Přeposlat Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti

27.12.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 2 |

V dnešní recenzi se podíváme na tiskárnu s označením P-touch Cube, kterou má na svědomí známá společnost Brother. Jedná se o povedenou tiskárnu samolepicích štítků a jako jedna z prvních je postavena výhradně na tisku z mobilního telefonu.

Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti

Většina profesionálních i domácích tiskáren štítků, jako jsou například Brother QL-820NWB nebo Dymo MobileLabeler, umožňuje návrh vlastního typu štítku a následný tisk z počítače nebo chytrého telefonu. Model P-touch od společnosti Brother je jeden z prvních, který nejde vůbec propojit s klasickým počítačem nebo Macem od Applu pomocí USB kabelu. Jinými slovy, jediným módem této štítkovačky je bezdrátové připojení k mobilnímu telefonu (iPhone, iPad či chytrý telefon s Androidem). To ale nemusí být nutně nevýhodou, protože mobilní aplikace P-touch Design&Print je skvělá, velmi jednoduše se používá a obsahuje hromadu dobře vypadajících přednastavených štítků pro použití například v kuchyni, garáži, obývacím pokoji, kanceláři nebo na školní věci. Stačí si jednoduše vybrat styl a vytisknout, co je třeba. Kromě aplikace se výrobci povedl také design, který je nesmírně jednoduchý a díky tomu vypadá tato štítkovací tiskárna stylově a elegantně. Její šasi má lehce zaoblené rohy a je k dispozici v bílé a bledě modré barvě, která vypadá opravdu zajímavě a určitě to v ní tiskárně velmi sluší.

Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti

Kompletní rozměry tohoto přístroje jsou 116.8 x 116.8 x 63.5 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 408 gramů, takže je to nesmírně kompaktní a lehký model, který nezabere moc místa ani v kapse. Nebude tedy žádný problém brát tuto tiskárnu všude s sebou a právě to je jeden z hlavních smyslů její existence. Když se třeba rozhodnete, že půjdete udělat pořádek do sklepa a něco třídit, tiskárnu si snadno vezmete s sebou a potřebné štítky si vytisknete až přímo na místě. Na šasi najdeme pouze dva fyzické prvky, a to zapínací tlačítko a řezačku papíru, přičemž tyto dva prvky jsou doplněny LEDkou ukazující status. Stejně jako všechny tiskárny, i tato ke své práci vyžaduje nějaký zdroj energie a v tomto případě je na výběr buď klasické napájení ze sítě nebo baterie. Bohužel ale pouze klasické AAA baterie a Brother P-touch Cube jich spolkne hned šest, což určitě není málo. Použití nějaké dobíjecí baterie, jako například u mobilních telefonů, by určitě bylo mnohem lepší řešení a z konkurentů tímto způsobem napájení disponuje pouze Dymo MobileLabeler. Jak jsme se již zmínili, většina tohoto typu tiskáren umožňuje také použití s počítačem, no na to budete muset s modelem P-touch zapomenout.

Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti

Jinak než s chytrým telefonem či tabletem ho tedy nepoužijete, ale na druhou stranu, v dnešní době má prakticky každý nějaký ten chytrý telefon a žádná extrémně velká limitace to tedy není. Veškeré úkony od úpravy vzhledu štítku až po jeho vytištění probíhají výhradně prostřednictvím mobilní aplikace, takže klasický ovládací panel tato tiskárna postrádá. Na levé straně šasi se pak nachází malý otvor, pomocí kterého je možné zkontrolovat, kolik pásky v kazetě je ještě k dispozici. Co se týče pásky, tak tento model využívá speciální kazety s laminovanou páskou a k dispozici jsou hned čtyři šířky, a to 3.5, 6, 9 a 12 mm. Kromě klasických bílých štítků s černým písmem jsou k dispozici i jinak barevné pásky a různé kombinace typu černého písma na průhledné pásce, bílého písma na růžovém podkladu či třeba zlatého písma na stříbrném podkladu. Uvedení tiskárny do provozu je nesmírně snadné, prostě do ní vložíte kazetu s páskou a buď ji připojíte do elektrické sítě, nebo ji naládujete šesti AAA bateriemi (ty nejsou součástí balení).

Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti

Poté si stačí do svého chytrého telefonu či tabletu se systémem iOS nebo Android nainstalovat aplikaci P-touch Design&Print, která je dostupná přímo v obchodě a po spárování je možné pustit se do práce. Měli bychom také zmínit, že o propojení tiskárny s telefonem se stará klasické rozhraní Bluetooth. V aplikaci je k dispozici přehršel přednastavených šablon (například Kitchen, Storage, Garage & Garden a Home Office). Kromě toho je možné navrhnout si svůj vlastní štítek, přičemž aplikace si poradí s více než 450 symboly, nabídne 60 rámečků a poradí si s drtivou většinou Google a Apple fontů. Velikost textu se může pohybovat mezi 5 a 48 body. Rychlost tisku není u této tiskárny nijak zázračná, nicméně to určitě vzhledem k zaměření nijak zvlášť nevadí. Je ale trochu škoda, že není možné navrhnout a vytisknout více štítků s rozdílným obsahem zároveň, to aplikace bohužel neumožňuje. Jeden štítek o rozměru 12 x 89 mm pak tiskárně zabral okolo 7.5 sekundy. Kvalita výsledných štítků je opravdu velmi dobrá, jednotlivá písmena jsou skvěle čitelná a text je celkově příjemně ostrý a bez jakýchkoliv problémů všude použitelný.

Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti

Brother P-touch Cube je povedená štítkovací tiskárna určená hlavně do domácností. Mezi její hlavní výhody patří rozumná cena (okolo 60 dolarů), kompaktní rozměry, líbivý design a dobrá nabídka různých typů pásky. Povedla se i mobilní aplikace a vypíchnout musíme také nadprůměrnou kvalitu výsledných štítků. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byla by to nemožnost použití s počítačem a fakt, že používá klasické AAA baterie. Nabíjecí baterie jako v mobilním telefonu by určitě byla podstatně lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother P-touch Cube: Povedená štítkovací tiskárna do domácnosti


počet příspěvků: 2

AMANDA AFREDO

29.12.2017 v 01:47

půjčka! půjčka!! půjčka!!! Hledáte renomovanou a akreditovanou soukromou úvěrovou společnost, která poskytuje půjčky na celoživotní příležitost. Nabízíme všechny druhy úvěrů velmi rychlým a snadným způsobem, osobní půjčky, půjčky na auta, hypoteční úvěry, studentské půjčky, obchodní půjčky, investiční úvěry, konsolidaci dluhů a mnoho dalšího. Byli jste odmítáni bankami a jinými finančními institucemi? Potřebujete konsolidační úvěr nebo hypotéku? Už nehledejte, jako bychom byli tady, abychom všechny vaše finanční problémy minulosti. Financujeme jednotlivcům a společnostem, které potřebují finanční pomoc ve výši 2%. Nevyžaduje se žádné číslo sociálního pojištění a není požadována kontrola kreditu, je 100% zaručeno. Chci používat toto médium, abych vás informoval, že poskytujeme spolehlivou a podpůrnou pomoc a my Vám rádi poskytneme půjčku. Pak nám pošlete e-mail na: (amandaafredoloan42@gmail.com), abyste požádali o půjčku

Odpovědět

Pastor David

24.01.2018 v 00:17

Dobrý den, nabízíme půjčku jednotlivcům a společnostem, které hledají naléhavá půjčka na zahájení podnikání, pro expanzi podniků, půjčku na auto, studentské půjčky a další. nabízíme také krátkodobý a dlouhodobý úvěr na obě strany společnosti a jednotlivci, investoři apod. odpovězte nám emailem na další informace informace

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.