Přeposlat Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí

03.01.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu Brother HL-L2370DW, která spadá do kategorie jednoúčelových laserových modelů. Je to tedy taková ta monochromatická klasika určená převážně do kancelářského prostředí, kde se oceňuje hlavně kombinace kvalitního tisku textu a rychlosti.

Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí

Sám výrobce u této monochromatické laserové tiskárny uvádí, že je určena hlavně do menších kanceláří či pracovních skupin, nicméně svou práci si samozřejmě odvede i v domácnosti. Jedná se o klasickou, jednoúčelovou tiskárnu, takže umí pouze tisknout a tím to končí. V oblasti konektivity a mobilního tisku je na tom ale tento model dobře a pohodlný mobilní tisk zastřešuje technologie WiFi Direct, která obstarává přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem. Tiskárna dále podporuje rozhraní AirPrint pro tisk z mobilních přístrojů Apple, umí pracovat s Google Cloud Print a je kompatibilní také s aplikací iPrint&Scan přímo od Brotheru. Design tohoto přístroje je nesmírně jednoduchý a je to taková ta obyčejná, laserová tiskárna, která se bude krčit někde v koutě kanceláře. Vzhled byl podřízený funkčnosti, a to je samozřejmě dobře, protože tento typ tiskáren musí být hlavně snadný a přímočarý na používání. Ovládací panel je umístěný na horní straně šasi, a to konkrétně na levé straně. Skládá se z jednořádkového monochromatického displeje, který je doplněný o několik funkčních tlačítek pro usnadnění nastavení a používání.

Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí

Ovládací panel je opravdu nesmírně jednoduchý a systém ovládání přejde velmi rychle do krve, takže v tomto ohledu opravdu nejsou vůbec žádné problémy. Kromě snadného ovládání vyniká tento model i svou velikostí, jeho kompletní rozměry jsou 360.6 x 355.6 x 182.9 mm a nalezení vhodného místa je tak velmi jednoduché. Klidně můžete s tiskárnou sdílet svůj pracovní stůl a určitě nebude nutné hledat pro ni nějaké samostatné místo, protože ho moc nepotřebuje. Hmotnost se zastavila na příjemné hodnotě 7.2 kg, takže manipulace je snadná i pro jednoho člověka. V oblasti kapacity se jedná v dané cenové relaci o víceméně standardní laserovou tiskárnu a vstupní zásobník tohoto modelu zvládne pojmout 250 listů papíru. Automatický podavač je na jeden list papíru a výstupní zásobník zvládne pojmout 100 listů. Maximální měsíční výtěžnost může být až 15 000 výtisků, takže menší a středně velké kanceláře budou v tomto ohledu naprosto v pohodě. Konektivní výbava je víceméně standardní a obsahuje USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct.

Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí

Ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je v této kategorii tiskáren víceméně samozřejmostí. Uvedení do provozu je velmi jednoduchý úkon, který zabere pouze málo času a v tomto ohledu nenastaly žádné problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také CD s doprovodným softwarem a ovladači, nicméně ovladače jsou dostupné i na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme si je stáhnout. Budete tak mít jistotu, že máte aktuální software. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje klasické Windows 7, 8 / 8.1 a 10, tak Mac OS X od Applu (verze v10.10.5, 10.11.x, 10.12.x, 10.13.x) a ochuzeni nebudou dokonce ani uživatelé Linuxu či pracovních Windows Server (2016 / 2012 R2 / 2012 / 2008 R2 / 2008). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která sice nepatří na špičku, ale určitě je solidní a dala by se zařadit do lehčího nadprůměru. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 36 stránek za minutu (ppm), což platí pro základní tisk textu bez jakýchkoliv úprav.

Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí

V reálném světě pracovala tato tiskárna rychlostí 33 ppm, takže umí skoro to, co slibuje výrobce a propad o 3 ppm je víceméně zanedbatelný. Při kombinovaném tisku po přidání souborů PDF, PowerPoint a Excel se rychlost samozřejmě zhoršila, a to na 14.4 ppm. To je pořád poměrně slušné a opět se jedná o takový lehký nadprůměr, přičemž na trhu není problém najít rychlejší i pomalejší tiskárny. Hlavní zbraní tohoto modelu je ale kvalita tisku, která je v oblasti textu a grafiky opravdu velmi dobrá. Hlavně text je opravdu výborný, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a bez problémů čitelná i při použití menšího fontu. Čitelnost se trochu zhorší až při použití opravdu malého fontu a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Grafika je na tom trochu hůř, ale výsledky jsou pořád nadprůměrné a pochvalu si zaslouží hlavně to, jak si tiskárna poradila s tenkými linkami. Kvalita tisku fotografií už tak dobrá není, výsledky vykazovaly poměrně vysoký šum a ztrátu detailů ve světlejších oblastech, nicméně primárně kvůli tisku fotografií si tento model určitě nikdo pořizovat nebude.

Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí

Brother HL-L2370DW je povedená laserová tiskárna, která je určená hlavně do kancelářského prostředí a v něm zaujme v první řadě výborným tiskem textu. Mezi její další kladné vlastnosti patří dobrá rychlost, slušná kvalita tisku grafiky a v neposlední řadě také kompaktní rozměry. Jediná výraznější nevýhoda je pak horší kvalita tisku fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L2370DW: Klasická laserová tiskárna do pracovního prostředí


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.