Přeposlat Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře

17.01.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednu z nejdostupnějších laserových tiskáren vůbec, model HL-L2350DW od společnosti Brother. Jedná o základní tiskárnu určenou hlavně do menších kanceláří či do domácností, kde potěší také kompaktními rozměry a nízkými provozními náklady.

Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře

Tento model je úplným základem, takže máme před sebou obyčejnou monochromatickou laserovou tiskárnu, která umí pouze tisknout. Nezůstalo ale jenom u obyčejného tisku z počítače, tento model si poradí i s mobilním tiskem a je určitě potěšující, že i úplně základní a levná tiskárna je v tomto ohledu poměrně schopná. Přímou komunikaci s mobilním telefonem obstarává klasické rozhraní WiFi Direct a Brother HL-L2350DW si poradí také s protokoly třetích stran, jako je například Apple AirPrint nebo Google Cloud Print. Neschází ani podpora aplikace Brother iPrint&Scan, která umožňuje tisk například emailů a jejich příloh. V oblasti mobilního tisku je na tom tento model tedy vcelku dobře a jeho výbava by měla v tomto ohledu bez problémů stačit. Design moc řešit nemusíme, je to vesměs obyčejná a jednoduchá tiskárna vyvedená přesně ve duchu firmy Brother, nicméně na chvíli se zastavíme u rozměrů, které jsou příjemně kompaktní. Tato tiskárna měří 360.7 x 355.6 x 182.9 mm, takže k jejímu usazení není třeba žádný samostatný stůl a bez větších problémů se vejde i na menší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na příjemné hodnotě 7.2 kg a manipulace je velmi pohodlná i pro jednoho člověka.

Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře

Ovládání probíhá pomocí nesmírně jednoduchého ovládacího panelu, který obsahuje monochromatický jednořádkový displej doplněný o šestici fyzických tlačítek. Kromě tlačítka pro zapnutí / vypnutí tiskárny obsahuje panel dále tlačítka Back, OK, + a – pro úpravu počtu výtisků a velké zelené tlačítko Go, které slouží ke startu tisku. Stejně jako u většiny laserových tiskáren, i u této funguje ovládání a nastavení prostřednictvím zašifrovaných stránek HTTPS (SSL). Toto rozhraní ale pracuje na protokolu TCP/IP, takže pokud ho budete chtít používat, budete muset tiskárnu připojit pomocí WiFi. Co se týče kapacity, tak tato tiskárna zvládne pojmout maximálně 250 listů papíru, což není vůbec špatné a ve většině prostředí by to mělo bez problémů stačit. Kapacita je to konečná a další rozšíření není možné. Výstupní zásobník zvládne pojmout maximálně 100 výtisků a maximální měsíční výtěžnost je 15000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost čítá 2000 výtisků. Konektivní výbava je solidní a obsahuje vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a klasický USB port, přičemž rozhraní Ethernet schází.

Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře

Na automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ale výrobce nezapomněl, za což ho chválíme. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné a rychlé, stačí najit vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotní instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a doprovodný software, přičemž u ovladačů určitě doporučujeme stáhnout je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. V oblasti podpory operačních systémů je na tom tato tiskárna velmi dobře, a kromě klasických Windows (7, 8 / 8.1 a 10) podporuje také pracovní verze Server (2016, 2012, 2012 R2, 2008, 2008 R2) či Mac OS X (v10.10.5, 10.11.x, 10.12.x, 10.13.x). Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé Linuxu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není na takto levnou tiskárnu vůbec špatná a v této cenové relaci patří Brother HL-L2350DW mezi ty rychlejší. Výrobce na svých stránkách uvádí skvělých 32 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě jsou výsledky ještě nepatrně lepší. Při základním tisku textu bez nebo s pouze minimálním formátováním pracovala tato tiskárna rychlostí 33 ppm.

Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře

Při tisku kombinovaného obsahu, který obsahoval dokumenty Word, Excel, Acrobat a PowerPoint klesla rychlost asi o dvě třetiny, na výsledných 10.3 ppm. To je pořád velmi dobré, nicméně například konkurenční Dell S2830dn to zvládá rychlostí takřka 14 ppm. Pro úplnost ještě zmíníme, že jednu fotografii o klasickém rozměru 4 x 6 palce zvládne tiskárna za hezkých 12 sekund. Kvalita tisku je dobrá a určitě spadá do nadprůměru, přičemž nejlépe je na tom kvalita tisku textu. Jednotlivá písmena jsou hezky ostrá a výsledky jsou tedy bez větších problémů čitelné i při použití menšího fontu okolo 6 či 7 bodů. Výsledné výtisky se tedy hodí i pro použití v pracovním prostředí. Kvalita tisku grafiky je sice o trochu horší než textu, ale špatná určitě není a výsledky se dají opět bez větších obtíží použít i v pracovní sféře. Nejhůř je na tom pak tradičně tisk fotografií, nicméně výsledky nejsou vyloženě špatné a v rámci třídy jsou vesměs průměrné. Výhradně kvůli tisku fotografií si tuto tiskárnu stejně nikdo pořizovat nebude a podstatně důležitější jsou třeba nízké provozní náklady.

Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře

Brother HL-L2350DW je základní monochromatická laserová tiskárna, která potěší nízkou pořizovací cenou, nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry. Pochvalu si tento model zaslouží i za podporu mobilního tisku, jednoduché ovládání, solidní rychlost a nadprůměrnou kvalitu tisku textu. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byla by to prakticky pouze absence rozhraní Ethernet.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L2350DW: Levná a úsporná tiskárna do domácnosti i kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.