a vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním Wireless Direct. Port Ethernet ve výbavě schází, ale to není žádná velká překážka a v domácím prostředí toto rozhraní není nijak zvlášť důležité. Daleko důležitější je přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž, provést prvotní nastavení a po naplnění zásobníku papírem je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně lepší je stáhnutí ovladačů z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není nijak zázračná, ale víceméně odpovídá zařazení a nižší pořizovací ceně. HP na svých stránkách uvádí maximální rychlost monochromatického tisku 13 stránek za minutu (ppm) a u barevného tisku je to 8 ppm, přičemž v reálu je tiskárna o cca 2 ppm pomalejší. Při tisku kombinovaného obsahu (Excel, PowerPoint a Acrobat) se rychlost pohybovala okolo 3.4 ppm.

HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti

Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se pak dočkáte po 42 sekundách, což není úplně špatné. Co se týče kvality tisku, tak ta se na špičku sice nezařadí, ale není vůbec špatná a vzhledem k ceně je určitě slušná. Tisku textu je až překvapivě dobrý, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá, s čistými liniemi a jsou bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu. Pro použití v domácnosti, ve škole nebo pro pracovní účely je kvalita tisku textu určitě dostatečná. To víceméně platí také pro tisk grafiky a jediný problém, který byl patrný, bylo občas trochu horší podání barev. Kvalita tisku fotografií je pak také dobrá a výsledky se pyšní slušnými detaily, solidním podáním barev a dobrou ostrostí. Tato tiskárna využívá systém s dvojicí cartridge, přičemž jedna obsahuje černou barvu a druhá klasickou trojici barev (žlutá, purpurová a azurová), což je spíše horší řešení a podepsalo se to na vyšších nákladech na jeden výtisk. S programem HP Instant Ink ale provozní náklady klesnou, a to poměrně hodně a víceméně se srovnají s konkurencí.

HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti

HP Envy Photo 6255 je povedená multifunkční tiskárna určená hlavně do domácího prostředí, kde vynikne elegantním designem, nízkou pořizovací cenou a solidní kvalitou tisku. Rychlost tisku je pouze průměrná, a pokud nesáhnete po programu HP Instant Ink, náklady na jeden výtisk budou hodně vysoké. V současnosti se dá tento model kopit prostřednictvím oficiálních stránek výrobce za 100 dolarů, což je po přepočtu 2 030 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy Photo 6255: Levná inkoustová multifunkce do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.